Zdjęcia. Bałtyk - Karkonosze Tour. Finisz kolarskich zmagań w Piechowicach

  • 07.09.2020, 08:49 (aktualizacja 07.09.2020, 10:59)
  • Źródło: 24jgora.pl
Zdjęcia. Bałtyk - Karkonosze Tour. Finisz kolarskich zmagań w Piechowicach 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Już po raz 28. kolarze ścigający się w wieloetapowym wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour dotarli do mety. Ostatni etap wyścigu rozegrano dziś na terenie Piechowic, Sobieszowa, Jagniątkowa i Michałowic.

Start i metę ostatniego etapu wyznaczono w Piechowicach. Kolarze wystartowali punktualnie o godzinie 13, a obowiązki honorowego startera pełnił burmistrz miasta Jacek Kubielski.

Bałtyk-Karkonosze Tour – etapowy wyścig kolarski, organizowany w drugiej połowie maja (wcześniej w czerwcu i lipcu) w zachodniej części Polski (województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim oraz dolnośląskim). Zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. 

Wyścig już na trwałe wpisał się do kalendarze imprez sportowych na terenie Piechowic, kolarze jadący w tym wyścigu po raz kolejny ścigali się na ulicach miasta. Spróbowali swoich sił także na stromych podjazdach w Jagniątkowie i Michałowicach. Najpierw były to 3. pętle kryterium ulicznego w Piechowicach a potem 5, pętli przez Sobieszów, Jagniątków i Michałowice. W sumie do przejechania było 89 kilometrów.

W tym roku w związku z pandemią wyścig dotarł w Karkonosze znacznie później. Zwykle kolarze przyjeżdżali do nas z nad Bałtyku już w maju.

Dziś na ulicach Piechowic najszybciej finiszował, świeżo upieczony mistrz Polski, Stanisław Aniołkowski  (CCC Development Team ) Zwycięstwo było tym cenniejsze, bowiem pozwoliło na triumf w klasyfikacji generalnej.

O rozstrzygnięciach na finałowym odcinku, a w konsekwencji w całym wyścigu zdecydowała ucieczka, w której najmocniejszy był aktualny mistrz Polski Stanisław Aniołkowski. Kolarz CCC Development walczył na lotnych premiach, zbierając cenne sekundy bonifikat, a w końcówce pewnie pokonał Macieja Paterskiego (Wibatech Merx Wrocław) i Adama Stachowiak (Voster ATS).

Źródło: 24jgora.pl

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe