Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 marca 2024 03:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Obchody 30-lecia samorządu terytorialnego

Dokładnie 30 lat temu odbyły się pierwsze w wolnej Polsce wybory do rad gminnych. Uznajemy dziś to wydarzenie za symbol odbudowy samorządności w Polsce.
Obchody 30-lecia samorządu terytorialnego

27 maja 1990 roku - ta data stała się wielkim świętem Polski samorządowej. O wysokiej randze tego święta niech świadczy fakt, że w 2000 roku Sejm Rzeczypospolitej uchwalił dzień 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. W listopadzie ubiegłego roku Zarząd Związek Miast Polskich, biorąc pod uwagę znaczenie odrodzenia 30 lat temu samorządu terytorialnego dla odbudowy demokratycznego państwa, a także wielki wkład gmin, powiatów i województw samorządowych w późniejszy rozwój Polski, ogłosił rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego.

- Dziś, zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, możemy się przekonać jak ważną rolę w życiu wszystkich z nas pełnią samorządy. To na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie mieszkańców, a także za ich przyszłość i warunki rozwoju – mówił dziś marszałek Cezary Przybylski, w Polkowicach. - Tym ważniejsza staje się dziś debata o roli samorządów w Polsce i ich przyszłości. Umacniajmy je, ufajmy im, bo to tu – w samorządach – znamy potrzeby mieszkańców i wiemy jak je realizować – przypominał marszałek.

Samorządowcom dziękujemy za wspólną, codzienną pracę, za dobre pomysły i inicjatywy na rzecz naszej Małej Ojczyzny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PeHa 28.05.2020 09:41
Jest zatem okazja - bo kampania pana Dudy trwa w najlepsze - zadać obecnej władzy te trzydzieści pytań: =============== W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT? O ile obniżono podatek VAT? Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami? O ile podniesiono kwotę wolną od podatku? Jaką pomoc otrzymali frankowicze? Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus? Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych? Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec? Jakie wojska latają zakupiony helikopterami dla armii? Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości? Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni? Jak pokonano ASF? O ile krótsze są kolejki do lekarzy? Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce? O ile wzrosły emerytury i renty? Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw? Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej? Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju? Jak ochroniono środowisko? Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew? O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji? O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski? O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy? Gdzie jest wrak Tupolewa? Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków? Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj? Ilu urzędników mniej pracuje w ministerstwach? Dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji w Jedwabnem? Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI? Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?

tola 27.05.2020 14:45
Samorząd w Olszynie od 40 lat ten sam a o sprawach i potrzebach mieszkańców nie wie nic.To mieszkańcy mają utrzymywać "wybrańców".Rolą samorządu jest zadbać o siebie i swoje sprawy kosztem mieszkańców.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama