Osobówką potrąciła motorowerzystę

  • 18.09.2020, 08:47 (aktualizacja 18.09.2020, 09:41)
  • red.
Osobówką potrąciła motorowerzystę

Podziel się:

Oceń:

Do potrącenia mężczyzny jadącego skuterem doszło dziś około 6 na DK 30 na wysokości Pisarzowic.

Do zdarzenia doszło na dwupasmowym odcinku jezdni w kierunku Zgorzelca. Gdy uczestnicy ruchu byli na wysokości prawoskrętu w kierunku Pisarzowic, kierująca osobowym Hyundaiem korzystając z okazji, że akurat nikt nie skręcał, postanowiła prawą stroną wyprzedzić jadące przed nią auto. Wracając na swój pas ruchu z impetem uderzyła w jadący przed wyprzedzaną osobówką skuter.

W wyniku uderzenia kierujący skuterem wywrócił się i kilkanaście metrów koziołkował, uszkodzony skuter zatrzymał się jeszcze dalej. Mężczyzna stracił przytomność a odniesione obrażenia są na tyle poważne, że zdarzenie z pewnością zostanie zakwalifikowano jako wypadek.

W tej chwili na miejscu pracuje policja, ruch w kierunku Zgorzelca odbywa się bez większych utrudnień.

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kk
kk 20.09.2020, 11:08
Osoby poruszające się skuterami powinni być ubrani jak motocykliści w odpowiedni ochronny strój, a najczęściej to ludzie w spodenkach klapkach i w drodze wyjątku w kasku. ja nie komentuje tego wypadku tylko skutki takich kolizji były by znacznie lżejsze.
Tomek
Tomek 20.09.2020, 10:12
Widzę i czytam i nie dowieżam jak można tak pisać, i ubliżać drugiemu człowiekowi.
Nie neguje tutaj zlej decyzji tej pani , ale czy wogóle. Każdy z nas teraz ocenia, a nie wiadomo czy takiego błędu nie podejmiemy w przyszłości jak kierowcy. Wiele razy widziałam jak jeżdżą i wymijają tym pasem i też bez podstawie.
Stało się i nie odstanie, na pewno ta pani poniesie konsekwencje jakie sobie zasługuje ale najeżdżanie na człowieka nie znając go i oczerniając to trochę nie na miejscu.
A co do poszkodowanego , na pewno ta pani też nie może tego przeżyć, do końca życia będzie możliwe że miała to przed oczami.
Pisze to bo znam tą kobietą i uwiezcie mi że nie czuje się z tym ,, ***" jak ktoś w komentarz napisał.
Nie bronie jej , bo ona wie że zrobiła źle , sama nawet nie wie dla czego taką decyzję podjęła, jeździ ta droga codziennie do pracy jak każdy z nas.
Bardzo ludźmi i zostawmy to wszytko prawu .
Katamaran
Katamaran 19.09.2020, 23:33
Do " Olgi "
Pani z osobówki tłumaczyła się tak " (delikatnie mówiąc) wkurzyłam sie bo auto przede mną jechalo 50 km/h a nikt nie skręcał w prawo to chcialam go wyprzedzić ale jak zrównałam sie z nim to on zaczął gwałtownie hamować a motoru nie zauważyłam i stało się " zamiast zapytac co z chłopakiem to martwiła sie o auto a i jeszcze mowila że jej tak gorąco z nerwów ze nie musi bluzy ubierać. I tłumaczenia że ma pani prawko dwa lata i nowy samochód .

Ta Pani mogła zabić chłopaka który jeździł tą drogą od kilku lat.
Chłopaka który ma żonę dzieci rodzinę.
Chłopaka ktory nic nie zawinił że "TAK SIE STAŁO "

A co do żony poszkodowanego to była w szpitalu i szczerze mowiać to g***o powinno panią to obchodzić co Jego żona tam robiła .
Jeżeli tamta Pani z Osobówki miała by odrobine przyzwoitości to chociażby przeprosiła ale NIE po co przepraszać za tak wielką krzywdę jaką wyrządziła jak można było ciągle gadać przez telefon.
Pani nie ma serca ani rozumu dlatego " TAK SIĘ STAŁO "

