Wideo. Akcja neutralizacji niewybuchu zakończona

  • 25.09.2020, 12:51 (aktualizacja 25.09.2020, 13:10)
  • red.
Akcja neutralizacji niewybuchu zakończona
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O 11:52 Patrol Saperski z Bolesławca zakomunikował o zakończeniu akcji neutralizacji znalezionego wczoraj granatu moździerzowego. W materiale wideo o jej przebiegu opowiada st. chor. szt. Radosław Mazur, dowódca Patrolu Saperskiego z Bolesławca.

W czwartek około południa w trakcie robót ziemnych na ul. Granicznej, kilkanaście centymetrów pod wierzchnią warstwą gruntu, pracownicy znaleźli przerdzewiały granat moździerzowy. Bolesławieccy saperzy, którzy przyjechali podjąć znaleziony niewybuch zdecydowali, że operacja musi zostać poprzedzona ewakuacją mieszkańców.

- Istnieje bardzo duże ryzyko, że w przypadku poruszenia bądź przewozu niewybuch może zdetonować. Granat trafił w cel, gdyż zapalnik jest wciśnięty. Zostanie zneutralizowany w miejscu, gdzie został nam zgłoszony. - informował dowódca patrolu saperskiego.

Dziś o 10:00 rozpoczęto neutralizację pocisku. O jej przebiegu opowiada st. chor. szt. Radosław Mazur, dowódca Patrolu Saperskiego z Bolesławca.

Akcja zakończyła się 100% sukcesem.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

John
John 27.09.2020, 00:15
Dzień wcześniej znajdują bombę ale dopiero po kilku godzinach ewakuacja. Jakiś cyrk?? Póki sapwerzy nie przyjadą można spać w domu ale jak już są to trzeba uciekać. Naprawdę ludzie tacy tempi jesteście?? Z tego co kojarzę to ewakuację robi się odrazu po odkryciu
Kombatant
Kombatant 26.09.2020, 17:43
Poniemieckie to może czy po sojuszniczej Armii Czerwonej? Przy okazji. Polska nie ma już żadnego wroga. A już nie jest nim na pewno Rosja. Dla Rosji można powiedzieć, że nie mamy znaczenia, a jeżeli już to znikome i nie w kategoriach zagrożenia, lub jakiegoś zysku, na którym im mogłoby zależeć. Czasy Króla Zygmusia III Wazy przeminęły i są tylko niechlubnym wspomnieniem historii. I to nie tej o sile militarnej, lecz tej jak robić politykę żeby koncertowo wszystko s***ić.
To Polskim szubrawym politykom potrzebny jest wyimaginowany wróg na Kremlu aby manipulować rozumem społecznym. I to w tej chwili mamy.
Generalicja jest od budowy, wyszkolenia, dobrej organizacji i wyposażenia armii. Politycy są od tego aby na swoim poziomie szukać porozumienia z wszelkimi sąsiadami z daleka i bliska budując podstawy bezpieczeństwa. U nas leży to na łopatkach. Szukamy sojuszy za Atlantykiem a nie wśród sąsiadów. Kto tak robi? Tylko cymbał. A armią rządzą nie fachowcy w mundurach tylko polityczne niedołęgi z maniakalna wizją czającego się wszędzie komucha. Oczywiście to nie ich wina, że tak się dzieje. To wina społeczeństwa i dowództwa armii, które na to pozwala. Kiedy pozwolę aby mi ktoś wszy zapuścił we włosy to będę je miał.
Reasumując. Nie ma z tej strony żadnego zagrożenia i nie będzie o ile nasi "pis-włatcy" nie będą prowokować i nasilać antyrosyjskich fobii na arenie międzynarodowej, co bezustannie robią.
DD
DD 30.09.2020, 18:30
Śmierdzi od ciebie ruską agenturą- robisz putlerowską wojnę hybrydową
dziadek
dziadek 30.09.2020, 14:26
Ale napisal!
Beata.
Beata. 26.09.2020, 11:07
Brawo dla nixh ale nie dla włodarzy miasto. Ludzie zostali pozostawieni samym sobie czyli na ulicy.
Boluś
Boluś 25.09.2020, 19:46
Ludzie! Rodacy!
Tragedia - bajzel jak za carskiej Rosji. Ewakuacja - blokada drogi (obwodnicy) - tymczasem podczas trwania saperskiego unieszkodliwiania - na godzinę przed zwolnieniem puścili ruch obwodnicą - auta jadą - a "blokada" trwa - do domu wrobić nie wolno. Wyjść tym którzy przespali - również.
Nie daj Panie ich boże faktycznego zagrożenia - służby zarządzania kryzysowego leżą...!
prusakolep
prusakolep 26.09.2020, 22:25
Ale napisał!!!
Lubaniacy
Lubaniacy 25.09.2020, 15:18
Brawo! Dziękujemy!
Obserwator
Obserwator 25.09.2020, 15:13
Podziekowac trzeba operatorowi koparki ,ze nie uszkodził tego świnstwa jak ludzie byli w domach . 75 lat po wojnie a ludzie nadal traca zycie bo takich bombek jest jeszcze multum . Saperzy wykonali kawał dobrej roboty ! Dziekujemy !
Nina
Nina 25.09.2020, 19:47
Jakby uszkodził to by zabrali zaraz po wykopaniu - a tak dwa dni trwała narada i opracowywanie planu operacyjnego łącznie z ewakuacją....
P Tomek
P Tomek 25.09.2020, 13:44
o matko jechałem w tym czasie przez Lubań w kierunku Leśnej na kamiennej ślimak mnie wyprzedził
r33
r33 25.09.2020, 13:15
Dzielne zuchy po medalu powinni dostać za sprawną akcję.
Jarek36
Jarek36 25.09.2020, 16:43
Przecież dostają swoją pensje prawda ? na tym własnie polega praca Sapera, niezrobili nic co nieleżałoby w ich obowiązkach
SM
SM 26.09.2020, 20:17
Za bardzo dobrze wykonane zadanie też mozna pracownika wynagrodzić. Widzę Panie Jarku ze żal d... ściska, widocznie sam nie ma pan pracy lub ma źle płatną więc zamiast wypisywać głupoty w komentarzach proszę rozejrzeć się za pracą lub ją zmienić. Ja mieszkam bardzo blisko i bardzo dziękuję saperom że dzięki NIM nadal mam dach nad głową
Ja
Ja 26.09.2020, 11:14
Jarek co za głupoty piszesz . Saperzy narazaja swoje zycie zebyś Ty mogł spokojnie spać i kopulować a to jest chyba bezcenne ! Za takie poświęcenie nalezy sie mega sumka .
Obywatel
Obywatel 26.09.2020, 00:11
Dlatego szacun dla mundurowych
skandal
skandal 25.09.2020, 21:39
Dno, muł i wodorosty. Krótko B_U_R_A_C_ZY_N_A.

Pozostałe