Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 marca 2024 14:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ryzykował na przejeździe kolejowym

Chociaż doszło do wielu tragedii, chociaż policjanci apelują, wielu kierowców wciąż ryzykuje wjeżdżając na przejazd kolejowy. Jedni, gdy opadają rogatki, drudzy ignorując znak STOP. Taki kierowca został zatrzymany przez policjantów z Pieńska.
Ryzykował na przejeździe kolejowym

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych poruszających się w rejonach przejazdów kolejowych. Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy, który nie zastosował się do znaku STOP oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili dodatkowo woreczki foliowe z zawartością krystalicznej substancji  oraz dwie tabletki.

32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczone substancje to metamfetamina z której można przygotować niemal 85 działek handlowych oraz tabletki ekstazy. Dodatkowo kierującego zbadano testerem narkotykowym, który wykazał, że jest on pod wpływem metamfetaminy - informuje podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy zgorzeleckiej komendy policji.

Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Maciej 30.01.2020 11:50
Nie ma takiej formacji jak Służba Ochrony Kolei pismaku...

rumburak 30.01.2020 23:59
Utworzona w tym samym roku Kolejowa Milicja Obywatelska przejęła inne zadania dawnej Służby Ochrony Kolei. W 1960, na podstawie ustawy o kolejach powołano ponownie do życia Służbę Ochrony Kolei[22]. W 1982 powołano oddziały operacyjne SOK. Oddziały te funkcjonowały do 1992 r. Funkcjonariusz Służby Ochrony Kolei, 1952 Kolejna reorganizacja SOK nastąpiła w 1997 z mocy ustawy o transporcie kolejowym[23]. Formacji przywrócono nazwę Straż Ochrony Kolei, zmieniono umundurowanie, wzorując je na wojskowym, wyodrębniono organizacyjnie Komendę Główną SOK i w jej ramach oddziały okręgowe i rejonowe. W październiku 2001 w ramach dokonywanych w PKP przekształceń Straż Ochrony Kolei włączono w struktury spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zachowując jednak samodzielność organizacyjną służby. Nie obrażaj.....bo to tylko zmiana nazwy ale służba.....

emeryt 30.01.2020 11:03
Nie majac prawka nie wiedzial ze musi miec zapiete pasy , nie znal tez znakow.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama