czwartek, 28 marca 2024 19:13

Porazka w Pieńsku

Łużyce Lubań w sobotnim meczu klasy okręgowej przegrały w Pieńsku z tamtejszym Hutnikiem. Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie zdołała zdobyć gola. Ta sztuka po przerwie dwukrotnie udała się gospodarzom. Najpierw w 53. minucie bramkarza Łużyc pokonał Filip Kiełbowicz, a w 73. minucie rezultat na 2:0 ustalił Dariusz Kowal. Lubanianie spadli w tabeli na piąte miejsce i do prowadzącej Pogoni Świerzawa tracą 10 punktów.

Skład Łużyc: Trzajna - Starczewski, Sitek (79 Wichowski), Pietroński (60 Mandżejewski), Kocuła, Furmański (76 Mańkowski), Fereniec, Czuchryta, Bojdziński, Berliński, Buzała.

W kolejnym meczu Łużyce podejmą w sobotę z Olimpią Kamienna Góra. Początek o 14.