A co do ŻYCZEŃ to nie jest " Koncert Życzeń " żeby Pani sobie życzyła lub nie ...
Wiadomo baba :(
Wiadomo baba :( 21.09.2020, 10:19
Świetnie napisane Katamaran ! Bezczelne babsko której się we łbie poprzewracało ! Stawiam że głosowała na pis !!!
woj.
woj. 19.09.2020, 20:31
Zabrać prawo jazdy. Ciągle się spieszy. Jakby 5 min. ją zbawi.
Robert
Robert 19.09.2020, 14:40
Czy wy Ludzie zastanowilliście się nad konsekwencjami swoich wypowiedzi?
Po pierwsze nie miała prawa tak robić, zgadza się zrobiła niestety czasu się nie cofnie, po drugie nie zrobiła tego specjalnie, miała możliwość wyminoś przed sobą osobówkę , ale ta dodała gazu więc nie była wstanie nawet innego manewru zrobić, po trzecie czy wy wszyscy myślicie że ta pani też tego nie przeżywa? Że jest jak to ja oceniliście ,,cwaniak"? Nie też na pewno nie może dojść do siebie.
Nie ingeruje tutaj winny osobówki, tylko pytanie czy zrobiła to pani celowo? NIE.
Dajcie spokój zarazem spokój rodzinie poszkodowanego jak i tej pani.
Od tego jest Policja.
mareksss
mareksss 19.09.2020, 23:23
Celowo może i nie zrobiła, ale celowo swoją głupotę pokazała. Mając za kilkanaście metrów pole do wyprzedania wolała prawoskrętem wyprzedzać. Totalna nie odpowiedzialność i bezmyślność. Jakby choć troche pomyślała to lepiej dla niej byłoby w rów wjechać i auto uszkodzić niż kogoś potrącić i zepsuć mu życie i zdrowie
mieszkaniec
mieszkaniec 19.09.2020, 16:16
Prawo jazdy otrzymuje się po zdaniu egzaminu z przepisów i zasad ruchu drogowego , jeżeli ta Pani zdała takowy egzamin była świadoma swojego wykroczenia wyprzedzając pasem do skrętu w prawo !!!! celowe złamanie przepisów ruchu drogowego !!!! Powinna ponieść tego surowe konsekwencje !!!!Sprawczyni na pewno poniosła psychiczne doświadczenie związane z jej wykroczeniem , jednakże nie ma na to usprawiedliwienia , ( spieszyła się ?! trzeba było wyjechać wcześniej !!!) Teraz niewinny człowiek cierpi oraz jego rodzina ! KARA POWINNA BYĆ SUROWA bo inaczej wszyscy sami pozabijamy się na wzajem jeżeli z takich zdarzeń nie będą wyciągane konsekwencje !!!! Szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanego oraz wyrazy wspłuczucia dla jego Rodziny !
walter
walter 19.09.2020, 06:44
Babo..Droga była prosta z linią ciągłą i ograniczeniem szybkości .Facet jechał do pracy, od kilku lat mijam się z nim, był wyczerpująco oznakowany i napewno jechał prawidłowo.Motocyklista jest cały odkryty i nie ma szans z autem.Proszęna to zwrócić uwagę.
Kierownik
Kierownik 18.09.2020, 19:22
To poniosło tą panią pewnie młoda i ma wyj****e na wszystko teraz z 5 lat będzie miała okazje zgłębiać kodeks drogowy nie żałuję tej pani
obserwator1
obserwator1 18.09.2020, 17:33
Dlaczego nie ukazał się mój komentarz? Czyżby cenzura
megafaka
megafaka 19.09.2020, 06:42
...a co myślałeś że tu wszystko Ci dadzą napisać ??? Dziady i tyle ....
blania
blania 18.09.2020, 16:34
,,...korzystając z okazji, że akurat nikt nie skręcał, postanowiła prawą stroną wyprzedzić jadące przed nią auto..." kto wyprzedza na prawoskręcie???
K. K
K. K 18.09.2020, 21:16
***!
Robert.
Robert. 18.09.2020, 16:16
Nie zastanowilliście się państwo, że ta kobieta też jest w szoku. Że ona też to przeżywa.
A odcinek niebezpieczny.
Ludzie wszyscy są ludźmi. Ważne że nic się temu panu nie stało, i tej pani.
szymon
szymon 20.09.2020, 17:40
Wszoku to mogła być przed wypadkiem.Wcale jej nie żałuję
Maryjan
Maryjan 19.09.2020, 20:18
Faktycznie nic się nie stało? Jesteś upośledzona skoro tak uważasz!!! Jak jej się spieszyło to mogła wyjechać 5min wcześniej i tyle w temaciev
markusss
markusss 19.09.2020, 15:04
