Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 19 kwietnia 2024 21:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiesz gdzie występują dzikie wysypiska śmieci? Zgłoś!

Lubańscy policjanci przypominają o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa już od ponad 3 lat. Za jej pośrednictwem można zgłosić różne zagrożenia jakie znajdują się w naszej okolicy. Jeśli wiesz gdzie występują dzikie wysypiska śmieci - zgłoś.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informacje o miejscach potencjalnie zagrożonych.
 
Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłosić :
- akty wandalizmu,
- dzikie kąpieliska,
- dzikie wysypiska śmieci,
- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,
- kłusownictwo,
- miejsca niebezpieczne na terenach wodnych,
- miejsca niebezpieczne na wodach,
- miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej,
- nielegalna wycinka drzew,
- nielegalne rajdy samochodowe,
- nieprawidłowe parkowanie,
- niestrzeżone przejście przez tory,
- niestrzeżony przejazd kolejowy,
- niewłaściwa infrastruktura drogowa,
- niszczenie zieleni,
- osoba bezdomna wymagająca pomocy,
- poruszanie się po terenach leśnych quadami,
- przekraczanie dozwolonej prędkości,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- utonięcia,
- używanie środków odurzających,
- wałęsające się bezpańskie psy,
- wypalanie traw,
- zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych,
- znęcanie się nad zwierzętami,
- zła organizacja ruchu drogowego,
- żebractwo.
 
Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu zajmują się funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach. W zależności od rodzaju zgłoszenia są to policjanci z wydziału prewencji lub ruchu drogowego. Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji.
 
Każdy z punktów jest systematycznie kontrolowany przez patrole policji, a sprawcy wykroczeń karani są mandatami. Jak wynika z relacji mundurowych ich działania przynoszą efekty, a osób popełniających wykroczenia w miejscach oznaczonych na mapie zagrożeń jest coraz mniej.
 
Policjanci przypominają, że dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - znajdującemu się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu .
 
Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MałaMi 06.03.2020 08:38
Zgłaszałam dwa dzikie wysypiska. Jedno zostało uprzątnięte i zniknęło z mapy dość szybko. Drugie niestety dalej jest. Myślę, że problem jest, gdy teren należy do prywatnej osoby (tak jest chyba w drugim przypadku). Pierwsze wysypisko było na terenie leśnym, więc pewnie podlegało pod gminę albo nadleśnictwo i łatwiej było zmobilizować zarządce terenu do usunięcia. Nie rozumiem jak można śmieci wywozić gdzieś do lasu, skoro wszyscy mają odbierane odpady. Można też skorzystać z pszok.

xyz 05.03.2020 21:28
Z autopsji wiem, że umieszczanie czegokolwiek na tej mapie zagrożeń nic nie daje. Kilkakrotnie umieszczałem na tej mapie kilkusetmetrową prostą w Radostowie niedaleko parku, gdzie ciepłą porą, głównie późnym popołudniem, pod wieczór, motocykle cisną tędy grubo ponad 100 km/h. I co? Po jakichś dwóch tygodniach od umieszczenia zagrożenia znikało ono z mapy. Policja się cieszy, że jest obywatelski odzew na mapę zagrożeń, a wariaci na motocyklach mogą czuć się bezpiecznie, bo władza zgłoszone zagrożenie ma gdzieś i pewnie je usuwa, bo kto inny by to robił. I to tyle o tej mapie zagrożeń.

fliut 10.03.2020 17:38
Co za społeczniak... Teren niezabudowany, bez drzew to sobie cisną. Ciesz się, że przez twój PGR nie da się szybciej przejechać niż 30km/h

to ja 05.03.2020 19:19
nieczynny CPN Sucha stare opony od dawna leżą i teraz doszły śmieci z żółtej zamiatarki robiącej porządki w Leśnej wykiprowane w dniu 27.02

to Ty? 05.03.2020 22:28
To zgłoś na KMZ :)

YYY 05.03.2020 16:34
Rozsiewał zarazę z Wuchan,witam ,wszyscy umrzemy ?

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: Z bandziorami nie chcemy mieć do czynienia czy antyterroryści to nie u jednego z Panów Bi****ich https://www.eluban.pl/artykul/12392,akcja-policyjnych-antyterrorystow-w-lesnejData dodania komentarza: 19.04.2024, 20:54Źródło komentarza: Co łączy leśniańskich samorządowców z wyborami w Olszynie?Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: Do Leśnej CBA przyjezdza nie do Olszyny https://www.eluban.pl/artykul/22420,cba-prowadzi-czynnosci-analityczno-informacyjne-w-lesnianskim-magistracieData dodania komentarza: 19.04.2024, 20:52Źródło komentarza: Zaangażowanie w wybory - oświadczenie Krzysztofa BieleckiegoAutor komentarza: ***** ***Treść komentarza: Won z OlszynyData dodania komentarza: 19.04.2024, 20:51Źródło komentarza: Zaangażowanie w wybory - oświadczenie Krzysztofa BieleckiegoAutor komentarza: JaTreść komentarza: panie Bielecki od lat jest Pan ,, przedsiębiorcą,,. Tak się składa , że często jestem w Leśnej i nie zauważyłem żeby w Leśnej powstały jakieś nowe przedsiębiorstwa. Jest Pan monopolistą.? Ludzie nie chcą,czy boją się inwestować w Leśnej? Może są skutecznie atakowani,jak obecny burmistrz Olszyny i zastraszani? czasy się zmieniły i takie ,, mafijne,, metody nie są już w modzie.I jeszcze jedno...skoro tak wam zależy na stołku dla Pana Lisowskiego,to go przygarnijcie do swojego urzędu. Pan Surmacz świetnie go wyszkoli.Zrobi z niego doskonałego samorzadowca i może nawet zostanie kiedyś burmistrzem.... Leśnej? To dopiero będzie wyzwanie! Jak na razie ,to Pan Lisowski nadaje się na etat do urzędu,po uprzednim ukończeniu choćby jakiegoś kursu z pracy w administracji,na stanowisku ... może w sekretariacie? Po to,żeby poznał pracę w urzędzie od podstaw, bo z tego co wiem,to zbytnio na etacie nigdzie nie pracował.Data dodania komentarza: 19.04.2024, 20:48Źródło komentarza: Co łączy leśniańskich samorządowców z wyborami w Olszynie?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama