Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 23:15
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Wyniki badań przerażają. Trujemy się glifosatem

Dziś przed Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marcin Bustowski przedstawił niepokojące wyniki badań dotyczące zawartości glifosatu w organiznach dzieci z regionu. U rekordzistki stwierdzono 14 nanogramów tego środka i poważne problemy zdrowotne.
  • Źródło: lwowecki.info
Wyniki badań przerażają. Trujemy się glifosatem

Co to jest glifosat?

Glifosat – organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Jest aktywnym składnikiem niektórych nieselektywnych herbicydów. Glifosat wprowadziła na rynek firma Monsanto w 1974 roku, jako składnik herbicydu totalnego (nieselektywnego) Roundup; stosowany jest w postaci soli amonowej lub izopropyloamoniowej.

Gdzie jest zakaz stosowania glifosatu?

Ograniczenia w stosowaniu glifosatu obowiązują w: Holandii, Belgii, Niemczech, Włoszech. Kolejne kraje, w tym Austria toczą bój o całkowity zakaz używania u siebie preparatów z glifosatem. Za wycofaniem tego środka z użycia w 2019 roku opowiedziała się Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa.

– Sąd Kalifornijski uznał glifosat za substancję wywołującą nowotwory. Zasądził 78 milionów dolarów odszkodowania. Mamy tutaj też przyznanie się do winy Bayer`a, dlatego, że w sposób ugodowy podpisał porozumienie ze 100 tys. osób – mówił nam kilka dni temu Marcin Bustowski z Federacji Konsumencko- Rolniczej, który walczy o zakaz stosowania tego środka w naszym kraju, a tym samym o zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

Badania na zawartość glifosatu w organiźmie

Pan Bustowski podjął się inicjatywy przeprowadzenia badań na zawartość w organizmie glifosatu u dzieci z Jeleniej Góry oraz powiatów jeleniogórskiego, lubańskiego i lwóweckiego. W przeciągu zaledwie miesiąca przebadanych zostało 250 dzieci.

– Dzisiaj mamy tutaj grupę zamykającą dwieście pięćdziesiąt dzieci. Wynegocjowaliśmy z ALAB Laboratorium w Jeleniej Górze 20 procent zniżki na hasło „SOLIDARNII”, tak, że każdy może na stronę ALAB-u wejść, wykupić sobie takie badanie i oddać mocz do analizy, żeby sprawdzić poziom glifosatu w swoim organizmie. Ja nie chce być złym prorokiem, ale z tego, co widzę to po tych wynikach badań, to raczej bym sądził, że 30 milionów Polaków będzie to miało u sobie. – mówi nam Marcin Bustowski, który podaje zatrważający przykład jednej z przebadanych jeleniogórzanek.

14 nanogramów glifosatu w organiźmie dziecka

– Mamy przykład dziewczynki, która jest z Jeleniej Góry – rekordzistka Polski – 14 nanogramów glifosatu. Duże problemy zdrowotne i tu ta dziewczynka zajmuje się jeszcze pracą, pracuje, pomimo, że ma poważne problemy zdrowotne. Dzisiaj powinna być objęta narodowym programem, z resztą wszystkie dzieci powinny zostać objęte narodowym programem odtrucia, który nie funkcjonuje. – wspominał Bustowski.

Niestety, wyniki badań są zatrważające. Jak przyznaje nam szef FDR akcja ma na celu pokazanie skali problemu niefunkcjonowania instytucji państwa i katastrofalnej sytuacji ministerstwa rolnictwa, które tak naprawdę powinno dzisiaj nadzorować tę sytuację.

Mężczyzna zdecydował się nagłośnić problem bo sam byłe pacjentem szpitala, oddziału neurologicznego Kotliny Jeleniogórskiej.

- Jestem po udarze, mam zakrzepicę zatokową i zacząłem śledzić przyczyny i podstawy tych chorób, które wywołuje glifosat. Między innymi glifosat wywołuje nowotwory, ale też problemy z tarczycą, z cukrzycą, z rozszczelnieniem jelita grubego – zdradza Bustowski, który przyznaje, iż ma już dowody na to.

