Lubańska oczyszczalnia ścieków producentem nawozu

  • 20.05.2020, 14:42 (aktualizacja 20.05.2020, 20:04)
  • Informacja Prasowa
Lubańska oczyszczalnia ścieków producentem nawozu

Podziel się:

Oceń:

Produkt uzyskał pozytywne opinie wszystkich polskich instytutów badawczych oraz może być stosowany jako w 100% bezpieczny środek poprawiający właściwości fizyczne, chemiczne oraz biologiczne gleb. Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w efekcie wieloletniej optymalizacji procesu stabilizacji osadów ściekowych uzyskało z komunalnego ustabilizowanego osadu ściekowego pełnowartościowy produkt Natur-Gleb.

Polepszacz glebowy NATUR -GLEB to nawóz, który szczególnie bogaty jest azot i fosfor. Nie jest to odpad a produkt, który spełnił wszystkie kryteria i uzyskał pozytywne opinie instytutów badawczych. - wyjaśnia Janusz Głuszek Prezes LPWiK.

Bezpieczny powrót do natury. Od osadu ściekowego do wysokiej jakości produktu NATURAL-GLEB

NATUR – GLEB to organiczny środek poprawiający właściwości gleby, który uzyskujemy w wyniku eksploatacji specjalistycznej instalacji do stabilizacji komunalnych osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków w Lubaniu. Wieloletnia optymalizacja tego procesu, doskonalenie obsługi oraz ciągła kontrola procesu stabilizacji pozwala nam pozyskać produkt, który uzyskał pozytywne opinie wszystkich polskich instytutów badawczych i może być stosowany jako w 100% bezpieczny środek poprawiający właściwości fizyczne, chemiczne oraz biologiczne gleb.

Niezwykłą zaletą naszego obiektu jest eksploatacja specjalistycznej instalacji do stabilizacji komunalnych osadów ściekowych znana pod nazwą „instalacja ATSO” – autotermiczna tlenowa termofilowa stabilizacja osadów. Procesy te prowadzą nie tylko do stabilizacji osadów ściekowych (proces, podczas którego dochodzi do rozkładu substancji organicznych) lecz również pełnej jego higienizacji.

Biologiczna stabilizacja osadu oparta jest na redukowaniu substancji organicznych zawartych w osadach ściekowych przez mikroorganizmy aerobowe. Przemiana energii aerobowej odbywa się egzotermicznie. Biologiczne utlenianie substancji organicznych wyzwala energię, głównie w postaci ciepła. Wysokie temperatury robocze (powyżej 50oC) zapewniają eliminację czynników chorobotwórczych (higienizację) i wysoki stopień rozkładu substancji organicznych.

Proces przebiega w układzie 2 lub 3 szeregowo pracujących, izolowanych termicznie reaktorach, co pozwala na równoczesną pasteryzację i higienizację osadu.

Dobra znajomość procesu, jego ciągła kontrola, wyniki badań i treść wydanych opinii z państwowych instytutów badawczych daje nam przekonanie co do słuszności zastosowania ustabilizowanego osadu ściekowego jako pełnowartościowego produktu.

NATUR - GLEB posiada dopuszczenie wydane Decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Nr G-927/20 z dnia 21.04.2020 zgodnie z ustawą z dnia 10 lipca 2007 roku o nawozach i nawożeniu (Dz.U. z 2018 r., poz. 1259 z późn. zm.). Oznacza to, iż produkt jest w pełni bezpieczny, pełnowartościowy i gotowy do zastosowania.

W celu potwierdzenia użyteczności produktu jak i jego bezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt i środowiska wykonano szereg badań celem uzyskania opinii od państwowych instytucji badawczych.

  • Pozytywne opinie w sprawie produktu NATUR-GLEB uzyskano z:
  • Głównego Inspektoratu Weterynarii,
  • Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa,
  • Instytutu Ogrodnictwa,
  • Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy,
  • Instytutu Medycyny Wsi.

NATUR - GLEB może być stosowany na wszystkich glebach w uprawach polowych roślin rolniczych, w uprawach sadowniczych i roślin ozdobnych oraz do rekultywacji gruntów zdegradowanych.

Organiczny środek poprawiający właściwości gleby NATUR – GLEB zawiera w 1 tonie co najmniej 6 kg azotu (N), 7 kg fosforu w przeliczeniu na P2O5 oraz substancję organiczną. Szczegółowe informacje na temat dawki, sposobu i terminu stosowania przedstawione zostały w instrukcji stosowania dostępnej na stronie internetowej Przedsiębiorstwa www.lpwik.pl.

Osoby zainteresowane pozyskaniem produktu proszone są o kontakt - tel. 698 975 743.

Informacja Prasowa

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rychu bio
Rychu bio 21.05.2020, 15:31
Coś tu śmierdzi ktoś grubo posmarował nie ma nawozów bio chyba że sam zrobisz i te też do końca nie są
regent
regent 21.05.2020, 07:27
Pozostaje tylko przyklasnąć i pogratulować. Brawo!

Pozostałe