Jest w szoku z własnej głupoty. Kilkanaście metrów dalej można normalnie legalnie wyprzedać
Mis
Mis 19.09.2020, 08:38
Rzeczywiscie dla ofiary wypadku nic nie jest jechal na wczasy i dojechal buja sie w hamaku a po drodze rozwalil skuter i nowe auto egoistycznej kobiety ... ktora problemy z odrozniniem prawej strony od lewej ,chlopie piszesz bzdury ze nic mu nie jest, nie masz pojecia jakie moga byc powiklania.
Jan
Jan 19.09.2020, 08:32
Ta kobieta nie zna ewidentnie przepisów ruchu drogowego, byc moze doznala szoku uswiadomiajac sobie ze nie przypadkiem zaczela jezdzic autem
Egon
Egon 19.09.2020, 07:10
Jasne nic mu nie jest a do szpitala na wycieczkę pojechał.
szymon
szymon 20.09.2020, 17:42
Egon,masz coś z głową nie pokolei!!!
...
... 18.09.2020, 22:04
Nic się nie stało ?
Mademoiselle
Mademoiselle 18.09.2020, 22:02
Z tego co wiem to pierwsze o co sie martwiła po wyjsciu z auta, to jej nowo zakupiony i juz rozwalony samochód... Mam nadzieję, ze to jednak nieprawda lub szok powypadkowy. Chociaz. . nic kobiety nie tłumaczy...
Jak to "temu panu nic sie nie stalo"???? O czym mowisz człowieku?! Złamanie chociażby kości udowej nazywasz NIC SIE NIE STALO?! Chłopina teraz pocierpi za czyjś pośpiech i brak myślenia na drodze!!!!
Bb
Bb 18.09.2020, 20:51
Sorry, ale jaki to odcinek niebezpieczny? Dobrze oznakowany, tylko trzeba mieć olej w głowie i nie cwaniakować. Cwaniactwo wyszło bokiem. Jest w szoku - możliwe, ale trzeba myśleć co się robi i ponosić odpowiedzialność za swoje wybryki.
Basiak
Basiak 18.09.2020, 20:39
Gamoniu umiesz czytać? Jago stan jest na tyle poważny że zostanie to zakwalifikowane jako wypadek
Cezary Cezary
Cezary Cezary 18.09.2020, 20:09
Skąd wiesz że nic się nie stało, włamałeś się do sieci w szpitalu i przejrzałeś dokumentację medyczną?
Kiero
Kiero 18.09.2020, 20:08
A nie uważasz, że odcinek jest niebezpieczny bo głupota tej pani wzięła górę nad rozumem.
Adiula
Adiula 18.09.2020, 19:45
Nic???
Olga
Olga 18.09.2020, 15:51
Nie chciała bym szybka i cwana, tylko normalnie jechać.
I nie życzę sobie takich komentarzy na temat tej pani.
A żona zamiast być przy mężu to się nudziła na drodze.
mareksss
mareksss 19.09.2020, 15:10
Prosze sie dowiedzieć po co ta Pani tam musiała siedzieć, a nie pisać głupie komentarze. Dla Pani wiadomości musiała siedzieć tam i czekać aż Policja skończy pracę i da dokumenty związane z wypadkiem. Właścicielka KII sama sobie jest winna tych komentarzy, bo głupota nie boli ale trzeba za nią płacić
Zona
Zona 19.09.2020, 19:43
Bylam na wypadku jako pierwsza do meza stalam tam jak ta nibi pani mowi ze sie nudzilam na drodze musialam czekac az policja skonczy swoje procedury miedzy czasie bylam u meza nikt mnie do szpitala nie wpuscil przestancie pisac glupoty i zlitujcie sie nademna mezem i dziecmi 5 i 9 lat dziekuje bogu ze zyje a ta ***** za wszystko zaplaci
Poszkodpwany
Poszkodpwany 19.09.2020, 14:18
Wy od mojej żony sie odczepcie! Ta baba prawie kaleke ze mnie zrobila. Ten jej pospiech jej to teraz wynagrodzi!
Johan
Johan 19.09.2020, 13:35
Czyli żona powinna przeprosić? Panią ktora niemal by zabila czlowieka? Chyba juz kobieto nie wiesz co piszesz....
Beti
Beti 19.09.2020, 12:27
No to niech ta Pani nie jezdzi nigdy juz ..bo normalna jazda tak nie wyglada .
Oprocz tego Ta Pani nawet nie przeprosiła , znudzonej zony na drodze .
Do Twojej wiadomosci obraczyno ludzi bez wyobrazni , szpitale sa zamkniete .
Po trzecie spiszyła sie do pracy tym samym mogla spowodowac ze ten mlody mezczyzna nigdzie by juz nie zdarzył .
I po czwarte wplatywanie rodziny poszkodowanego i wybielanie sprawcy jest nie na miejscu .
Pozdrawiam
Bartosz
Bartosz 19.09.2020, 08:29