Przeglądając strony w internecie szybko docieramy do licznych artykułów o szkodliwości tego środka i jego złym wpływie na organizm człowieka. Glifosat to główny składnik popularnego również u nas w kraju herbicydu do zwalczania chwastów. Jest stosowany na podwórkach, przy ścieżkach, w parkach, w centrach miast… Jest również składnikiem środków wykorzystywanych do oprysków zbóż. Dziś trudno już nie dostrzec jego wpływu na organizm człowieka. Według badań światowej sławy lekarza dr Mercola dziesięć lat temu we krwi przeciętnego Niemca można było wykryć średnio 20 toksyn. Dzisiaj średnia wynosi ponad 500. To pokazuje, jak w przeciągu jednej dekady zmienił się świat i nasze pożywnie.

W jakich produktach występuje glifosat?

Organizator akcji badania dzieci na zawartość glifosatu chce, żeby Polacy mieli pełną wiedzę o tym, w jakich produktach i jakiej ilości on występuje, dlatego złożył zawiadomienie do prokuratury, w którym domaga się podjęcia stosownych działań – Mamy też złożone zawiadomienie do prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze, celem ustalenia producentów żywności, w których substancja może się znajdować. I tutaj jest skala problemu dotycząca ferm przemysłowych i stosowania tego glifosatu w rolnictwie naszych polskich rolników do desykacji zbóż. Używana jest do desykacji właśnie pszenicy, jęczmienia, gryki, rzepaku, ale i zarówno żyta. Jest nagminnie to używane. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin, jak zarówno instytucje odpowiedzialne państwa jak Sanepid nie badają w ogóle zawartości glifosatu. Mamy sytuacje, gdzie spółdzielnie mieszkaniowe, ludzie na cmentarzach używają tego środka chemicznego, chwastobójczego i to wszystko nam spływa do wód gruntowych. Ale mamy też informacje, że zarówno spółki wodne też używają tego środka do rowów melioracji szczegółowej, przy zbiornikach wody retencyjnej pitnej, która następnie trafia do naszych mieszkań. – tłumaczy szef Federacji Konsumencko- Rolniczej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
. 18.08.2020 12:35
Drogi E-lubaniu! Niezniżajcie się do poziomu tego błazna z takimi artykułami

Marcin 18.08.2020 20:26
Jest już handlarz Roundapem:))))

hebel 18.08.2020 02:44
Wszystko o glifosacie. https://youtu.be/xlH2kIW3xvs

kkk 17.08.2020 17:49
To nie dzieje się samo, UE przedłużyła stosowanie glifosatu do produkcji żywności do 2032 roku. Może to w trosce o nasze zdrowie? Rolnicy mają wytyczne unijne do do technologii produkcji i muszą się ich trzymać. Patologia jak zwykle rodzi się na górze. Ktoś nas bezczelnie, świadomie i celowo truje, teraz jeszcze będą nas szczepić syfem na wymyśloną chorobę. Obudźcie się ludzie.

hebel 18.08.2020 02:45
Tukni sie w łeb deklem i powiedz beeee!

Rolnik 17.08.2020 17:14
Glifosat glifosatem, ale Pan Bustowski to jest lokalny błazen i kręci się tam gdzie pieniądze są. Niewlaściwa osoba w niewłaściwym miejscu.

hebel 18.08.2020 02:47
Po tym co tu napisali to faktycznie błazen. A zaraz a chodził gdzie do szkoły? Czy zwyczajnie nieuk?

Zakręcona 18.08.2020 07:06
Problem nie tkwi w panu Bustowskim tylko w glifosacie.

Janusz III Sobieski 18.08.2020 12:03
Glifosat jest największym problemem dla komkurencji firmy mającej patent na glifosat i ścieżki jego syntezy:-) Dlatego żeby przed badaniem poziom glifosatu był wysoki to należy kroplę roundup'a rozpuścić w litrze wody i przez tydzień łykać łyżeczkę roztworu dziennie. Zawsze jest szansa na kasę od Monsanto. Nawet jak się ma płaskostopie czy skoliozę.

Karma 17.08.2020 11:03
A kijem po d,,, rolnikow sypia, leja bez opamietania a jacy oni koscielni zwlaszcza z zareby... Czasami bog sprawiedliwy i takiemu potrafi dotkliwie pokarać, a to pasek sie wkreci a to lozysko zatrze sie i pozar kombajnu za wszystkie grzechy momentalnie

hebel 18.08.2020 12:04
Weź Niepier**l sprzedają na Allegro.

ElA S. 17.08.2020 10:34
Sprawa powinny natchmiast zajac sie odpowiednie ministerstwa ,szczegplnie zdrowia i rolnictwa. Nie wolno uzej zwlekac i ilegac klamliwym tlumaczenom zainteresow uch biznesmenoe.

Cały czas się uczę 17.08.2020 08:41
Ludzie opanujmy się zamiast rwać chwasty lejecie to świństwo jak wodę a później pękają żyły , problemy z brzuchami itp. !!! Przede wszystkim rolnicy !!!! Pamiętajcie zło wraca!!! Nie teraz do Ciebie to później do Twoich dzieci !!! Nie bądź Hitlerem

Jjkks 16.08.2020 17:38
To niemiecki koncern Bayer kupił Monsanto i produkuje glifosfat.

Rolnik 16.08.2020 08:18
Proponuję te badania podzielić na dwie grupy. Wziąć grupę wegetarian i normalnie odżywiających się ludzi. Założę się że poziom glifosatu u tej pierwszej grupy będzie niższy niż u drugiej. A wszystko przez jeden czynnik. W Polsce jest zakaz GMO i glifosatu jest używany jako herbicyd totalny. Natomiast w hodowli jako źródło białka używana sejt soja sprowadzana zza oceany. Tam do walki z chwastami używany jest Roundup ready w dawce 2l dwukrotnie. Chwasty giną, a w roślinie jest on kumulowany i nie działa na nią. Pozostaje w nasionach którymi karmione są zwierzęta. Dziwi mnie nagonka na polskich rolników.

Matka Polka 16.08.2020 06:54
Zbadana dziewczynka co musi pracować mimo choroby?to albo to nie jest już dziewczynka ...albo.ktoś łamie prawa dziecka i zmusza do pracy..redaktorze do przemyślenia takie teksty

Pipi 18.08.2020 20:30
Może ma od 15 do 18 lat

Maciej 15.08.2020 20:08
Opowiem wam coś będąc rolnikiem. W tym roku byl problem z zbiorem jęczmienia ponieważ nie dojrzewał równo i potrzebne było dosuszanie, i tu taka ciekawostka. Był specjalny środek do tego który nie zawierał glifosatu ale unia europejska go wycofała i pozostał glifosat. Oczywiście wiem co to za świństwo i nie używam go więc zostawiłem jęczmień w rękach natury. Niestety ryzykowałem dużo bo nie wiedziałem czy potem uda się zebrać go ale na szczęście udało się lecz musiałem go dosuszac mechanicznie. Więc teraz zastanówcie się kto jest za to odpowiedzialny. Chociaż przyznam rację że wielu rolników stosuje ten syf na potęgę.

Jerzy 15.08.2020 19:09
Tak boli prawda i bolesne dla was aparatczyki ,określenia waszej działalności zdradzieckiej ,zatajacie-może jedzcie tego więcej-smacznego!!!?

jaro 15.08.2020 17:09
Oj nagle panika ? Wszyscy na okrągło stosuja te chemię na posesjach koło domu a rolnicy na potege bo jest najtanszym srodkiem chemicznym .O co tyle szumu ?Tak musi byc i .koniec >

sipdop 15.08.2020 13:28
Glifosat użyty do desykacji praktycznie nie dostaje się do ziarna:) A już na pewno nie do jego wnętrza.

Mat 16.08.2020 13:02
Skoro nie przedostaje się do ziarna, to skąd się bierze w mące i olejach?

j 16.08.2020 20:22
A co sam stosujesz?

dziadek 15.08.2020 09:48
Jednym słowem masakra wszystkiemu winny glifosat. Tyle że badania nie potwierdzają

fidihdxjcf 15.08.2020 13:23
Nie ma potwierdzonego badania od 74roku! rakotwórczego działania glifosatu. Są natomiast niepodważalne badania potwierdzające rakotwórczy wpływ alkoholu chociażby. Czytanie stron internetowych to żaden dowód że zawinił glifosat bo takiej pseudonauki jak w internecie to nie ma nigdzie indziej nawet na targu w Kownie.

Zakręcona 16.08.2020 08:32
Poczytaj sobie o firmie monsanto i ich produktach, szczególnie polecam proces haski. Dowiesz się wiele nt badań i szkodliwej działalności glifisatu, aspartamu itd.

Roundup 15.08.2020 20:46
I nie potwierdzą, bo za duże pieniądze tym sterują.

Reklama
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
ReklamaPowiat Lubań
Reklama