Zarzut zabójstwa dla sprawcy pobicia w Szklarskiej Porębie

  • 07.01.2020, 15:06
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Zarzut zabójstwa dla sprawcy pobicia w Szklarskiej Porębie

Podziel się:

Oceń:

Zbrodnia miała miejsce w godzinach nocnych, 1 stycznia 2020 roku na terenie Szklarskiej Poręby. Wówczas, najprawdopodobniej doszło do sprzeczki między Jakubem K. a nieznanym mu Łukaszem F. W jej trakcie 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego dotkliwie pobił pokrzywdzonego, zadając mu między innymi ciosy pięścią w głowę.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, 23-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, po pobiciu trafił do szpitala.

Jakubowi K. po jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skierowano do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględniając wniosek Prokuratury zastrzegł jednak, że sprawca może zostać zwolniony z aresztu po uiszczeniu kaucji w wysokości 40 tysięcy złotych, co nastąpiło po wpłacie poręczenia majątkowego.

Wobec stwierdzenia zgonu pokrzywdzonego, do którego doszło na skutek licznych rozległych obrażeń spowodowanych przez ciosy zadane przez Jakuba K., zarządzono jego ponowne zatrzymanie i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Skierowany następnie wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. W sprawie prowadzone są intensywne czynności dowodowe, zabezpieczono między innymi nagranie z monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Przeprowadzona została także sekcja zwłok pokrzywdzonego. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łukasz
Łukasz 07.01.2020, 20:57
Wyobraźcie sobie jaki to musi być psychol żeby tak bić człowieka żeby zabić. Zapewne bił go gdy tamten już dawno nieprzytomny leżał. I jak napisał przedmówca, skąd gówniarz miał 40 koła na kaucję? Mamusia z tatusiem wychowali zabójcę. Obyś nigdy z pierdla nie wyszedł. Nie jesteś w ogóle potrzebny społeczeństwu.
Hans
Hans 08.01.2020, 19:28
nikomu TU nie jest potrzebny ,powinien jak najszybciej znależć się TAM
Kryn
Kryn 07.01.2020, 15:50
Luj miał 40tys? Czyli z dobrego domu, bezstresowe wychowanie
Migałek
Migałek 07.01.2020, 21:23
Kopa w cztery litery a nie placic za gnoja

Pozostałe