piątek, 29 marca 2024 00:29

Łużyce ograły lidera

Gol Kamila Sitka dał Łużycom zwycięstwo nad niepokonaną dotychczas Pogonią Świerzawa.

W poprzedniej kolejce Łużyce wywiozły punkt z trudnego terenu w Łagowie. Zespół trenera Jarosława Wichowskiego poszedł za ciosem. W pierwszej połowie w starciu z niepokonanym dotychczas liderem rozgrywek Łużyce były zespołem lepszym i objęły zasłużone prowadzenie. W 20. min Ochab skapitulował po uderzeniu Sitka. Po przerwie Pogoń próbowała przejąć inicjatywę i zapędzała się pod pole karne lubanian. W jednej sytuacji goście domagali się od arbitra odgwizdania rzutu karnego. Mimo protestów świerzawian gwizdek arbitra milczał. Dzięki wygranej zespół z Lubania awansował na czwarte miejsce w tabeli. Do lidera ze Świerzawy traci 7 punktów.

W kolejnym meczu Łużyce zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Pieńsk. Spotkanie w sobotę, początek o 14.

Olimpia Kowary - Czarni Lwówek Śląski 2-0

Łużyce Lubań - Pogoń Świerzawa 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Sitek (20). Żółte kartki: Kocuła, Rymer, Młynarski oraz P. Gajek, Szeliga. Sędziował: Waldemar Socha.

Łużyce: Trzajna - Starczewski (70 Pietroński), Sitek (84 Pietruszewski), Rymer, Młynarski, Kocuła, Furmański (78 Mandżejewski), Fereniec, Czuchryta, Bojdziński, Buzała.

Pogoń: Ochab - Marcin Bigos (46 Michał Bigos), E. Chlebosz (46 Okręglicki), M. Gajek, P. Gajek (80 Maraszek), Hyndle, Krajewski, Kurek, Madejczyk (57 W. Chlebosz), Marzec, Szeliga.