Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 25 kwietnia 2024 16:36
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Debata społeczna w Rakowicach Wielkich

W Świetlicy w Rakowicach Wielkich odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim. Policjanci jak i zaproszeni przedstawiciele instytucji publicznych rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w szczególności o nagminnym przekraczaniu prędkości przez kierowców na drodze biegnącej przez tą miejscowość.
  • Źródło: KPP Lwówek Śląski
Debata społeczna w Rakowicach Wielkich

Autor: KPP Lwówek Śląski

Temat debaty został zainicjowany analizą zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiono obciążenie ruchem drogowym na wskazanym odcinku, ilość zgłoszeń przekroczeń prędkości oraz ilość ujawnionych wykroczeń. Mieszkańcy akcentowali w rozmowie brak chodnika, a co za tym idzie brak możliwości bezpiecznego poruszania się na tym wąskim odcinku drogi o bardzo dużym natężeniu ruchu.  

Wśród rozmówców byli z-ca Burmistrza Lwówka Śląskiego pan Krokosz, Dyrektor ZSET pan Łukasik, Wicestarosta pan Grześków, kierownik Zarządu Dróg Powiatowym pan Makowski, Komendant Straży Miejskiej pan Siczek, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Policji pan Kamieński, sołtys pan Grabowicz, policjanci, mieszkańcy oraz uczniowie ZSET. Po bardzo ciekawej dyskusji w trakcie której padło wiele pomysłów jak ograniczyć prędkość kierowców oraz zwiększyć bezpieczeństwo pieszych ustalono, iż powstanie kilkuosobowa komisja która zweryfikuje wszystkie pomysły i przedstawi je w formie analizy długofalowej. Analiza ta zostanie przedstawiona mieszkańcom w formie publicznej - informuje asp.szt. Mateusz Królak, z lwóweckiej komendy policji.

Na spotkaniu krótko przestawiono także działania profilaktyczne skierowane na ograniczenie oszustw „na wnuczka” wśród seniorów oraz podjęto temat zabezpieczenie mienia przed kradzieżą.

Policjanci ponadto zaprezentowali sposób oraz zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zapraszając mieszkańców do jej współtworzenia poprzez nanoszenie na nią niepokojących zjawisk np. aktów wandalizmu, niewłaściwej infrastruktury drogowej czy w okresie zimowym informacji o osobach bezdomnych wymagająca pomocy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kierowca 04.12.2019 11:23
Pogadali sobie,a jakie wnioski?. Wystarczy zamontować fotoradary aby zdyscyplinować kierowców przekraczających prędkość.

Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama