Maseczka ochronna na twarz - jak ją zrobić?

  • 23.03.2020, 12:00
  • Red.
Maseczka z ręcznika papierowego i zszywek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa COVID-19 z półek zniknęły maski ochronne, których brakuje również w szpitalach. Maseczkę można zrobić jednak samemu w domu. Od najprostszej z ręcznika papierowego po uszyte z materiału.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ze względu na braki maseczek ochronnych w szpitalach i przychodniach wydała specjalne oświadczenie, zaznaczając, kto może nosić specjalne maski. Wśród wymienionych osób znalazły się te, które są zarażone koronawirusem COVID-19, tak aby nie roznosiły zarazków. Maseczki powinny nosić również osoby opiekujące się zakażonymi.

W Polsce nie mamy obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych i na ulicach. Warto jednak pamiętać, że część osób mimo zakażenia chorobą COVID-19 nie ma żadnych objawów, ale wirus roznosi robiąc to nieświadomie. Sami możemy być zakażeni nie wiedząc o tym. W związku z tym wiele państw na świecie zdecydowało się na wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych na twarz. Wśród nich znajdziemy oczywiście Chiny, później Tajwan, Japonię czy Koreę. W Europie nakaz noszenia maseczek poza domem mają również Czesi. Jeśli nie posiadają maseczek jednorazowych mogą być materiałowe lub nawet szalik czy chusta. Jeśli sami jesteśmy przeziębieni, taka osłona ust i nosa stanowi dobrą barierę przed rozpylaniem bakterii i wirusów przez kasłanie czy kichanie. 

Przypomnijmy, że w Polsce cierpimy obecnie na deficyt maseczek ochronnych. Brakuje ich w aptekach i szpitalach. Zwykły "Kowalski" nie ma prawie szans na zakupie ochrony na twarz i nos. Wiele osób włączyło się do akcji szycia maseczek dla personelu medycznego, sami w domu też możemy takie maski zrobić. Od najprostszej z ręcznika papierowego po materiałową. Zobaczcie jak to zrobić. 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Cien
Cien 23.03.2020, 18:12
Ludzie to większość tumany baba dziś w Brico marsche stoi w kolejce bez rękawiczek,w jednej ręce trzyma produkty a drugą łapa skubie się po zajadach na ustach to jednak selekcja naturalna głupsi to problem!! Głupki muszą odejść
Yola
Yola 13.04.2020, 01:11
Nie rozumiem tych łapek w górę......???? Naprawdę takie wypociny mogą się podobać ?????? Najgorszym wirusem jest brak szacunku dla drugiego człowieka i tego należy się bać najbardziej.

Pozostałe