Ranking "Wspólnoty" krzywdzący dla Lubania

  • 20.10.2020, 13:56 (aktualizacja 20.10.2020, 14:17)
  • red.
Ranking "Wspólnoty" krzywdzący dla Lubania Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj przedstawiliśmy ranking wydawnictwa "Wspólnota", który dotyczył pozyskania środków unijnych. W kategorii miast powiatowych Lubań znalazł się na 254 miejscu. Zdaniem Arkadiusza Słowińskiego ranking jest krzywdzący. - Z niewiadomych powodów niektóre rzeczy przez autorów zestawienia nie zostały wzięte pod uwagę. Gdyby w rankingu uwzględniono kilka rzeczy Lubań byłby zdecydowanie wyżej - twierdzi burmistrz Lubania.

Jak twierdzi Arkadiusz Słowiński do takich rankingów nie należy podchodzić nabożną czcią. - Jest to ranking z jakąś przyjętą metodologią ale moim zdaniem jest on krzywdzący. Przykładowo swoje inwestycje w ramach dotacji unijnych realizował PEC oraz ZGiUK. Mimo że na cele pozyskaliśmy blisko 40 mln zł dotacji tego typu rzeczy w rankingu nie brano pod uwagę - zaznacza Arkadiusz Słowiński.

Jak dodaje zapewnienie podstawowych usług mieszkańcom w całości jest w kompetencji samorządu. - My mamy możliwość robienia tego poprzez spółki - dostarczanie wody, ciepła czy odbiór odpadów. Te wszystkie zadania wpisane są w obowiązki gminy. Nie można tylko i  wyłącznie patrzeć przez wąski pryzmat, że dostaliśmy pieniądze wyłącznie przykładowo na jakieś jedno konkretne zadanie inwestycyjne. Przypomnę, że w ostatnich latach wyremontowaliśmy Przedszkole Miejskie nr 5, teraz realizujemy wymianę pieców, rozbudowujemy e-usługi w urzędzie. To są konkretne pieniądze, które w tym zestawieniu dziwnym trafem się nie znalazły - zaznacza burmistrz Lubania.

- To nie jest tak, że nie staramy się o środki unijne. Czynimy to jednak na cele, które faktycznie są potrzebne, a nie na siłę. W niektóre programy, które były ogłaszane zwyczajnie się nie wpisywaliśmy - kończy Arkadiusz Słowiński.

red.

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel Lubania
Obywatel Lubania 22.10.2020, 12:08
Jak byś powiedział pan Panie Burmistrzu , że chcesz wyremontować , Basen na Kamiennej , to byśmy byli w tym rankingu w pęćdziesiątce . Z twoimi pomysłami i twoją ekipą jasteśmy , w czarnej *** 👍
kawa
kawa 21.10.2020, 21:09
Arkadiusz, wstydu oszczędź.
Obiektywnie Obiektywny
Obiektywnie Obiektywny 21.10.2020, 17:32
Obecny burmistrz to porażka już 3 kadencję... I będzie pewnie 4, bo brak mu wzglednie sensownego kontrkandydata... Ostatnie wybory dobitnie to pokazały... Lepiej mieć kogoś kogo nie uważa się za odpowiednią osobę ale mającego doświadczenie niż nieodpowiednia osobę bez doświadczenia
Grześ
Grześ 21.10.2020, 14:56
Arku idź dalej uczyć historii bo popsułeś się jak ząb, pamiętasz to powiedzenie.
Tragedia....
Tragedia.... 21.10.2020, 13:53
Widzicie do czego doszlo, dla Lubania i Wladz najwazniejsze jest zeby Zgiuk jak najwiecej smieci przywiuzl do Miasta , pozdrawiam tych najmadrzejszych haha.....
Zxc
Zxc 21.10.2020, 13:14
Obecny burmistrz to porażka tego miasta. Brak słów.
Unita
Unita 21.10.2020, 13:04
Dlaczego prezydent Bolesławca nie mówi o tym, że ranking jest krzywdzący. A dlatego, że ma sztab ludzi, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, gdzie zapukać aby dostać dofinansowanie. W Lubaniu natomiast zamiast sztabu specjalistów jest to co jest.
dramat
dramat 21.10.2020, 12:30
https://luban.pl/artykul/11345…
mieszkaniec
mieszkaniec 21.10.2020, 10:51
Ręce opadają jak Burmistrz się tłumaczy. Co mnie obchodzi ZGiUK.
Jak tak dalej pójdzie to niedługo zasypiemy to miasto śmieciami. Burmistrz być może jako przyszły Prezes pierwszy za to odpowie?

