Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 marca 2024 11:44

Rafał Kusto ze złotem i rekordem Polski!

Kapitalnie zaprezentował się Rafał Kusto podczas dzisiejszego startu na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywają się w Olsztynie. Reprezentant UKS Orka Lubań w wyścigu na 200m stylem klasycznym zdobył złoty medal! Wynik osiągnął z czasem 2:06.19, co jest najlepszym rezultatem w kraju!

Rafał Kusto w serii eliminacyjnej pokazał, że ma apetyt na złoto. Ale to co najlepsze zostawił na start w finale. Podopieczny trenera Adama Musiała rozpoczął od mocnego uderzenia. Przewagę nad najgroźniejszymi rywalami wypracował na pierwszych 100 metrach i nie oddał jej już do samej mety. Osiągnięty przez Rafała wynik 2:06.19 to nowy rekord Polski! Poprzedni należał do Bartłomieja Rogulskiego z Łodzi i wynosił 2:06.25.

- To co pokazał ten chłopak, to było coś niesamowitego. Spływają do nas gratulacje z całej Polski, dzwonili rodzice Rafała. Wszyscy cieszą się z osiągniętego sukcesu razem z nami. Nie kryję, że poleciały mi łzy - przyznał wzruszony i jednocześnie szczęśliwy trener Adam Musiał.

Tym samym reprezentant UKS Orka Lubań podczas trwającej w Olsztynie imprezy wywalczył już dwa medale. Przypomnijmy, że wcześniej wywalczył srebrny medal w konkurencji 100m klasykiem.

W niedzielę Rafał Kusto będzie miał szansę wywalczyć trzeci krążek. Popłynie na 50m st. klasycznym.

Wspaniałe osiągnięcie Rafała Kusto możecie zobaczyć poniżej. Wyścig na 200m stylem klasycznym rozpoczyna się od 1:06:30.