Najmniej zaszczepionych w powiecie lubańskim

  • 22.01.2021, 10:36 (aktualizacja 22.01.2021, 11:16)
  • red.
Najmniej zaszczepionych w powiecie lubańskim

Podziel się:

Oceń:

W Zgorzelcu dotychczas zaszczepiono przeciw COVID-19 niemal pięć razy więcej pacjentów niż w Lubaniu. System szczepień nie działa jak byśmy sobie tego życzyli, ale liczby nie kłamią, a Lubań znów jest na końcu stawki.

Do dziś w całym kraju zaszczepiono 591 785 osób. Województwo dolnośląskie zajmuje czwarte miejsce w kraju jeżeli chodzi o liczbę zaszczepionych, do dziś zaszczepiono 3 519 Dolnoślązaków. Jeżeli chodzi o powiaty, u naszych najbliższych sąsiadów najwięcej zaszczepionych jest w powiecie zgorzeleckim. W 12 punktach szczepionkę podano już 2 027 osobom i rozpoczęto szczepienia drugą dawką grupy zero. Dziennie szczepi się tam 225 osób. Również w powiecie bolesławieckim sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Również w 12 punktach do tej pory zaszczepiono 1573 osoby, dziennie szczepi się tam 149 pacjentów.

Niestety w powiecie lubańskim zaszczepiono dotychczas jedynie 436 osób, przy dziennej liczbie szczepień wynoszącej 24. Blisko lubańskiego wyniku, choć jednak lepiej, wypada powiat lwówecki, tam zaszczepiono 624 osoby, przy 46 zaszczepionych dziennie.

red.

