Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 10:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Projekt nabiera tempa

Co skrywa wnętrze Kamiennej Góry? Projekt, który jeszcze niedawno wydawał się nierealny do zrealizowania nabiera kolorów.
Projekt nabiera tempa

Autor: SMGŁ

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc odebrało pismo z Urzędu Miasta, które zawiera zgodę na rozpoczęcie prac projektowych na Kamiennej Górze. - Będziemy mogli zawieźć komplet dokumentów do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w celu uzyskania zgody na prowadzenie badań archeologicznych.  Dzięki pomocy pana burmistrza udało się przygotować teren w okolicach wykopu do przeprowadzenia badań georadarem, a lubańskie Muzeum zawnioskowało do KGHM o pomoc przy zbadaniu miejsca zawału. Do badań tego typu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, a Kombinat takowy posiada. Odległość do stabilnej struktury, od miejsca rozpoczęcia prac ma kluczowe znaczenie dla kosztów, które będą poniesione w trakcie realizacji projektu - czytamy na profilu społecznościowym SMGŁ

Pomysłodawcy projektu wpadli na pomysł stworzenia wizualizacji chodników na tle góry i mają nadzieję, że temat uda się zrealizować przy pomocy jednego ze swoich sympatyków. Do tematu wrócimy.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jestem za 15.01.2020 16:03
CIEKAWSKI CZEREP! Rysiu delikatniej. A z Ryszardem się zgodzę, oglądał wszystkie części załogi 102. Więc wie najlepiej jak działali Niemcy;)

Andrzej A. Maciaszczyk 14.01.2020 20:53
Panie Ryszardzie to co Pan piszę to czyste spekulacje . Sztolnie są upadowe więc przy wejściach jest woda . Co do minowania to totalna bzdura , zwłaszcza że byliśmy w sztolni od strony ul. Strzeleckiej .

Ryszard 14.01.2020 18:00
Jak komuś urwie ciekawski czerep to dopiero będzie krzyk. Niemcy najpierw zaminowali następnie zasypali wejścia a całe wnętrza są zalane wodą. Powodzenia życzę.

samuraj 14.01.2020 21:36
baran jesteś ok

Sebastian 14.01.2020 22:57
Dlatego prace będą objęte nadzorem patrolu saperskiego z Bolesławca, po drugie wody najwięcej jest przy wejściach, w sztolniach upadowych jest to normalne, po 50 metrach jest jej tylko 50 cm, a w głębi nie ma jej wcale. I nie chodzi tutaj tylko o ciekawość, a o stworzenie atrakcji turystycznej i ożywieniu miasta. Pozdrawiam.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama