Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 08:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Testy „drive-thru” w Bolesławcu

W bolesławieckim szpitalu powiatowym uruchomiono bezpieczną formę badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 „drive-thru”. Dzięki nowej usłudze próbka do badania pobierana jest od pacjenta przebywającego w samochodzie. Testy przeznaczone są dla osób będących w kwarantannie.
  • Źródło: Powiat Bolesławiecki
Testy  „drive-thru” w Bolesławcu

Badanie „drive-thru” odbywa się w 12 dniu kwarantanny. Pacjent, który kwalifikuje się do badania otrzymuje informację sms ze szpitala. Po otrzymaniu wiadomości może umówić się telefonicznie na konkretną godzinę i zgłosić na badanie. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Personel pobiera wymaz z nosogardzieli przez otwarte okno samochodu. Następnie próbka jest przekazywana do laboratorium, gdzie wykonywane jest badanie molekularne metodą RT-PCR. Badanie jest bezpłatne. Pacjent o wynikach informowany jest telefonicznie.

Do punktów należy przyjechać własnym samochodem, a samo badanie nie wymaga wysiadania z pojazdu. Jeśli osoba przebywająca na kwarantannie nie może samodzielnie kierować pojazdem, dopuszczana jest obecność dwóch osób (kierowca i osoba poddawana badaniu) - warunkiem jest jednak zamieszkiwanie w jednym gospodarstwie domowym zarówno kierowcy jak i pasażera. Do osób, które nie posiadają samochodu, a muszą poddać się badaniu, przyjedzie tzw. karetka wymazowa.

Usługa dostępna jest tylko dla zmotoryzowanych, oznacza to, że osoby przychodzące na piechotę, przyjeżdżające komunikacją miejską czy też rowerem nie mogą skorzystać z testu „drive-thru”.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu jest jednym ze 167 szpitali w całej Polsce, w którym wykonuje się badanie na obecność koronawirusa metodą „drive-thru”.

PAMIĘTAJ!

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami, albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkanicTreść komentarza: Przecież to rejon Pani Asi to co ma Pani Basia wspólnegoData dodania komentarza: 26.04.2024, 07:28Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnieAutor komentarza: Sołtys Radostawia górnegoTreść komentarza: Od Basi to wara bo Basia nawet nie wiedziała że taka akcja była zaraz dowiem się od administratora kto tak posadza I oskarżaData dodania komentarza: 26.04.2024, 07:24Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnieAutor komentarza: PokrzywaTreść komentarza: Durny i tępy jak Młot Pepina Małego ty jesteś 🤭Data dodania komentarza: 26.04.2024, 07:21Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnieAutor komentarza: MniszekTreść komentarza: Korzenie stało się nowa i widać dochodową gałęzią biznesu.Zas kosiarze tępi jak kosa po koszeniu.Wala na oślep czy to kosiarka spalinowa czy jak w średniowieczu chłop pańszczyźniany.W południe i porze kwitnienia roślin ,kosza nawet krzewy ozdobne byle do przodu jak banda wandali.To powinno być uregulowane przepisami bo widać po miejskich skwerach i osiedlowych trawnikach ,że to z pseudo; sprzątaniem;nie ma nic wspólnego.Sprzatac to trzeba flaszki i plastyk i psie kupy.A kosić kieszenie mieszkańców osiedli trzy razy w miesiącu i niszczyć bezpowrotnie ekosystem.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 07:19Źródło komentarza: Co Pan robi, przecież to jest pod ochroną? E tam, odrośnie
ReklamaPowiat Lubań
Reklama