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maryjan
Maryjan 24.01.2021, 19:04
Waleryjan! Ile masz lat? Bo ten z ratusza to wobec nas gołowąs - ma czas. Zaklepałeś już sobie termin w ŁCM - czy może pojedziesz do Olszyny Lubańskiej?
Dan
Dan 24.01.2021, 13:44
W Zgorzelcu szczepią co najmniej w 8 miu placówkach. Lekarze pierwszego kontaktu wpierw się pozamykali w swoich bunkrach a teraz nie chcą szczepić, w *** nas mają. Powinni dostać nakaz odgórny obowiązkowch szczepień, a jak nie to zero kasy za pacjenta. Nie wstyd Wam, a co z przysięgą Hipokratesa?
Krzysiek
Krzysiek 23.01.2021, 12:49
W artykule są podane dziwne liczby. W kraju zaszczepiono prawie 600 tysięcy ludzi, "dolnoślązaków"...3519 (!), czyli niecały 1%:-) Potem podane są dane ze Zgorzelca i Bolesławca i tylko tam przekroczone jest 3500. Jakaś alternatywna matematyka...
Oburzona
Oburzona 23.01.2021, 11:35
POZ-ty w Siekierczynie, Zarębie, Olszynie, Leśnej, Świeradowie i inne już dawno stworzyli listy chętnych do szczepień, zadbały o swoich pacjentów i seniorów. A w Lubaniu na 27 tys.ludzi( miasto i gmina Lubań) jest jeden punkt szczepień w szpitalu.Dramat!! Niestety Lubańskie POZ-ty nie zdały egzaminu z lojalności wobec swoich pacjentów!!! Lekarze okazali się nie lekarzami a biznesmenami liczącymi nasze składki bez zobowiązań wobec pacjentów. A odpowiedzialność za nasze zdrowie zrzucili bez skrupułów na szpitale i na swoich kolegów pracujących w szpitalach. TYLKO czym oni się różnią? Nie składali takiej samej przysięgi??? Lubańskie POZ WSTYD!!!
Pacjent
Pacjent 23.01.2021, 10:59
Jak dla mnie jaka pandemia,takie szczepienia😂 Nie zamierzam się szczepić eksperymentalnym preparatem,warunkowo dopuszczonym,nad którym testy kończa się w 2022r. Propaganda z TV nie dziala?😂Ludzie przeczytajcie ulotkę zanim zrobicie sobie krzywdę i zaszczepić od czymś,za co nawet producent nie bierze odpowiedzialności!Lekarze do roboty!Koniec cyrku covidowego,macie leczyć za nasze pieniądze,a nie panie w medyku nie odbierają tel i do pediatry tylko teleporada!Ale prywatnie covida się nie boicie hipokryci!
Adek
Adek 23.01.2021, 08:23
Władze miasta !!!! Basen mamy n8e tylko na wybory !!!!!
Emeryt
Emeryt 23.01.2021, 08:08
To nie wina rządu a władz Lubania. Inaczej rządzą Zgorzelcem, Bolesławcem a inaczej Lubaniem? . Wstyd. Wstyd Panie Starosto.
Pacjent
Pacjent 22.01.2021, 21:37
Podziwiam medyków z POZetow, którzy gremialnie biegają do szpitala na szczepienie. Jednocześnie nie można się do nich dostać i odmówili szczepień swoich pacjentów. Jednocześnie mają czelność wyciągać łapy po kasę za nich nic nie robiąc
Jerzy B
Jerzy B 22.01.2021, 17:10
Wina rządu. Nie wprowadzili stanu wyjątkowego. Ustawy covidowe do niczego. Teraz nie mogą prywatnym przychodniom w ramach rozporządzenia nakazać. Oczywiście POZ to wykorzystują. W takim dużym szpitalu nie można otworzyć drugiego punktu. Z za biurka świat wygląda inaczej. Co posłowie naszej ziemi na to???
Mona
Mona 23.01.2021, 11:11
Człowleku zastanów się co piszesz. Rząd ma siedzieć w Lubaniu i pilnować jak taki manazer organizuje szczepienia . Szpital nalezy do starosty, oni, obaj się dobrali.
kaj
kaj 22.01.2021, 16:53
ale idzie na ilosc szczepienia ciekawe kto bedzie na mecie pierwszy
Otworzyć przychodnie!
Otworzyć przychodnie! 23.01.2021, 11:11
Pierwsi będą zahipnotyzowani przez media na cmentarzu,bo w razie powikłań poszczepiennych, tam dają lekarze skierowania.
Cykor
Cykor 22.01.2021, 16:24
No bo , no bo , no ,no ,no , zaszczepić sie taką kinder niespodzianką to trzeba mieć nielada odwage . 😲 Ja tam się bojam !
Roslinka
Roslinka 23.01.2021, 11:15
Przecież w tv mówią,że to bezpieczne!jak to babci nie kochasz?a może zamkną cię do izolatorum,to grzecznie dasz zarobić farmaceutom,którzy nie biorą odpowiedzialności za to co ci wstrzykna!powikłania za 2lata dopiero zaczną wychodzić,więc zdążysz jeszcze zusu naplacic do panstwa,a potem krematorium,bo tam teraz lekarze skierowania dają.Badz odpowiedzialny- daj zrobić z siebie roślinkę.
Pacjentka
Pacjentka 22.01.2021, 14:34
Wczoraj późnym wieczorem zadzwoniłam na infolinię MZ, żeby zapisać mamę - seniorkę na szczepienie. Byłam zaskoczona, bo telefon został odebrany niemal natychmiast. Niezwykle uprzejma pani poprosiła o dane seniorki. Poinformowała mnie, że w Lubaniu nie ma szans na szczepienie. I tu mnie nie zaskoczyła. Poprosiłam o inne najbliższe miejsce. Jest Olszyna. Można? Gratuluję lubańskim POZ wytrwałości w zamknięciu się dla pacjentów potrzebujących pomocy.
Tu się puknij
Tu się puknij 23.01.2021, 11:01
Legalna eutanazja dla seniorki.
Zbyszko
Zbyszko 22.01.2021, 13:48
Do Redakcji eLuban!
Zróbcie jakiś rekonesans po Lubaniu - do tych POZ-tów i spytajcie ten biały personel, te damule w fartuchach co to składały stosowną przysięgę Hipokratesa - co je powstrzymało i nadal postrzymuje od wypełniania tej przysięgi?:
Hmm
Hmm 22.01.2021, 16:22
I co z tego, ze POZy zgłoszą chęć szczepienia, jak nie ma czym szczepić. Co mają wstrzykiwać pacjentom, wodę? Pfizer, amerykańska firma bardzo ograniczyła ilość szczepionek do krajow Unii, bo coś tam, więc nie ma. NIE MA, więc stąd kolejki, więc rejestracja wstrzymana. Trzeba jechać do Warszawy.
Adek
Adek 23.01.2021, 08:21
Bzdury ! Szczepionki są dzielone na punkty szczepień . A w Lubaniu jest tylko jeden punkt , było by więcej punktów było by więcej szczepionek ! Szpital choćby chciał więcej zamówić to nie dostanie ale jak były by inne punkty w Lubaniu to też by miały zagwarantowane szczepionki . Proste !

