Uwaga zła jakość powietrza

  • 17.01.2020, 11:14 (aktualizacja 17.01.2020, 11:40)
  • red.
Uwaga zła jakość powietrza

Podziel się:

Oceń:

Chłodny i bezwietrzny poranek przyniósł za sobą gwałtowne pogorszenie jakości powietrza w regionie.

Około 9. wokół Lubania normy pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone były od 200% do 670%. Najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza wskazywała stacja monitorująca zamontowana na szkole w Radogoszczy. Tam poziom pyłów zawieszonych został przekroczony niemal siedmiokrotnie. O tej godzinie względnie czysto było jedynie na Osiedlu Piastów w Lubaniu, tam norma został przekroczona "zaledwie" o 167%.

Z biegiem dnia sytuacja zwykle ulega poprawie, tak też się stało w Kościelniku, Pisarzowicach i na ul. Wrocławskiej w Lubaniu. Niestety jakość powietrza pogorszyła się w Radogoszczy, a stacja na Osiedlu Piastów zanotowała przekroczenie pyłów zawieszonych PM 10 o 400%, obrazuje to pomiar z godziny 10:39.

Sytuacja na mapie czystości powietrza jest dynamiczna i wskazania zmieniają się z godziny na godzinę. Poniżej pomiar z godziny 11:27.

Jakość powietrza w regionie można śledzić na stronach poszczególnych stacji pomiarowych bądź korzystając z aplikacji Kanarek dostępnej w Sklepie Play.

Stacje pomiarowe w Gminie Lubań. 

Stacja pomiarowa na Osiedlu Piastów w Lubaniu.
Stacja pomiarowa na ul. Wrocławskiej w Lubaniu.

Stacje pomiarowe w Leśnej.

Stacje pomiarowe w Świeradowie-Zdroju.
 

 

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mi jest ciepło
mi jest ciepło 27.01.2020, 00:34
PEX do podlogowki 1.3PLN /metr.
trochę cementu , wylewka epoksydowa za 20pln/mkw.
pozniej to już mnóstwo opcji - na ciepłe dni pompa ciepła zasilana powietrzem (można kupić za grosze agregat z odzysku - wystarczy tylko dać ogloszenia w sklepach - co rusz wymieniają stare chłodziarki)
na bardzo zimne piec z plaszczem wodnym - wyspawa Ziutek na emeryturze po bylym ZNTK...

Trzeba tylko ruszyć głową.

I zgodzę się że mentalność Lubaniakow to porażka, nigdzie nie spotkałem się z takimi tłuczkami z postawą roszczeniową i poczuciem krzywdy na każdym kroku..
llll
llll 18.01.2020, 14:53
Jak widać w Polsce problemy to nie zła władza, podatki, kolesiostwo - problemem są Polacy i ich mentalność.
Palacz
Palacz 17.01.2020, 14:45
O święta Magdaleno! Jak możesz oddychać takim syfem i jeszcze jako patronka dopuszczać aby owieczki Twojego jedynie słusznego i jedynie prawdziwego taką zarazą oddychały. Czyż Opatrzność nie widzi jak lud boży cierpi katusze? Przecież miał zstąpić i odnowić oblicze ziemi... Tej ziemi!
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 18.01.2020, 22:07
Zaiste - zważywszy na pewien podniesiony tu poniżej aspekt jaskrawo widać że zbyt wyidealizowane masz pojęcie o wszechmogącym. We wszechświecie oktyliony sekstylionów centylionów ton pyłów zawieszonych w przestrzeni kosmicznej w postaci mgławic planetarnych stanowią istotną, nie przesadzę jeśli powiem bluźnierczą przeszkodę dla wszechwidzącego oka boga - a mimo to do dziś nie doczekały się odfiltrowania a ty chciałbyś, by ON zajmował się jakimiś ziemskimi wyziewami?! Wszak "wedle stawu grobla" - ON, który wedle kompetencji powinien najpierw zrobić porządek na własnym podwórku i "odwirować" w grawitacyjnym cyklonie galaktyk w/w niewyobrażalne ilości pyłów zawieszonych i gazów nie może być dopozywany do naszych spraw ziemskich bez posądzeń o bluźnierstwo bo gdyby nawet dał się dopozwać - pewnie nie tylko strąciłby owe pyły ale i głowy tych, którzy te pyły emitują i je "zawieszają" ku utrapieniu, utracie zdrowia a nawet życia tysięcy bliźnich swoich, amen...

Pozostałe