Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 marca 2024 06:20
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Ruszył nabór wniosków na wymianę "kopciuchów"

Od wczoraj w lubańskim magistracie przyjmowane są wnioski o dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie na ekologiczne źródła ciepła. Pierwszego dnia wpłynęło 51 takich wniosków. Nabór potrwa do 31 stycznia 2020 roku.
Ruszył nabór wniosków na wymianę "kopciuchów"

Autor: pixabay.com

O udzielenie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, oraz osoby fizyczne będące najemcą mieszkalnego lokalu komunalnego, wspólnota mieszkaniowa, której członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni (dla pojedynczego budynku lub kilku budynków) lub członkowie wspólnoty mieszkaniowej posiadający indywidualne źródła ciepła, za jej zgodą.

Regulamin dotacji oraz druk wniosku dostępne są TUTAJ oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań, ul. Mickiewicza 6 pok. 9 (tel. 75 6464 436), gdzie także można uzyskać dodatkowe informacje o zasadach udzielania dotacji.

Wnioski należy składać do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań, ul. 7 Dywizji 14 w Lubaniu. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności złożenia i kompletności wniosku o udzielenie dotacji.

Celem  projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie miasta Lubań i redukcja tzw. niskiej emisji  poprzez likwidację źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowe, niskoemisyjne źródła ciepła  lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hart 22.01.2020 15:28
a co zrobić w Pisarzowicach , gdzie nie ma dostepu do gazu a na wymiane kopciucha na mniej emisyjne piece nie ma możliwości ,w programie

Krzysiek 22.01.2020 06:29
Orientuje się ktoś jaką część stanowić mogą obligatoryjne koszty związane z przygotowaniem projektu, opinią kominiarską i nadzorem budowlanym, odbiorami, np. w przypadku domku jednorodzinnego? Ciekaw jestem ile tak naprawdę z kwoty 6 tys. PLN może pozostać na najważniejszą część, tj. materiał, i robociznę.

Ja 21.01.2020 18:35
Wiadomo kiedy coś takiego będzie w Olszynie??

H 22.01.2020 16:41
Leszek no Leszek Lesiu Lesiuniu Czekamy

Ela 21.01.2020 09:32
Czyli wniosków już jest więcej niż środków na dofinansowanie? To pokazuje, że mieszkańcy mając możliwość dopłaty zewnętrznych chętnie wymieniliby kopciuchy na ekologiczne ogrzewanie i problem smogu pewnie by się rozwiązał

walenty 21.01.2020 10:56
racja

Cezary Cezary 21.01.2020 13:16
To jest w interesie nie tylko ekologicznym ale i samego zgłaszającego, kopcenie oznacza nieefektywne spalanie czyli kasa idzie w komin.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama