Wyniki w powiecie lubańskim. Wybory PRP 2020, II tura

  • 13.07.2020, 09:49
  • eLuban pl
Wyniki w powiecie lubańskim. Wybory PRP 2020, II tura

Podziel się:

Oceń:

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,84% obwodowych komisji wyborczych w kraju. Przyjrzeliśmy się frekwencji i wynikom w powiecie lubańskim i województwie dolnośląskim.

W drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 2020 frekwencja w powiecie wyniosła 62,50% i była wyższa o ponad 4 punkty procentowe niż w turze pierwszej (58,76%). Tradycyjnie większą mobilizacją wykazali się mieszkańcy miast 62,99% (I tura 59,45%), niż wsi 61,71% (I tura 57,67%).

Największą frekwencją w powiecie wykazali się mieszkańcy Gminy Platerówka, gdzie wyniosła ona aż 77,38% (I tura 63,72%), najmniej licznie do urn wyborczych poszli mieszkańcy miasta i gminy Leśna 58,77% (I tura 55,32%.)

Frekwencja wyborcza w powiecie z podziałem na gminy:

gm. Leśna – 58,77% (I tura 55,32%)

gm. Lubań - 60,74% (I tura 58,73%)

m. Lubań – 62,82% (I tura 60,36%)

gm. Olszyna – 58,93% (I tura 55,70%)

gm. Platerówka – 77,38% (I tura 63,72%)

gm. Siekierczyn – 63,84% (I tura 60,18%)

m. Świeradów-Zdrój – 69,00% (I tura 60,10%)

W powiecie uprawnianych do głosowania było 43 150, głosów ważnych oddano 26 722, głosów nieważnych 245. Z różnych przyczyn do urn wyborczych nie poszło 16 428 osób.

PKW podała dane ze wszystkich 41 obwodów głosowania w powiecie. Gdyby Prezydenta RP wybierali mieszkańcy Powiatu Lubańskiego, zwycięzcą wyborów byłby Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski Rafał 14 626 głosów - 54,73%
Duda Andrzej 12 096 głosów – 45,27%

Urzędujący prezydent najwięcej głosów zdobył w gminie Platerówka, poparło go tam 58,80% mieszkańców. Z kolei jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski największe poparcie uzyskał w Świeradowie-Zdroju, gdzie zdobył 62,88% poparcia.

Wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów w gminach powiatu:

gm. Leśna – Duda Andrzej - 50,37%; Trzaskowski Rafał – 49,63%

gm. Lubań - Duda Andrzej – 49,67%; Trzaskowski Rafał – 50,33%

m. Lubań – Duda Andrzej – 41,79; Trzaskowski Rafał – 58,21%

gm. Olszyna – Duda Andrzej – 45,69%; Trzaskowski Rafał – 54,31%

gm. Platerówka – Duda Andrzej – 58,80%; Trzaskowski Rafał – 41,20%

gm. Siekierczyn – Duda Andrzej – 47,93%; Trzaskowski Rafał – 52,07%

m. Świeradów-Zdrój – Duda Andrzej – 37,12%; Trzaskowski Rafał – 62,88%

Frekwencja wyborcza na Dolnym Śląsku wyniosła 66,99%, najliczniej do urn udali się mieszkańcy powiatu wrocławskiego 74,55% i miasta Wrocław 73,59%.

Najmniejszą mobilizacją wykazali się natomiast mieszkańcy powiatu górowskiego (59,29%) i lwóweckiego (59,80%), w powiatach tych jako jedynych w województwie nie przekroczyła granicy 60%.

Wyniki wyborów w województwie dolnośląskim ze 100% obwodów głosowania:

Trzaskowski Rafał 55,39%

Duda Andrzej 44,61%.

Urzędujący Prezydent największe poparcie zdobył w powiecie polkowickim, zdobywając 61,73% głosów. Natomiast Rafał Trzaskowski największe poparcie zdobył w Jeleniej Górze, zdobywając 64,39% głosów.

eLuban pl

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 15.07.2020, 22:25
Przeciwnicy Dudy zagłosowaliby na jakiegokolwiek kandydata aby nie na Dude,nie żeby Trzasko miał jakieś zadatki na prezydenta kraju.Warsaw to co innego,same freaky.Gratulacje Panie Duda
inz.
inz. 15.07.2020, 21:36
Przegrani tak lamentuja ,ze zaraz bedą plakac .I beda nadal głupoty pisac ..........Jacy to oni madrzy ..............Jestem ciekaw jak Rafał by wpuscil tych brudasow z południa to co byscie robili i robiły drogie panie i panowie ,,,,,,,,,córki by wam przynosiły do domu czekolade Co wtedy --chciałbym to widziec ...............?..Tylko szpital by miał roboty .
Karamba
Karamba 14.07.2020, 22:02
Pojechał na Jasną Górę filmować się przed cudownym obrazem.
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Niepojęte. Jak można mówić, że niektórzy rodacy nie są ludźmi, że są gorsi od koronawirusa, kłamać, przekazać miliardy na telewizyjny ściek, aby szmaciła tych, którzy są przeciwni władzy, propagowała pisowską ideologię nienawiści, a potem pojechać na Jasną Górę i udawać, że jest się niepokalanie poczętym …..
+++++
Widać można - z życia wzięte: człowieki zeświniają się na co dzień czynem ciągłym ale - jak to już stwierdził Kargul świnię na dzika szarcujący - "...w drugie stronę nie da rady"! Świnia-zwierzę szlachetne i nigdy jeszcze się z własnej woli nie zczłowieczyła, ogona w drugą stronę niż ma przyrodzone nie zakręciła! Zatem chwała świniom za to, że na kolana przed rzeźnikiem nie PAD'ają i kogoś kim nie są, nigdy, a już szczególnie przed Świętym Rzeźnickim Stołem w przyklęku nie udają.
Urzula
Urzula 14.07.2020, 18:38
Patrzcie się jak ta żoliborstka marionetka nagle zmiękła, jaki się zrobił oferent porozumienia, scalania narodu, poszanowania innych, przebaczania i wybaczania, jaki rzecznik równości .... nawet tych z LGBT. Czyżby córunia mu oczęta otworzyła i przemówiła do rozumu? Planuje przez te 5 lat odrobić co nabroił przez minione 5 lat?
Brawo
Brawo 14.07.2020, 18:09
Gdzie dwóch się bije tam mały zwycięża.
Gratulacje dla Polaków, że pokazaliście, że Żoliborz to już nie centrum Polski.
Smutno
Smutno 14.07.2020, 12:42
I zaś marionetka sterowana przez Jarka 🖊
STATYSTYKA
STATYSTYKA 16.07.2020, 01:28
Zawetowane ustawy ================================ PREZYDENT : - Komorowski 3 - Duda 8
OO
OO 14.07.2020, 22:25
Miała być marjonetka sterowana z Berlina
logiczny
logiczny 14.07.2020, 09:45
Większość Polaków pokazała kolesiom trupom po-litycznym że ich miejsce na cmentarzu po-litycznym!
I to już kolejny raz!
Stefa
Stefa 14.07.2020, 00:12
Wybory wygrał PiS. My przegraliśmy. Dalej będziemy utrzymywać nowe elity. Czy nie dziwi was, że na tysiące ściemniaczy pracują miliony ludzi???
55
55 14.07.2020, 12:12
Oczywiście piszesz o sciemnianiu przez PO.
Krzysiek
Krzysiek 14.07.2020, 21:36
Pewnie tak. Przecież gwardia PIS to po sam prostu kryształ :-)
marc55
marc55 13.07.2020, 20:49
***** ** (czytaj uważnie)
regret
regret 14.07.2020, 09:52
Mylisz się ***** ***.
Trzasku
Trzasku 13.07.2020, 23:11
Gdybyś był uważny to byś zauważył brak jednej gwiazdki!
Miało być: * * * * * * * *
!!!
!!! 13.07.2020, 18:56
Wybrali Polka i patriotę brawo.Kłamstwo POszło won
Hahaha
Hahaha 14.07.2020, 09:44
Ale brednie, rząd grabieży i tyle. Polecam mniejsza dawkę TVP-PiS
!!!
!!! 14.07.2020, 12:16
Widzę uzależnione od TVN.
Krzysiek
Krzysiek 13.07.2020, 16:33
W sumie to fajnie wyszło, bo siły mniej więcej się zrównały. Brakowało mi jednak bezpośredniego starcia w debacie obu Panów, jak bywało do tej pory. Uważam, że to niepoważne podejście z obu stron. Mój kandydat przepadł w pierwszej turze, ale wygranemu życzę powodzenia.
...
... 13.07.2020, 16:00
Nie dziwota, że ...... (wstaw co chcesz) poparły długopis skoro z ambon, aż DUDNilo.
