czwartek, 28 marca 2024 23:56

Włókniarz wygrał na wyjeździe

Pierwsze zwycięstwo na boisku rywala odniósł w bieżącym sezonie Włókniarz Leśna. Beniaminek rozgrywek IV ligi radzi sobie coraz lepiej.

Zespół trenera Rafała Wichowskiego wykorzystał kryzys Lotnika Jeżów Sudecki i odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 20 minutach. W 71. minucie obrońcę Lotnika uprzedził Bartosz Panek i obok interweniującego bramkarza wpakował piłkę do siatki. Ten sam piłkarz kilka minut później strzałem głową wykończył zespołową akcję swojej drużyny i było 0:2. Rezultat w końcówce ładnym strzałem ustalił Krzysztof Mazur.

Po 11 meczach zespół z Leśnej zajmuje 14. miejce w tabeli. Kolejny rywal Włókniarza to świetnie radzący sobie w rozgrywkach Gryf Gryfów Śląski, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mecz w Leśnej w sobotę o 15.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - WŁÓKNIARZ LEŚNA 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Panek (71), 0:2 Panek (79), 0:3 Mazur (87). Żółte kartki: Ulanowski, Dulny oraz Wichuła. Sędziował: Marcin Nawracaj (Legnica).

LOTNIK: Marmurenko – Dulny (85 Zawadzki), Saniuk, Bereźnicki, Białkowski (67 Ulanowski), Górgul (79 Szymczak), Górski (86 Orzeszko), Karmelita (85 Pelowski), Łozowski (65 Niemirski), Piwiński, Suchanecki.

WŁÓKNIARZ: M. Gilewski – Smurzyński, Radziuk, Rybus, Rewers, Góraj (89 Dziemidowicz), M. Kalka, K. Kalka, Mazur, Stoń (65 Panek), Wichułą (79 Fedorowicz).