Mokra droga i od razu dachowanie

  • 3.08.2018, 17:03
  • red.
Mokra droga i od razu dachowanie
Krótki deszcz i droga między Lubaniem a zjazdem na autostradę A4 w Godzieszowie ponownie o sobie przypomina.

Dziś kilka minut po 14., gdy nad regionem padał deszcz, kierująca Toyotą Yaris zmierzała od strony Lubania w kierunku Henrykowa Lubańskiego. Na pierwszym z zakrętów oznaczonych sierżantami auto wpadło w poślizg. Stało się to mimo sfrezowanej w ty miejscu nawierzchni. Niestety kobieta nie opanowała auta, które ostatecznie wpadło do rowu po zewnętrznej stronie zakrętu. Tam kilkukrotnie dachowało i zatrzymało się w przydrożnych krzakach.

Kierująca Toyotą kobieta z drobnymi obrażeniami została przewieziona do lubańskiego szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań.

red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hogsof War
Hogsof War 4.08.2018, 09:38
A dlaczego mimo sfrezowanej???!!! , Chętnie zobaczył bym materiał naukowy na ten temat !!! Uważam że szybciej wypadniesz z drogi jadąc 50 km na godzinę po sfrezowanej powierzchni niż z tą samą prędkością po normalnym asfalcie . Dużo kilometrów w życiu zrobiłem lecz nigdzie nie widziałem by frezować asfalt w celu poprawy bezpieczeństwa , większość obcych kierowców nie wie o frezowaniu i jedzie normalnie a o finale tego co jakiś czas można poczytać na eluban . Dziękuję
Gizmo
Gizmo 4.08.2018, 14:45
Najwyraźniej gdzieś ktoś musiał zezwolić na frezowanie skoro to zrobiono i wg mnie poprawiło to bezpieczeństwo na tym odcinku. Sporo czasu jeżdżę na strefę do Wykrot i odkąd wykonano frezowanie na pewno było mniej wypadków niż wcześniej. A skoro tobie trzeba materiały naukowe bądź rozprawki na ten temat to napisz do GDDKiA. Mi wystarczą suche fakty w postaci mniejszej ilości dzwonów niż zanim sfrezowano łuki i zakręty.
Krzysiek
Krzysiek 5.08.2018, 00:05
Skoro jeździsz od lat do Wykrot, to pewnie pamiętasz jak wyglądała ona przed remontem firmy Skanska. Dziura na dziurze. Jednak auta nie wypadały z "drogi". Czyli jednym słowem droga była bezpieczna, tak?
 Schwarzeneger
Schwarzeneger 4.08.2018, 00:32
Prawo jazdy zabrać w trybie natychmiastowym! Nie umiesz opanować pojazdu w złych warunkach atmosferycZnych to nie wsiadaj za kółko. Mam nadzieję że kierująca z tego zdarzenia przeczyta ten komentarz i nie będzie nigdy więcej kierować. Zrozum kobieto że możesz komuś krzywde zrobić
dewwde
dewwde 3.08.2018, 23:04
świetny ten odcinek lubań godzieszów A4 nie ma pasa awaryjnego tylko spad do rowu. Nie można tam zrobić w tych miejscach tego zasypać i zrobić porządek w końcu z tą drogą.
eugenika albo śmierć
eugenika albo śmierć 5.08.2018, 00:10
Wszystko wskazuje na to że jest to specjalny odcinek zaprojektowany przez GDDKiA służący selekcji naturalnej kierowców.Żeby lepiej działał powinni więcej drzew tam zasadzić bo ostatnio pomimo zmniejszenia przyczepności przez sfrezowanie nawierzchni na zakrętach jest jakoś mniej śmiertelnych wypadków...
Herakliusz
Herakliusz 4.08.2018, 13:19
A wodę z opadów (roztopów) gdzie odprowadzić...? A śnieg odgarniany pługiem w zimie gdzie zsunąć? Pomyśl zanim pomyślisz..Jak widać nie każda szara masa ma coś wspólnego z rozumem.
rrrrrr
rrrrrr 4.08.2018, 16:33
Wodę z opadów zebrać najlepiej do wiader i przekazać tobie w końcu się umyjesz.

Pozostałe