Pisor
Pisor 14.07.2020, 08:47
Byłeś o słyszałeś, że DUDNiło?
Czy w TVN na pasku leciało?
Hshahwww
Hshahwww 15.07.2020, 09:08
Oczywiście ze tak. A Panu/Pani zalecam mniej tvppis.
Gender
Gender 13.07.2020, 15:52
Duda Andrzej – 41,79; Trzaskowski Rafał – 58,21% - i tak jak w Lubaniu miało być w całej Polsce - ale to ciemnocie wytłumaczysz w co brnie i jaką przyszłość szykuje swoim dzieciom i wnukom.
Demokrata
Demokrata 14.07.2020, 12:23
Zrozum Czlowieku,ze mamy demokracje a nie obrazaj ludzi,nazywajac ich ciemnota,tak nie wolno!
Pytający
Pytający 13.07.2020, 21:40
Czy Ty tak na poważnie czy tylko prowokujesz?.
Benia
Benia 13.07.2020, 15:36
Obłóda w Świeciu. Jak Wam tak nie wstyd. Żyjecie z MOPSU, birzecie 500, 300, ciagle narzekacie ze roboty nie ma, ze wam wody nie robią, ze pksy zlikwidowali, a tu niespodzianka U Was wygrywa Trzask, WSTYD Taka piękna wieś, a na glosowanie sie ruszyc nie chcialo
👻
👻 13.07.2020, 20:40
Jak byś była w temacie to byś wiedziała że świecie miloszów w większości pracuje w Czechach bo lepsze zarobki i droga podobna.
A była kiedyś taka bajka, jakiś zły gargamel miał sen i zamykał przejścia, zamiast zostawić w regionie dla pracowników otwarte to zmusił ich do nadrabiania wielu kilometrów narażając na utratę dochodu.
Miał ich apele wtedy głęboko w d...
To oni pokazali gdzie mają jego .
Być może to wina słabej wiedzy o mieszkańcach i regionie ich pazi, donosicieli co, co kilka lat o mandat się starają
mrAntonia
mrAntonia 13.07.2020, 19:54
ortografia niziutko się klania....
Orto
Orto 15.07.2020, 17:13
Poprawnie powinno być ... kłania się. A nie "się kłania".
??
?? 13.07.2020, 14:34
Dlaczego zestawienie skopiowane przez mężów zaufania różni się od tego na stronie pkww?
czarny
czarny 13.07.2020, 14:12
niestety wygrała ciemnota
Pisior
Pisior 14.07.2020, 08:50
Tak, jestem ciemniakiem i d głosowałem na Dudę 😃
Oświecony
Oświecony 13.07.2020, 21:44
A podobno miało już być bez obrażania z szacunkiem?.
Krzysiek
Krzysiek 13.07.2020, 13:49
Już jad wychodzi ze zwolenników PO. Bo demokracja jest wtedy gdy ONi wygrywają. Jak nie, to wyzwać i opluć. Trochę kultury ludzie i opanowania.
Gracja
Gracja 13.07.2020, 22:21
Sorry, uczymy się od najlepszych, czyli Pisków🤷🏽‍♀️
Logik
Logik 14.07.2020, 15:47
E tam. Uczycie się od swoich np. Gretkowskiej, Nurowskiej, Jandy i innych zwolenników PO.
Gracja do Logika
Gracja do Logika 15.07.2020, 08:49
Podobnie jak wy, od Pawłowiczowej, Piotrowicza, Sasina, Kaczyńskiego, Macierewicza, Dudy i wielu, wielu innych po tych samych pieniądzach, co wy_ej wymienieni🤷🏽‍♀️
wiesniak
wiesniak 13.07.2020, 13:27
Nie dziwię się Platerówce, wszak to gmina na prowincji, gdzieś za lasem - nawet nie wiem czy mają tam internet , ale Leśna? Toż to przecież miastowi są i mają Włókniarza w IV lidze! Tego się nie spodziewałem!
wiesniaczka
wiesniaczka 13.07.2020, 15:06
Słabo biega, ale mamy wieśniaku!
zapamiętamy
zapamiętamy 13.07.2020, 13:20
Nawet w gminie Siekierczyn, gdzie przecież są same wioski, ludzie w końcu przejrzeli na oczy, a w mieście (raczej mieścinie) Leśna dalej zaślepieni!
Szacun
Szacun 14.07.2020, 18:11
Siekierczyn mnie zaskoczył pozytywnie. Brawo Wy.
Polak
Polak 15.07.2020, 22:35
Trzask wygrał w naszej gminie głosami skazanych z ZK Zaręba.Możesz sprawdzić na stronce naszej gminy,Dalej taki dumny jesteś haha.Jaki kandydat tacy wyborcy.Chcieliby żeby wróciły złodziejskie czasy PO
Pan Z Miasta
Pan Z Miasta 13.07.2020, 13:10
Cieszę sie że, Pan Andrzej Duda wygrał wybory. Na złość wrogom !!!!!!
Buda
Buda 13.07.2020, 22:26
Takiś Ty pan z miasta, może gdzieś spod Suwałk🤔🤪. Zachwyca twoje pokojowe nastawienie i narracja charakterystyczna dla jednej słusznej partii. Brawo👏Panisko z Ciebie całą gębą😉

Pozostałe