A nie można na basenie coś pomyśleć ? Do wyborów się nadawał to i na szczepienia może . W innych miastach w kraju samorządy robią coś w tym temacie . A u nas ?
Terenia
Terenia 22.01.2021, 16:08
Nie tylko Lubań, ale na wioskach w gminie Leśna chyba najmniej chętnych do szczepień, fama idzie z marketów żeby nie szczepić się bo, bo, bo, jak zawsze babcie z wiosek powymyślają, dodadzą, stworzą, a wieść niesie jak z niedzielnej ambony. Za to po 13-tkę i 14-tkę hurtem będą na poczcie stać.
Ja.
Ja. 22.01.2021, 17:12
W Leśnej nawet nie chcą zapisywać na szczepienie.Przechodnia na Baworowie zgłosiła się do szczepień, ale zapisać się to chyba trzeba mieć znajomości.
młoda babcie
młoda babcie 22.01.2021, 16:50
Bzdury pani wypisuje. Właśnie babcie 80+ chcą sie szczepić i mają problem z rejestracją. Na infolinię ciężko sie dodzwonić, a jak juz się uda, to miiejsc w okolicy nie ma. Ciekawę ile babć 80+ lub dziadków potrafiło sie zapisać przez profil zaufany jak sugerują ci panowie z telewizji. rejestracja w szpitalu to porażka.
Bylam dzisiaj w markecie i nikt nie siał famy o tym żeby sie nie szczepić. Nawet muzyki nie puszczali. Famę to takie osoby jak pani sieją.
Brednie gadacie
Brednie gadacie 23.01.2021, 11:03
Bzdury,że babcie 80l. chcą się szczepić.70%spoleczenstwa nie uważa siebie za szczury eksperymentalne!
Tadeusz
Tadeusz 22.01.2021, 13:32
Prosze o zajecie stanowiska wladze naszego miasta i powiatu. Nie interesuje mnie odpowiedz ze ani starosta ani burmistrz nie moze nakazac.Mnie intetesuje ,jak poradzily sobie wladze innych miast np. Zgorzelca, Boleslawca, czy tez gminy Siekierczyn. Moze glos zabierze ktos z lekarzy POZ moze bedziemy mieli obraz bardziej klarowny . Prosze rowniez miejscowych dzialaczy zarowno tych politucznych jak i samorzadowych. Chyba to w 21 wieku w obliczu Pandemi nie sa wygurowane oczekiwania. Ze poza Szpitalem nie mamy zadnego innego punktu. Pozostaje z wyrazami szacunku. Jeden z mieszkancow Lubania.
CZYTAĆ!!!
CZYTAĆ!!! 22.01.2021, 21:17
człowieku czytaj ze zrozumieniem, to umiejętność nabywana w podstawówce
bolo
bolo 22.01.2021, 13:31
i co? nie lepiej poprosić zachód żeby zasypał Lubań śmieciami? wystarczy 13,5 miliona ton odpadów bo 0,5 miliona już mamy a trzeba 14 milionów ton,,,,,,, mamy się czym pochwalić, mamy pół miliona odpadów
Kalina
Kalina 22.01.2021, 13:15
Mamy w tym naszym zafajdanym grajdole całom klikę decydentów: Starosta, Burmistrz, Nieostająca w swej Niemocy Rada, Zarządzanie Kryzysowe no i kilka przychodni zdrowia z lekarzami (i personelem) pierwszego kontaktu i kogo by tam jeszcze .... I co? Jajco!
Nie daj ich boże wojny - bo padniemy bez jednego strzału.
Nie Zły - Wkur#iony
Nie Zły - Wkur#iony 22.01.2021, 13:00
banda tępych #ujów. zamkneli się w przychodniach i tyko teleporady i kasa na konto a ty biedny mieszkańcu zdychaj pod płotem. K#rwa psy na Przylasku mają lepszą opiekę
Ryś
Ryś 22.01.2021, 12:48
Lubań 1 punkt
Gmina Siekierczyn - 2 punkty
Leśna cjyba 2 punkty bo nie wiem czy Pobiedna to Leśna czy Swieradów .
Itd .
Nie przeliczajmy na liczbę mieszkańców bo zawał . Ehhhh
W kolejce....
W kolejce.... 22.01.2021, 13:50
Pobiedna pod leśna podlega. Z bezpośredniego źródła wiem, że przychodnia dostaje bardzo ograniczona liczbę szczepionek i nie ma szansy zaszczepić więcej osób nie nie ma czym. Chętni są lecz szczepionek brak....
Ewa
Ewa 22.01.2021, 12:33
Mieszkam w Lubaniu na osiedlu a zaproponowano mi szczepienie w Sieniawce. O Lubaniu nie ma mowy. Ludzie przecież to skandal. Dlaczego w Lubaniu jest tylko jeden punkt a w Bolesławcu 8?Gdzie nasze Lubańskie władze?
Mieszkanka
Mieszkanka 22.01.2021, 12:46
Jak to gdzie? Jak zwykle lansują się na Facebooku.
😉
😉 22.01.2021, 11:44
Ja poproszę igłę w *** 😉
Ratunku
Ratunku 23.01.2021, 11:06
Moja dawkę oddam😂tylko mnie nie zmuszajcie szantażując,że bez szczepionki nie wyjdę z domu!zaszczepieni siedzieć w domu,bo wy roznosicie jakiś szajs teraz.

Pozostałe