Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 21:14
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Akcja zakończona. Bardzo dużo podpisów pod listem protestacyjnym

Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod listem protestacyjnym dotyczącym zmiany kierunku rekultywacji wyrobiska kopalni „Księginki” w Lubaniu przez Eurovia Bazalty S.A. To dopiero początek walki o zdrowie mieszkańców regionu - powiedziała nam Agnieszka Wierzbicka, kierownik RCEE w Lubaniu.
Akcja zakończona. Bardzo dużo podpisów pod listem protestacyjnym

Autor: RCEE w Lubaniu

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna poinformowały dziś o ilości podpisów zebranych pod protestem dotyczącym zmiany kierunku rekultywacji wyrobiska kopalni „Księginki” w Lubaniu umożliwiającą wypełnienie wyrobiska 13 milionami ton odpadów innych niż niebezpieczne.

Akcja zakończyła się 15 stycznia i łącznie zebrano 6 243 podpisy.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom miasta Lubań i powiatu lubańskiego za tak duże zaangażowanie. Dziękujemy portalom internetowym, redakcjom czasopism, organizacjom, stowarzyszeniom, właścicielom i pracownikom placówek handlowych i usługowych, jednostkom miejskim, wolontariuszom i każdej osobie, która złożyła podpis. - napisały w liście do redakcji Agnieszka Łasica i Agnieszka Wierzbicka z RCEE i pracownicy MiPBP w Lubaniu.

Akcja z kopyta ruszyła po nowym roku, kiedy okazało się, że w okresie świąteczno-noworocznym zebrano około 1000 podpisów. Wówczas w akcję zaangażowało się wielu wolontariuszy. Ludzie sami drukowali karty i mimo pandemii koronawirusa zbierali podpisy wśród sąsiadów.

Całe szczęście, że Starosta wydłużył czas wydania decyzji i mieliśmy te dodatkowe dwa tygodnie na zbieranie podpisów. Na tak niekorzystny czas jaki mieliśmy, bo przecież podpisy zbierane były w czasie świąt i pandemii koronawirusa, uważam to za bardzo dobry wynik. - usłyszeliśmy od Agnieszki Wierzbickiej.

Organizatorki akcji protestacyjnej zaznaczają, że to jest walka o zdrowie mieszkańców, a nie jak się niektórym wydaje jedynie o gatunki zwierząt chronionych, żyjących na terenie kopalni. Podkreślają też, że sprawa wcale nie jest przesądzona i jest to dopiero początek walki.

Nawet jeśli decyzja Starosty będzie negatywna, na pewno będą odwołania, więc to dopiero początek drogi. Ale nie wolno się poddawać i trzeba walczyć do końca. - mówi Agnieszka Wierzbicka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zulu 21.01.2021 23:45
Pani Agnieszko walka z tą urzędnicza sitwą będzie bardzo trudna .Ktoś wyczuł dużą kasę i poświęci mieszkańców ,ich zdrowie i życie ich dzieci dla tych euro srebrników.

Ekolog 21.01.2021 20:52
Akcja unieważniona! Nie ma mojego podpisu!

tobi 21.01.2021 15:12
Jeden podpis i syf na pokolenia.

zulu 21.01.2021 11:50
Wysypisko śmieci jedyną przyszłością Lubania i powiatu?Czy to jedyne osiągnięcie włodarzy po tylu latach na stołkach?

Jarek 21.01.2021 11:45
Panie starosto nie wolno się ograniczać .Udało się w Olszynie "wysterować " mieszkańców może uda się i w Lubaniu.Zawsze można zasłonić się WIOŚ albo RDOŚ. ewentualnie odpisać że się nie rozumie co się podpisało. https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-05-22/zaklad-miesny-pod-samymi-oknami/?fbclid=IwAR2I4HKm7BmeznBdPyOkeZqrfVzqB2soRVB_f0mRq9V2lZMuQZckfe6_h1U

hans 22.01.2021 09:09
Wzorem kolegi z Olszyny należy spotkać się z inwestorem dogadać i iść w tym kierunku a mieszkańcy niech się bujają po sądach.

Reklama
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama