Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 18 kwietnia 2024 08:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lewica za produkcją środków dezynfekcyjnych w Lubaniu

Rober Obaz poseł z Jeleniej Góry wystosował list do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów, w którym domaga się natychmiastowej interwencji w sprawie produkcji środków dezynfekcyjnych przez fabrykę w Lubaniu. W tej sprawie została również złożona interpelacja przygotowana przez posłów Lewicy. Poniżej prezentujemy pełną i oryginalną treść listu.
Lewica za produkcją środków dezynfekcyjnych w Lubaniu

Szanowni Panie Premierze,
Polska zmaga się z największym kryzysem pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego od lat. Wirus SARS covid-19 zainfekował na całym świecie ponad 723 tysiące osób. W Polsce zbliżamy się powoli do 2 tys. chorych a szczyt epidemii dopiero jest przed nami.

W tym trudnym dla nas wszystkich momencie niedopuszczalnym są braki w zakresie podstawowych środków ochrony takich jak płyny do dezynfekcji, maseczki czy rękawiczki ochronne. Chciałbym przypomnieć Panu Premierowi, że istnieją na terenie Rzeczypospolitej Polskiej przedsiębiorstwa, które już teraz mogą przystąpić do produkcji płynów do dezynfekcji. Taką firmą jest Dr Schumacher w Lubaniu. Przedsiębiorstwo to z 40 letnim doświadczeniem bez przeszkód produkuje płyn na potrzeby Niemiec. W Polsce natomiast jest to niemożliwe ze względu na akcyzę, którą objęty jest zanieczyszczony etanol będący składnikiem receptury do produkcji płynów dezynfekujących. Jej utrzymanie skutkuje tym, że produkcja tych płynów staje się dla przedsiębiorców nieopłacalna.

Nie ulega wątpliwości, że dla bezpieczeństwa nas wszystkich rząd powinien stosować takie procedury, które w tak trudnej sytuacji kryzysowej będą skutkować wydajną produkcją podstawowych środków jakimi są płyny do dezynfekcji. Wystarczy zwolnić takie przedsiębiorstwa z akcyzy na 3-4 miesiące by sytuacja w zakresie dostępności środków do dezynfekcji uległa poprawie. Tylko w przypadku jednego zakładu w Lubaniu mówimy o produkcji do 12 mln litrów środków dezynfekujących dziennie. Ten i wiele innych zakładów pracy nadal czeka na zielone światło ze strony rządu.

Z tego powodu żądam od Pana Premiera natychmiastowej interwencji, która umożliwi produkowanie tych prostych, ale niezbędnych w czasie epidemii środków.


Z poważaniem
Robert Obaz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ludź 10.07.2020 22:18
Szacher macher ?

Zenon Zarazek 05.04.2020 01:55
Zaproponuję małą teorię spiskową, jest durna jak od SZUmachera do WARszafki, ale taka ma być bo im durniejsza tym fajniejsza jest, zatem: Swego czasu po wielkim pożarze firmę dofinansował TUSK (jaki i gdzie jest każdy widzi). Dofinansował bo BEZrobocie w okolicy ogromne było a zakład rzesze ludzi zatrudniał i zatrudnia ogromne, a nie dlatego że firma NIEmiecka jest. Dofinansowanie lepszym było ROZwiązaniem niż wypłacanie tym rzeszom kuroniówy. RZont obecny wszystko czego dotykał TUSK jak zarażone trądem traktuje i dlatego milczy, z przyczyn alergiczno-IDologicznych. ZArządowi SZUmachera proponuję wysłać takie same listy do Włoch, Hiszpanii... wszędzie gdzie rządzi KORONAwirus. Ciekawość czy odpiszą, co odpiszą, kiedy odpiszą, może zadzwonią... Wszak towar nie tylko tirami ale wagonami wozić można co dużo taniej wychodzi. Bo gdyby wszyscy chcieli a nasz rzont kochany milczał to to milczenie niepoprawne będzie nie tylko politycznie. Brak poparcia politycznego nie takie rzeczy i nie w takich czasach utrącał. Informować o rozwoju tematu jak widać ma kto.

hebel 01.04.2020 05:27
To milczenie władzy oznacza pogardę. Prosimy o jakąś odpowiedź. Brakuje odkazalników zwłaszcza w małym opakowaniu. Orlen zrywa obrażony współpracę bo podmioty sprzedawały dalej zamiast używać na miejscu. Paranojajakaś. A niech każdy kto może produkuje i sprzedaje nawet po regulowanych cenach. Ile tam może wyprodukować.

TrolKorpoSzu 31.03.2020 23:42
Czemu się upieramy przy etanolu? Czy nie możemy zastosować izopropanolu? Paruje wolniej, nie ma na niego akcyzy, zabija wirusy na śmierć skuteczniej niż etanol przecież a że ciut bardziej wysusza skórę? Ja ręce muszę dezynfekować po parę razy na zmianę już od kilkunastu lat i jakoś żyję.

wojak 31.03.2020 20:02
Tak czytam i czytam te komentarze i sie zastanawiam w jakim kraju żyję ,skąd tylu ludzi jest z UBECKIM i postkomunistycznym myśleniem .Czy aby są to Polacy?

zulu 31.03.2020 22:15
To są resortowe dzieci swoich resortowych i partyjnych rodziców,które uważają Polskę za swój folwark a mieszkańców za chłopów pańszczyżnianych.

Kot ??? 31.03.2020 17:44
PiSzołomy - nie mylić z oszołomami.

jan 31.03.2020 20:04
/a ty kot to jestes czarny czy bury ,czy czerwony /?

hebel 01.04.2020 05:28
Stawiam na tęczowego farbowanego lisa:)))

True News 31.03.2020 10:52
Jeśli rząd polski wyda pozwolenie na produkcję dezynfekcji na bazie skażonego etanolu, wszystkie produkty trafią na rynek Polski, a przede wszystkim na nasz region dolnośląski - do polskich szpitali, przychodni, instytucji państwowych. Takie działania należy wspierać medialnie, a nie potępiać, jak robi to liczna część czytelników...

Plewa 31.03.2020 11:45
Pisząc w ten sposób zostaniesz zhejtowny przez pisoskie trolle. Oni nie rozumieją, bo nie muszą, jak działa akcyza. Ktoś poniżej ładnie to wytłumaczył. Jak produkują na rynek niemiecki, etanol wjeżdża i wyjeżdża z Polski więc akcyza wychodzi na zero. W tej sytuacji chcąc produkować na rynek Polski etanol nie wyjeżdża za granicę i trzeba zapłacić akcyzę, co czyni produkcję nieopłacalną. Czytaj - będzie drożej niż na ORLENIE. Mają moce przerobowe i chcą robić to dla POLSKICH szpitali bo dla Niemieckich mogą to robić nie ponosząc kosztów akcyzy. Oj wy prawicowi nienawistnicy, raka dostaniecie z tej zazdrości

Melinda 31.03.2020 12:13
Przecież w tym PiS-ie poza prezesem nikt nie myśli. To jest narodowa wyrocznia...!

??????? 31.03.2020 10:47
Tereniu ludzie pracę tracą w Lubaniu , a ta wasza tarcza nie zabezpiecza dużych przedsiębiorstw i jest myśleniem oczu. W Lubaniu są duże przedsiębiorstwa tzw strefy

Ajak6 31.03.2020 09:45
Ty sobie lewaku możesz chcieć, było nie likwidować i prywatyzować zakładów pracy ty komunisto a nie teraz w d.. e wchodzić dla Niemca.

Tony 31.03.2020 09:22
12mln litrow dziennie???? Ale bzdura!!! Tak najlepiej jakby Rzad Polski dalej ladowal kase w niemiecki przemysl a dezynfekcja i tak pojedzie na zachod. Rzuca na szpital w Lubaniu palete dezynfekcji a miliony pojada na zachod wraz z kasą!! A moze dajmy im jeszcze Polski spirytus bez akcyzy ten przejety od przemytnikow!!????

Jurek 31.03.2020 06:26
A z drugiej strony to czy ten zakład to nie jest czasem bomba z opóźnionym zapłonem? Czy pracownicy, którzy tam pracują są wyposażeni w jakieś środki ochrony przed zarażeniem się?

tobi 31.03.2020 09:21
Pracownicy z Ukrainy są odporni na świrusa.

zwarciewnecie 01.04.2020 05:31
Stężenie alkoholu w oparach jest takie że wirusy spadają martwe na podłogę. Sprzątaczka jeździ taką maszyną i sprząta.

Realistka 30.03.2020 23:13
Taaa. ...z akcyzy nasz Rząd zwolni, firma wyprodukuje płyny, i wyśle je do Niemiec!!!! Buhahaha

?? 31.03.2020 07:46
Gdyby ktoś z naczelnych pisiołów siedział w zarządzie mieli by kontrakt na całą pl?

Szarak 31.03.2020 10:45
Proponuję zapoznać się z prawem celnym i jak naliczana jest akcyza. W przypadku produkcji dla Niemiec oczywiście opłata za surowiec jest naliczana. Ale przy wyeksportowaniu gotowego wyrobu opłata za ten komponent jest odliczana i producent w tym przypadku powinien wyjść na zero na akcyzie. Inaczej jest gdy sprowadza się surowiec a gotowe wyroby idą na rynek krajowy. Akcyza jest naliczana lecz nie ma eksportu więc nie ma możliwości odliczyć. O o to w tym chodzi.

Lucjan 31.03.2020 11:36
Ciekawe czy ta informacja przebije się do zaślepionych zazdrością i nienawiścią trolli?

Dyzio 31.03.2020 12:15
Niby "Realistka" a taka durnowata - niemalże jak ten Kargul.

Mania 30.03.2020 21:44
Tak jak spirt bez akcyzy to możemy produkować.Ciekawe czemu wcześniej o tym nie pomyśleli.Widocznie surowiec się kończy i liczą na darmochę.A pan poseł niech nie przesadza z tymi żądaniami, może koledzy z lewicy niech pomogą ,a nie tylko żądają

tobi 31.03.2020 22:18
Niech pomogą przy układaniu towaru w markecie.

artek 30.03.2020 21:27
Tak? moze nich produkuje do Niemiec tam nie potrzeba ? czy tam jest towar innej jakosci albo produkcja tańsza i zysk lepszy. Nich wszyscy posiedza w domu 2 tygodnie to i te 12 mln produkcji dziennej nie bedzie potrzeba

Ewelka 30.03.2020 21:01
Teraz wychodzą bokiem strategie typu "terapia szokowa" z lat 90-tych. Nie mamy swoich ani zakładów włókienniczych, które z dnia na dzień miały zdolność przestawić się na produkcję materiałów szpitalnych i szwalnie, które pracowały swego czasu pełną parą i BARDZO doświadczonych pracowników, których uczono by zapewnić bezpieczeństwo ludności w razie potrzeby. Na 3 i 4 zmiany pracowali, a tu raz! pierdyknęło, prywatyzacja, likwidacja, nie opłaca się, za kosztowne, "a sprowadzi się", a po co jak z Turcji mamy tkaniny. Teraz co? Mamy ludzi, mamy potrzeby ogromne i puste ówczesne manufaktury. Lubań i okolice, ogromne możliwości, moce ludzkie do pozazdroszczenia, chęci aż takie, byśmy mogli tę zarazę znieść przez może miesiące. Tak nam "gospodarkie" rozwaliło, że już nawet nie wiemy, czyśmy Polakami, czyśmy zagranicznikami, bo stajemy w obronie obczyzny. Czy my Polacy nie możemy mieć coś swojego, abyśmy nie musieli prosić, czy My lubanianie musimy być zawsze na czyimś dorobku, czy nie umiemy sobą zarządzać. Nie! My umiemy tylko biadolić, narzekać i mówić- NIE DA SIĘ. Czy tego nas uczyli nasi przodkowie, wątpię. Teraz jak do ściany jesteśmy przyciśnięci, to wołamy o wsparcie tą OBCOŚĆ. Obudźcie się i bierzcie nasze sprawy w swoje łapy i działajcie, tu, teraz na swoim.

Komuszek 31.03.2020 10:21
... i za to wszystko odpowiada Kaczyński jako uczestnik okrągłego stołu - z Kiszczakiem wymieniał toasty....

Robol 31.03.2020 11:10
Dobry komentarz popieram.

Jan 31.03.2020 13:10
Mamy Nysę, Żuka,.. Stara, Jelcza, .. Tarpana, W-we, Syrenkę i Poloneza..

hebel 01.04.2020 05:34
A gdzie byś tyle żelu na spirycie sprzedał bez wirusa? Sprzedaż poszła tak że kiedyś 50ml dziennie na cały lubań albo i na tydzień a teraz 50litrów za mało.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama