Uczniowie wrócą do szkół 1 września

  • 05.08.2020, 13:56 (aktualizacja 05.08.2020, 15:06)
  • Red.
Uczniowie wrócą do szkół 1 września Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Dziś na konferencji prasowej szef Ministerstwa Edukacji Narodowej poinformował, że rząd zamierza od 1.09.2020 roku otworzyć szkoły i wprowadzić tradycyjne nauczanie. Dzieci przyjdą do szkół, spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji i w następnych dniach będą kształcić się w placówkach.

Szkoły były od marca zamknięte aż do końca roku szkolnego. Na początku sierpnia minister Szumowski dodał, że rząd chciałby regionalizacji obostrzeń w tym zakresie. Jednym ze scenariuszy, na jakie przygotowywał się MEN, była także zdalna nauka. W grę wchodziło także rozwiązanie hybrydowe. 

Opracowaliśmy wytyczne razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym tak, aby wiedzieć, jak zorganizować bezpieczny pobyt w szkole. Długo nad tym pracowaliśmy. Te wytyczne mówią dosyć szczegółowo, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia - mówił dziś na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji przyznał, że te zasady obowiązywały przed wakacjami i stanowią zbiór doświadczeń z zagranicy, ale także z kraju, na podstawie chociażby otworzenia przedszkoli. Podczas pobytu na terenie szkoły, nie będzie potrzebne zakrywanie ust i nosa.

Jeżeliby zdarzyło się, że na danym terytorium doszłoby do wielu zakażeń, to dyrektor szkoły, wraz z pozytywną opinią powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie placówki. Część dzieci będzie mogła uczestniczyć w tradycyjnej formie, a część przejdzie na nauczanie zdalne. Jeśli ryzyko będzie większe, to oczywiście będzie możliwość przejścia na całkowite nauczanie zdalne - przekazał minister edukacji.

Może okazać się jednak, że nie wszędzie uczniowie wrócą do placówek edukacyjnych z dniem 1 września. Wszystko będzie zależeć od ilości zakażonych i chorych na COVID-19. W takich regionach kraju nadal będzie mogła przez jakiś czas obowiązywać nauka zdalna. 

Red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Borys
Borys 09.08.2020, 20:14
Wszystko wskazuje na to, że to pokolenie w przyszłości dzień przegnania Jarosława Kaczyńskiego będzie świętować podobnie jak zwycięstwo nad bolszewikami zwane cudem nad Wisłą 1920...
Ewa
Ewa 20.08.2020, 12:48
Jeszcze bidy nie zaznałeś, czego Ci życzę.
Zbyszko
Zbyszko 08.08.2020, 10:49
Od 1 września miały obowiązywać nowe unormowania dot. profilaktyki antywirusowej, ale w związku z falą masowych zakażeń (już ponad 800 dziennie) rząd wprowadza od soboty (8 sierpnia) kolejne nakazy i zakazy. Między innymi określił kto jest zwolniony z noszenia maseczek (nie zwalnia z noszenia przyłbicy): chodzi o osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.
++++++++++++
Jak widzisz kogoś w sklepie bez maseczki to już teraz wiesz kto on jest!
Dominika
Dominika 08.08.2020, 12:08
No nareszcie rozpoznali. Czyli jak kto w sklepie, kościele albo na innym zbiegowisku bez maseczki to osobnik: z całkowitym zaburzeniem rozwoju (oczywiście umysłowego), zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoba mająca trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa - np. bez rąk.
Masza
Masza 09.08.2020, 20:17
Czyli bez maseczek w sklepie tylko: idioci, kretyni, imbecyle i innej kategorii upośledzenia masa społeczna...
stasiu stanisław
stasiu stanisław 05.08.2020, 23:20
Z tymi przedszkolami myślę że będzie poprawa, a mianowicie nikt już nie odważy się oddać dziecka do placówki z "głupim" katarem, bo będzie od razu podejrzane! Sam zaprowadzam swoją pociechę do przedszkola i...
...w szatni rano mamusia antybiotyk dziecku i do sali. PORAŻKA. Jedno chore i zaraz cała reszta, jak domino.
stasiu stanisław
stasiu stanisław 05.08.2020, 23:13
Spokojnie...pod koniec sierpnia ludzie powracają z wakacji i zobaczymy kto przywiezie do siebie jakie pamiątki-wirusa czy widokówki.
tobi
tobi 05.08.2020, 22:19
Dzieci spotkają się w szkole i rodzicom i dziadkom przyniosą wszystkie wirusy z całej Europy.
Jasiek
Jasiek 05.08.2020, 19:36
Dobre
Rws
Rws 05.08.2020, 18:35
A w Lubaniu rodzice dzieci, które pójdą pierwszy raz do żłobka dowiedzą się czy mogą oddać dziecko dzień przed! Brawo!

Pozostałe