Co k...a? To nie jest koncert życzeń. Zabrać ***OWI prawko na 10 lat!
Ada
Ada 19.09.2020, 07:52
Pani sobie nie życzy komentarzy na temat tej Pani, a wypowiada się Pani o żonie poszkodowanego? Odwiedzin w szpitalu nie ma i to chyba wszyscy wiemy? To po co tak pisać? Nie bez powodu była na miejscu wypadku, proszę pomyśleć zanim napisze się głupoty ;)
Szymon
Szymon 18.09.2020, 22:02
Masz kobieto mózg ? Raczej nie z całego serca ci życzę abyś straciła prawo jazdy i poniosła najsurowsze konsekwencje :)
kolega
kolega 18.09.2020, 20:34
Zastanów się co piszesz ,żona nie nudziła się na drodze tylko stała cała zapłakana i czekała na zakończenie postępowania i miała cały czas przed oczami rozbity skuter, a do szpitala i tak nie można wejść bo jest pandemia ** ****** babo!!!!!
ABC
ABC 18.09.2020, 20:14
???
mireks
mireks 18.09.2020, 13:48
Głupia tępota sie spieszyła, a kilkadziesiąt metrów dalej można normalnie wyprzedzać. Pośpiech i głupota, ***izmu level hard
Adam
Adam 18.09.2020, 13:43
Równe prawa mówicie, to co się dzieje to już przeada powinni ograniczyć niektórym kobietą prawa jazdy. Nie dosyć że wyprzedza prawą stroną oo jeszcze na skręcie w prawo i potrącając motorowerzystę
Kobieta
Kobieta 18.09.2020, 21:58
I to tylko kobiety tak robią rozumiem?... "kobietą" się jest a "kobietom" można coś ewentualnie zabrać....Panu Adamowi ograniczyć dostęp do internetu, przynajmniej do momentu opanowania ortografii...
Rysiek
Rysiek 18.09.2020, 13:27
Szkoda chłopa. Pewnie jakaś blondi z telefonem i tragedia gotowa.
Blondi
Blondi 19.09.2020, 09:14
P. Ryśku i tu się pan myli żadna blondi pani miała ciemne włosy 👧🙊
piko
piko 20.09.2020, 21:17
blondi to nie kolor włosów tylko stan umysłu
sam
sam 18.09.2020, 13:12
Idiotki z telefonami w łapach to bardziej niebezpieczne łotrzyce
od kierujących pod wpływem. Tylko bezwarunkowe odbieranie pojazdów
w przypadkach spowodowania zagrożenia utraty zdrowia i życia między innymi rozmową przez telefon spowoduje zmniejszenie tego rodzaju wypadków.
Bb
Bb 18.09.2020, 20:57
Nie tylko idiotki. Zwróć uwagę na busy jeżdżące z Lubania do Leśnej, w których kierowcy gadają przez telefon mimo, że wiozą pasażerów, a to nie biało głowy. Kierowca busa Dializa też potrafi trzymać telefon przy uchu - brawo za zdolności.
Anna
Anna 18.09.2020, 12:41
Jak to jest, że spadł mu kask? Dobrze zapięty kask na DD i dobrze dopasowany nie ma prawa spaść, szczególnie przy tak małych prędkościach. (Oczywiście nie kwestionuje tu winy osobówki)
Bartosz
Bartosz 19.09.2020, 08:31
Jak to kask z biedronki czy czegoś podobnego.
Robert
Robert 19.09.2020, 06:52
DD w kasku na skuter ?
Basiak
Basiak 18.09.2020, 20:44
A nie wpadłeś na to że ratownicy mogli go ściągnąć jak zabierali go do szpitala
Tomek
Tomek 20.09.2020, 13:35
Nie on nie miał tego kasku na głowie jak byli ratownicy.
obserwator1
obserwator1 18.09.2020, 11:39
Chciała być szybka i wściekła ,tak kończy się głupie cwaniactwo ,tylko czemu kosztem czyjegoś zdrowia i życia.Na tym odcinku dużo jest takich zachowań kierujących
Hans
Hans 18.09.2020, 11:17
A czy przypadkiem prawy pas nie jest pasem do skrętu w prawo ? kierowco !!! Twoje 2 minuty wcześniej u celu jest warte ze kogoś zabijesz albo zrobisz z niego kalekę ?
Ola
Ola 18.09.2020, 10:41
Zrobie wszystko aby ta kobieta odpowiedziala za zdrowie i zycie mojego meza
B.
B. 18.09.2020, 11:19
Jak się czuje pani mąż? Widziałam miejsce wypadku, strasznie mi przykro życzę dużo dużo zdrowia!
STEFAN
STEFAN 18.09.2020, 10:36
NA PEWNO JADĄCY TYM KOMARKIEM JECHAŁ PRZY PRAWEJ KRAWĘDZI PASA I BYŁ DOBRZE WIDOCZNY, A WLEKĄCA ZA NIM OSOBÓWKA MIAŁA DUŻO MIEJSCA ABY WYPRZEDZIĆ GO Z LEWEJ STRONY.

Pozostałe