czwartek, 28 marca 2024 14:41

Zgodnie z planem

Łużyce Lubań w meczu 10. kolejki klasy okręgowej wygrały z zamykającą tabelę Lechią Piechowice. Zespół trenera Jarosława Wichowskiego wskoczył na piąte miejsce w tabeli i do trzeciego BKS Bolesławiec traci tylko punkt.

Autor: Łużyce Lubań /Mateusz Stóf

Dla Lechii jesień mogłaby się już zakończyć. Zespół z Piechowic nie jest w stanie zauważyć światełka w tunelu i znaleźć punktu zaczepienia by przerwać fatalną serię. W Lubaniu mecz przypominał pozostałe w wykonaniu zespołu trenera Marcina Ramskiego. Gospodarze od początku ruszyli na zamykającą tabelę drużynę i już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Damiana Bojdzińskiego. W pierwszej połowie golkiper Lechii kapitulował jeszcze czterokrotnie. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Młynarski (dwukrotnie) oraz Oskar Rymer i Maciej Furmański. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Młynarski, a wynik w 71. min ustalił Oskar Pietruszewski.

W sobotę przed zespołem z Lubania egzamin i sprawdzian formy. Łużyce zagrają na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem - Iskrą Łagów. Początek meczu z wiceliderem tabeli o 15.

ŁUŻYCE - LECHIA 7:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Bojdziński (3), 2:0 Młynarski (15), 3:0 Młynarski (22), 4:0 Rymer (33), 5:0 Furmański (41), 6:0 Młynarski (60), 7:0 Pietruszewski (71). Żółte kartki: Berliński oraz Michałek, Samek, Rzepecki. Sędziowała: Elżbieta Faryniarz.

ŁUŻYCE: Trzajna (46 Lużyński) - Starczewski (67 Pietruszewski), Rymer, Młynarski (59 Pietroński), Kocuła (59 Sitek), Furmański (67 Maciąg), Fereniec (46 Gleb), Czuchryta, Bojdziński, Berliński, Buzała.

LECHIA: Olczyk - Rzepecki, Pietrzykowski, J. Najczuk, Myjak, Misiura (46 Przywara), Mackiewicz, Kwiatkowski, Mareczek, Michałek, Samek.