Kościelnik. Kto zniszczył boisko?

  • 07.01.2020, 14:09 (aktualizacja 07.01.2020, 15:13)
  • red.
Kościelnik. Kto zniszczył boisko? LZS Kościelnik

Podziel się:

Oceń:

Działacze LZS Kościelnik nie mają dobrych humorów. Nic dziwnego. Niedawno ktoś włamał się do klubowego budynku, a teraz zdemolował płytę boiska.

Klub piłkarski z Kościelnika systematycznie się rozwija. Działacze dbają aby baza sportowa klubu była coraz lepsza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w niedalekiej przyszłości ruszy budowa nowej klubowej szatni.

 

Tymczasem w minionych tygodniach działaczy LZS spotkało kilka przykrych historii. Pierwsza zdarzyła się w grudniu ubiegłego roku. Ktoś włamał się do klubowej szatni i zrobił w niej spustoszenie. Sprawca wyłamał kilka zamków. - Na szczęście najbardziej wartościowy sprzęt zabraliśmy do swoich domów - mówi Jarosław Rutka, prezes klubu.

 

Tymczasem już w 2020 roku ktoś wjechał samochodem na murawę boiska i całkowicie ją zniszczył. Osobie, która dopuściła się tego bezmyślnego występku grozi zarzut zniszczenia mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Działacze są zdeterminowani by ustalić sprawców wandalizmu. W tym celu wyznaczyli nagrodę za pomoc w ich ujęciu. - Włamania i dewastacje naszego mienia dzieją się cyklicznie i stają się normą. Jak nie wybite szyby, to kradzież, jak nie kradzież to dewastacja płyty boiska. Miarka się przebrała. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w inicjatywie Wojtka Sochackiego dotyczącej wyznaczeniu nagrody za wskazanie sprawcy. Klub wyznacza nagrodę w kwocie 500 zł. Jeżeli ktoś jest zainteresowany dorzuceniem się aby kwota była bardziej zachęcająca do wydania tego/tych patoli to zapraszamy. Trzeba z tym skończyć raz na zawsze - apeluje społeczność LZS Kościelnik.

 

 

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ibra
Ibra 09.01.2020, 15:20
Moze ktos z łużyc z zazdrości o lepszy dywan??? Słaby artykół...
lubiący piłkę nożną
lubiący piłkę nożną 08.01.2020, 18:35
Kto zniszczył boisko? Odpowiedź jest prosta - ktoś głupi, bo mądry by tego nie zrobił. Najgorsze jest to, że tych głupków jest coraz więcej i trudno będzie ustalić cymbała.
Woseba
Woseba 07.01.2020, 20:21
Arek K. To znowu tv ?
A.k
A.k 12.01.2020, 15:06
A może to ty Woseba?
😂😂😂😂
😂😂😂😂 07.01.2020, 20:11
Zapewne jakieś BMW E36 rocznik pański z lekką korozją 😂😂
szkoda_gadać
szkoda_gadać 08.01.2020, 17:41
eee... Rozstaw osi jasno wskazuje na Passata, ew Golfa z legendarnym silnikiem TDI.
Igor
Igor 07.01.2020, 16:52
"...aby kwota była bardziej zachęcająca do wydania tego/tych patoli to zapraszamy." Szukam w słownikach tego "patoli".

Definicja: patol to potocznie: tysiąc złotych,
(osoba) patol to ktoś, kto łamie normy społeczne, zwłaszcza w obszarze przemocy w rodzinie i nałogów (alkoholizm, narkomania), zwykle agresywny i niekryjący się ze swoim wulgarnym zachowaniem; słowo potoczne i pogardliwe.

Nie ważne jaki słownik, co będzie jak osoba/y poszukiwane pochodzą z tzw. "dobrych rodzin"? Brak nagrody...
Jontek
Jontek 07.01.2020, 15:39
Należy zabezpieczyć ślady - Policja powinna wykonać odlewy wzoru opon, pomierzyć rozstaw kół i na tej podstawie typować i eliminować sprawców.
Zainteresowany
Zainteresowany 08.01.2020, 08:24
Tak zapytam, faktycznie zrobi odlewy ale jak później typować potencjalnych sprawców ?
Krzysiek
Krzysiek 08.01.2020, 06:09
Przyjęcie zgłoszenia, protokół, ... , umorzenie?
Janusz
Janusz 07.01.2020, 15:21
Zapewne jakiś Janusz w BMW na tył napęd testował aby przed Grażyną zaszpanować. A że motor słaby i w gazie to musiał na trawie w poślizg wprowadzać bo na asfalcie nie ma siły mieszać.
Grażyna żona Janusza
Grażyna żona Janusza 08.01.2020, 09:19
Janusz przestań już wypisywać te "mądrości" bo sąsiedzi się śmieją.
😂😂😂
😂😂😂 07.01.2020, 17:02
Młynek - ty kupiłeś BMW? 😂😂😂😂
😂
😂 08.01.2020, 10:44
Jeden ⛄ więcej
Gto
Gto 07.01.2020, 16:25
Sam jesteś Janusz 😂😂😂 dla twojej niewiedzy przypominam że nie tylko BMW ma napęd na tył.
😂
😂 08.01.2020, 10:46
Ale tylko buraki w tych tureckich powozach gunksterów szaleją

Pozostałe