czwartek, 18 kwietnia 2024 23:45

Łużyce przełamały się w Mirsku

Po serii dwóch porażek z rzędu Łużyce pokonały na wyjeździe Włókniarz Mirsk 2:1.

Autor: Łużyce Lubań - Mateusz Stóf

Tydzień temu Łużyce nie popisały się w meczu z Piastem. W konfrontacji z Włókniarzem lubanianie zagrali już lepiej. Dla gości wynik w 8. minucie otworzył Damian Bojdziński, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Konradzie Starczewskim. Zespół trenera Krzysztofa Gajewskiego odpowiedział w 52. minucie golem Igora Dąbka. Drużyna trenera Jarosława Wichowskiego, który wcześniej przez 8 lat spełniał się jako trener Włókniarza, decydujący cios zadała 8 minut przed końcem spotkania. Wówczas bramkarza gospodarzy po zagraniu Oskara Pietruszewskiego z rzutu rożnego do kapitulacji zmusił Kamil Młynarski, ustalając tym samym wynik meczu na 2:1 dla lubanian.

Zdjęcia z meczu znajdziecie na oficjalnej stronie klubu (tutaj).

Warto dodać, że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Jakub Dasiak. Po meczu bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został także bramkarz Włókniarza Kacper Witczak.

W sobotę Łużyce zmierzą się u siebie z będącym w głębokim kryzysie GKS Warta Bolesławiecka. Początek o 16.

Włókniarz Mirsk - Łużyce Lubań 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Bojdziński (8-karny), 1:1 Dąbek (52), 1:2 Młynarski (82). Czerwone kartki: Dasiak (Włókniarz, 86 – za dwie żółte), Witczak (po meczu - niesportowe zachowanie). Żółte kartki: Dasiak, Żarkowski, Talarski oraz Czuchryta, Rymer, Pietruszewski, Fereniec. Sędziował: Kamil Olejarczyk.

Włókniarz: Witczak – Czurko, Dasiak, Dąbek, Juźwik, Krawiec, Sidorski, Talarski, Tomczak, Żarkowski, Marzec (85 Leśniański).

Łużyce: Trzajna – Czuchryta, Starczewski (74 Bakalarz), Rymer, Pietroński (60 Pietruszewski), Młynarski, Furmański (68 Mandżejewski), Fereniec, Czuchryta, Bojdziński, Berliński (85 Lużyński), Buzała.