Mickiewicz w zacnym gronie

  • 23.12.2019, 12:29 (aktualizacja 23.12.2019, 12:49)
  • red.
Mickiewicz w zacnym gronie eLubań.pl /ZSP im. A. Mickiewicza

Podziel się:

Oceń:

Boże Narodzenie to jedna z najważniejszych uroczystości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Im. Adama Mickiewicza. W szkolnej auli świętowano również dzień patrona szkoły, a także wstąpienie placówki do Klubu Przodujących Szkół.

Tegoroczna akademia miała miejsce 18 grudnia. Po zakończeniu spotkań w klasowym gronie młodzież udała się do auli. W uroczystościach brali także udział nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i zaproszeni goście. Tegoroczne widowisko przygotowały klasy IID, IITE oraz IITI wraz z wychowawcami Joanną Wójcik, Grzegorzem Wieczorkiem oraz Małgorzatą Chojnacką. Apel wprowadził wszystkich zebranych w radosny i świąteczny nastrój.

W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Ogłosili włączenie placówki do honorowego "Klubu Przodujących Szkół". Jak podkreślają w "Adasiu" jest to ogromny zaszczyt dla młodzieży i pracowników lubańskiego Mickiewicza.


Klub Przodujących Szkół to ogólnopolski ruch społeczny działający w ramach Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Inicjatorem jego powstania w 1986 był profesor Mikołaj Kozakiewicz. Klub zrzesza placówki, które osiągają sukcesy organizacyjne, dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Zajmuje się promowaniem aktywności szkół członkowskich, upowszechnianiem ich dorobku, wspomaganiem nowatorskich rozwiązań dydaktycznych, a także organizowaniem warsztatów i obozów.

Aby zostać członkiem szkoła musi być wyróżniającą się placówką, wspomagającą rozwój swoich uczniów. Do klubu mogą należeć szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne każdego typu.

red.

Zdjęcia (38)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wincent
Wincent 28.12.2019, 14:11
Impreza w szkole o charakterze ogólnopolskim. Wizyta gościa z Warszawy. Szkoła została przyjęta do elitarnej grupy szkół w Polsce.
Jedna, jako jedyna w Lubaniu Śl. Gratulacje.
Nauczyciel
Nauczyciel 26.12.2019, 21:57
Wstyd dla organizatorów tego wydarzenia, że pomimo tego, że na sali obecna była pani dyrektor Marta Czarniecka nikt jej nie przywitał i nie zaprosił na środek.
Uuuu
Uuuu 31.12.2019, 01:24
Szok! Też na to zwróciłam uwagę. Wstyd to mało powiedziane. Tak się wychowuje młodsze pokolenie...
Szkoda słów.
zenek
zenek 28.12.2019, 15:50
ta pani niech się ciesz ze tam byla, nic juz po niej
...
... 24.12.2019, 09:12
Co to za uroczystość bez księdza
Dudek
Dudek 23.12.2019, 20:17
Żona Pana Starosty stanęła na wysokości zadania - ubrała go tak jak na takie okazje ubrany być powinien.
Brawo Pani Barbaro!

Pozostałe