Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 24 kwietnia 2024 04:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Już jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny, publikujemy więc kalendarz z terminami ferii oraz egzaminów zewnętrznych opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
  • Źródło: PAP Serwis Samorządowy
Kalendarz roku szkolnego 2020/2021
Obraz Steve Riot z Pixabay

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Zajęcia szkolne zawsze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, w roku 2020 będzie to wtorek, 1 września. W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę, więc pierwsze dni wolne od szkoły to dopiero przerwa świąteczna, która potrwa od 23 do 31 grudnia. Dwa tygodnie później ruszą dwutygodniowe ferie zimowe w pierwszych województwach.

Jako pierwsi odpoczywać będą uczniowie województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, gdzie ferie rozpoczną się 18 stycznia. Tydzień później, 25 stycznia, zimowy wypoczynek MEN zaplanował dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 1 do 14 lutego ferie zimowe trwać będą w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Jako ostatni, od 15 lutego, od szkoły odpoczną w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Wiosenna przerwa od nauki przypadnie w przyszłym roku w dniach od 1 do 6 kwietnia. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 25 czerwca.

Harmonogram egzaminów

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram egzaminów zewnętrznych na 2021 r. Największą zmianą jest przesunięcie egzaminu ósmoklasisty z kwietnia na maj; odbędzie się on w dniach 25-27 maja. Swoją decyzję minister edukacji Dariusz Piontkowski tłumaczył, że dotychczasowy kwietniowy termin był zbyt wczesny i sprawiał, że w końcowym etapie roku szkolnego uczniowie mniej przykładali się do nauki.

W przyszłym roku egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 25 maja od testu z języka polskiego. 26 maja uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a dzień później z języka obcego. Termin dodatkowy dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w maju, wyznaczono na 16-18 czerwca. Uczniowie poznają wyniki 2 lipca.

Matury rozpoczną się 4 maja od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzaminy ustne będą przeprowadzane od 7 do 20 maja.

Termin dodatkowy matur wyznaczono na 1-16 czerwca, a poprawkowy (dla tych, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej) - na 23-24 sierpnia.

Maturzyści poznają wyniki 5 lipca, a ci zdający w sesji poprawkowej - 10 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie odbędzie się w sesji zimowej - od 11 stycznia do 19 lutego i sesji letniej - od 21 czerwca do 8 lipca.

Z kolei egzamin zawodowy będzie przeprowadzony w sesji zimowej od 11 do 24 stycznia, a w sesji letniej – od 7 do 21 czerwca.

Szczegółowe harmonogramy egzaminów zewnętrznych są dostępne na stronie CKE.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZenonTreść komentarza: Inicjatywa przysięgi w Rynku w Leśnej, to 100% inicjatywa Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii płk dypl. Krzysztofa Malankiewicza, a w żadnym przypadku nie Szymonka z LeśnejData dodania komentarza: 23.04.2024, 22:11Źródło komentarza: Przysięga wojskowa na rynku w LeśnejAutor komentarza: zobacz wynikiTreść komentarza: Odsyłam do wyników https://sportmaniacs.com/pl/races/iii-att-run-fun Z tego co wynika to startowały 3 drużyny policyjne: Polkowice, Głogów, Lubań. 3 miejsce? gratuluję serdecznie, wyników każdemu indywidualnie. Lubańscy maratończycy - hm.... przebiegli tu ćwierć dystansuData dodania komentarza: 23.04.2024, 22:03Źródło komentarza: Lubańscy policjanci wystartowali w Półmaratonie PolkowickimAutor komentarza: pseudomafiaTreść komentarza: To jest jak w domu, gdzie jest przemoc i alkohol. Dopóki nie zobaczysz, że można inaczej i że to nie jest normalne, żyjesz sobie, myśląc, że inaczej się nie da i nie ma szans na zmianę. Mi się zdaje, że tak mają leśnianie, tak przywykli do klimatu, że taki pseudomafijny cwaniak z urzedu może nimi pomiatać, że nie wierzą, że można mu po prostu dać kopa w d... i żyć bez chylenia przed nim karku.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 21:25Źródło komentarza: Co łączy leśniańskich samorządowców z wyborami w Olszynie?Autor komentarza: llTreść komentarza: Takie imprezy mają jeden cel. Zobaczcie, jakie to piękne i chwalebne być żołnierzem! Nie miejcie więc oporów strzelać do drugiego człowieka w imię interesów polityków i banksterów.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 21:17Źródło komentarza: Przysięga wojskowa na rynku w Leśnej
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama