piątek, 29 marca 2024 06:35

Jak ryby w wodzie

Początek listopada był niezwykle udany dla reprezentantów UKS Orka Lubań. Zarówno we Wrocławiu jak i Łodzi lubańscy pływacy pokazali się ze znakomitej strony.

W miniony weekend w Łodzi odbył się Puchar Polski Arena Grand Prix. Klub z Lubania reprezentował Rafał Kusto. W wyścigach na 50, 100 i 200m stylem klasycznym za każdym razem był drugi. Zawodnik odbił sobie to "niepowodzenie" w wyścigu na 100m stylem zmiennym. W komplecie zostawił konkurencję w tyle i osiągnął na ten moment drugi czas w Polsce! - Forma jaką zaprezentował Rafał to mistrzostwo świata. Za dwa tygodnie startujemy w Pucharze Polski w Poznaniu i Rafał z pewnością będzie chciał pokazać się z jeszcze lepszej strony - powiedział Adam Musiał, trener UKS Orka.

Także w miniony weekend we Wrocławiu odbyła się czwarta i zarazem ostatnia edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej Swim Mania 2020. Kolejny raz klasę pokazała Milena Krawczyk, która zwyciężała w wyścigach na 50m stylem Dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Utalentowana zawodniczka pewnie triumfowała w całej imprezie. Równie dobrze poszło Maksymilianowi Bramowi, który wygrał na 50m stylem dowolnym i był drugi na 200m stylem zmiennym. - Maks zdobył 14 punktów według skali Rudolpha. Osiągnął czas 29 sekund na tak długim basenie. To jakaś masakra! Został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem SwimMani. Formą błyszczy też Milenka. Rosną nam wielkie gwiazdy - zaznaczył szczęśliwy trener Adam Musiał.

W zawodach wystartowała także Katarzyna Abramowicz (100m dowolny, 200m zmienny) i dwukrotnie otarła się o podium. Niewiele do szczęścia zabrakło też Michałowi Dziedzicowi, który był czwarty w wyścigu na 200m stylem zmiennym oraz szósty na 50m st. dowolnym. Nieco dalej od podium uplasowała się z kolei Iga Krasowska.