Adrian Wolski
Adrian Wolski 21.10.2020, 10:11
Prawda jest nieznośna. Zostaliśmy zapyziałym miasteczkiem, które pogrąża sie w maraźmie gospodarczym. Zero pomysłu na rządzenie miastem tragicznie śmieszne tragicznie!!!!!
michu
michu 21.10.2020, 09:42
Ze słów pana burmistrza wynika że: drogi nie są ważne, miejsca pracy, po co nam? Mam pewien pomysł, podłóżmy pod miasto kilka ton trotylu i wysadźmy je! Zróbmy z niego jeden wielki lej na śmieci, a sami przeprowadźmy się do gmin, w których samorządy dbają o mieszkańców.
Orzeszko
Orzeszko 21.10.2020, 13:17
Zapraszam do Leśnej, tu dopiero się "dzieje ",a raczej nic się NIE dzieje.
Jakub z Uniegoszczy
Jakub z Uniegoszczy 21.10.2020, 09:33
Bardzo podobnie Pan Burmistrz się tłumaczył przy wynikach rankingu "Wspólnoty" za poprzednie lata, równie niekorzystnych. Pozycja miasta wciąż bardzo słaba i tłumaczenia wciąż te same. Tylko że algorytm obliczeniowy jest taki sam dla wszystkich w całej Polsce. O tyle o ile można uprawiać propagandę sukcesu przejmując lokalne media, tak liczb oszukać się nie da. Widzę, że jednak mieszańcy Lubania powoli wychodzą z letargu i zaczynają dostrzegać jak bardzo pozostajemy w tyle za innymi. Mam nadzieję na radykalną zmianę władzy w Lubaniu, bo tej chyba już nikt nie będzie w stanie uwierzyć.
DLB
DLB 21.10.2020, 08:26
Czy ten półgłówek myśli, że inne miasta zapewniają dostarczanie wody, ciepła i odbiór śmieci dzięki środkom unijnym? Gość jest oderwany od rzeczywistości i kompletnie nie wie co się dzieje i czego oczekują mieszkańcy.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 20.10.2020, 17:52
Niestety prawda często może być odczuwana jako krzywdząca, ale to nadal prawda. Lubań nie wykorzystuje swojego potencjału i nie ułatwia (poza garstką wybrańców) życia ludziom, którzy chcą tu być.
Ewa
Ewa 20.10.2020, 17:48
Zgodnie z przysłowiem tylko winny się tłumaczy. Panie Arku bierz się pan do roboty, albo daj pan sobie spokój ze stołkiem burmistrza.
misiu 2
misiu 2 20.10.2020, 17:42

kto wydaje pieniadze na chodnik po ktorym przechodzi okolo 50 osob dziennie.glupi pomysl radnego wislockiego .chodnik na ul.kazimierza wielkiego od 1 do biur spoldzielni mieszkaniowej wymaga naparawy,ale tam p.wislocki niema balkonu.
Paweł
Paweł 21.10.2020, 09:52
Słuszna uwaga mieszkam w tym bloku i widze ile ludzi porusza sie tym chodnikiem doslownie garstka .
Kamila
Kamila 20.10.2020, 17:37
A ten specjalista, ekspert i doradca od siedmiu boleści pod ścianą jeszcze na etacie?
Lubanianka
Lubanianka 21.10.2020, 11:20
Jak za siedzenie, słuchanie i podpowiadanie płacą. Dodatkowo nie mało płacą to sobie siedzi.
mieszkkaniec ul Kopernika
mieszkkaniec ul Kopernika 20.10.2020, 16:55
Duza pompa i odbior ul Kopernika po remoncie, jadac ta ulica stwierdzam ze wg. mnie okoo 20-25 proc ulicy jest do remontu . Moze ktos z urzedu miasta da odpowiedz dla mieszkancow ''WYREMONTOWANEJ'' ul Kopernika.
Zenon
Zenon 21.10.2020, 07:48
a może mieszkańcy w końcu załapią kategoryzacje dróg? To nie jest droga miejska! Pisz do starosty.
xyz
xyz 21.10.2020, 13:12
Piszesz nieprawdę fragmenty niewyremontowanych ulic Kopernika i Słowackiego należą do miasta. Może Zenon w końcu załapie kategoryzacje dróg:)))
Zosia
Zosia 21.10.2020, 09:54
a może należałoby uregulować sprawę dróg odgórnie, na terenie miasta powinny należeć tylko do miasta i nie byłoby wtedy żadnych starć i wiadomo do kogo kierować pretensje
emeryt
emeryt 20.10.2020, 16:49
Co nalezy rozumiec niektore rzeczy konkretnie jakie wowczas uwierze wladzomLubania
mieszkaniec
mieszkaniec 20.10.2020, 15:50
tzn. były Pan w-ce burmistrz nic nie pozyskał dla miasta?, rozumie, że wypłatę co miesiąc bierze? a za co?
Gość
Gość 21.10.2020, 11:22
Jak za co? za obecność

Pozostałe