piątek, 26 kwietnia 2024 21:38

Milena z Maksymilianem zawstydzili konkurencję!

Ruszyła Liga Pływacka - Swim Mania Dolnośląska. Kolejne znakomite starty zanotowała Milena Krawczyk oraz Maksymilian Bram. - To będą następcy braci Kusto - przekonuje Adam Musiał, trener UKS Orka Lubań.

Autor: UKS Orka Lubań

Swim Mania - Dolnośląska Liga Pływacka to cykl pięciu zawodów organizowanych przez Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki we Wrocławiu. Pierwsza edycja zawodów odbyła się 9 listopada we wrocławskiej pływalni im. Marka Petrusewicza. W rywalizacji wzięło udział 517 zawodników, którzy reprezentowali 20 klubów.

Kapitalny start zanotowali młodzi reprezentanci UKS Orka Lubań. Milena Krawczyk zdobyła złoto na dystansie 100m stylem dowolnym i srebro na 50m klasykiem. Maksymilian Bram złoto wywalczył w wyścigu na 100m stylem dowolnym.

Trener Adam Musiał jest pewny, że młodzi pływacy pójdą śladami braci Rafała i Roberta. - Pokazali klasę i zdobyli trzy medale w zawodach z udziałem znaczących klubów z całego Dolnego Śląska. Jestem z nich bardzo dumny. Jak zaczynałem pracę z braćmi Kusto mieli 8-9 lat. Teraz z Mileną i Maksymilianem przeżywam wszystko na nowo. To będą postacie, o których w pływackim świecie będzie głośno - przekonuje szkoleniowiec UKS Orka.

Kolejna edycja zawodów odbędzie się 7 marca 2020r. Liczymy na kolejne złota!