Na świat przyszła kacza rodzinka

  • 16.04.2020, 17:42
  • red.
Na świat przyszła kacza rodzinka

Podziel się:

Oceń:

Otrzymujemy od Was coraz więcej sygnałów, że wiosna zapuściła w naszym regionie korzenie. Dowód? Pierwsze kaczki krzyżówki mają już swoje młode.

Otrzymaliśmy zdjęcia i materiał wideo od naszego czytelnika, że nad jego oczkiem wodnym kolejny raz przyszły na świat urocze kaczuszki. Tym razem jest ich aż 12. Satysfakcja gospodarzy obiektu jest tym większa, że nieco ponad miesiąc temu mama kaczka zaakceptowała specjalnie zakupiony dla niej domek. - Przez trzy lata stał pusty i totalnie nie zwracała na niego uwagi. Nie pomagało wymieniane świeże sianko i wysuszony mech. W końcu jednak się zdecydowała - napisał do nas Grzesiek.

Wybór kaczuchy okazał się strzałem w dziesiątkę. Przez cały okres wysiadywania jajek nikt jej nie przeszkadzał, czy to niekorzystne warunki atmosferyczne czy szukające zaczepki kaczory. Jak możemy zobaczyć na nagraniu jeszcze tego samego dnia kaczka z młodymi przeprowadziła się nad Młynówkę. Życie w oczku naszego czytelnika nie znosi próżni. Na miejsce szczęśliwej mamy pojawiła się nowa kaczka! Mimo że "hotel" stoi już pusty, szykuje jednak gniazdo pod gołym niebem.


loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 17.04.2020, 13:34
Będzie na rosół
Rysiek
Rysiek 16.04.2020, 22:37
Jest już wiosna bo dzisiaj w mojej piwnicy niechcący rozdeptałem żabę aż chrupnęło.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 16.04.2020, 22:31
Całkiem obrotna ta kaczka ;-) , może na 500+ liczy. :)
wirus
wirus 16.04.2020, 21:26
Piękny obrazek. Tylko pozazdrościć tej kaczej rodzince - mogą w pełni cieszyć się wiosną i korzystać z pięknej, słonecznej pogody. Nie to co my. My musimy siedzieć w domu:(
hebel
hebel 16.04.2020, 20:27
Kurna a ja tyle lat poluję żeby zrobić zdjęcie rodzinki traczy z małymi na grzbiecie. Tracze są długie i z podniesionymi ciut do góry skrzydłami wyglądają jak szkolny autobus cabrio. Płochliwe niestety niesamowicie i wzrok mają lepszy od superzooma.

Pozostałe