Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 marca 2024 09:43

Kontrowersja i wygrana Łużyc z Pogonią

W meczu 11. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały Pogoń Świerzawa 2:1. Goście całą drugą połowę musieli radzić sobie w "dziesiątkę".

Autor: eLubań

Od początku spotkanie było interesujące. Gra toczyła się w dobrym tempie, drużyny konstruowały też ciekawe akcje. Pierwsi z gola w 21. min cieszyli się goście. Po zagraniu z rzutu rożnego w polu karnym Łużyc powstało spore zamieszanie. W końcu piłka trafiła do Wojciecha Chlebosza i po chwili zatrzepotała w siatce. Nie minęła minuta i był remis. Dośrodkowanie Damiana Bojdzińskiego efektowną główką zakończył Rafał Macioszczyk. Prowadzenie dla gości mógł odzyskać Robert Cichoń, ale jego uderzenie obronił Michał Trzajna. Tuż przed przerwą Kamil Sitek otrzymał piłkę z głębi pola i ruszył w kierunku bramki Pogoni. Golkiper zespołu ze Świerzawy opuścił pole karne i zdołał dopaść do piłki przed zawodnikiem z Lubania. Zdaniem arbitra uczynił to w sposób nieprawidłowy i pokazał mu czerwoną kartkę. Goście z oceną sytuacji sędziego długo nie mogli się pogodzić. - Najpierw piłka odbiła mi się od nogi a następnie od klatki piersiowej. Absolutnie nie dotknąłem jej ręką - zarzekał się Kłobucki. Jego opinię podzielali koledzy z zespołu. Sytuacja była mocno kontrowersyjna, ale Igor Jaśkiewicz decyzji nie zmienił.

Osłabiona Pogoń po przerwie oddała inicjatywę rywalom. Pod bramką Kacpra Romejko co kilka chwil było groźnie. Przykładowo po strzale Marcina Sudnika z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego ze stojącego w murze zawodnika Pogoni, ale nieznacznie minęła słupek. Później groźnie uderzał Macioszczyk, Bojdziński, Marcin Fereniec oraz Kamil Sitek. Ten ostatni w 59. min efektownie przelobował bramkarza zespołu ze Świerzawy i jak się później okazało zapewnił swojej drużynie wygraną. Nie oznacza to, że emocje w meczu się zakończyły. W 64. min arbiter kolejny raz sięgnął po czerwoną kartkę, tym razem dla… trenera Pogoni. - Luźno rozmawiałem z kierownikiem mojego zespołu, że sytuacja z końcówki pierwszej połowy może wypaczyć wynik tego meczu. Asystent to usłyszał i zawołał głównego sędziego. Gdy później zapytałem arbitra dlaczego odesłał mnie na trybuny potwierdził, że za rozmowę z kierownikiem o wypaczonym wyniku. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem - relacjonował Arkadiusz Paluch. Wracając do wydarzeń na boisku prowadzenie dla Łużyc mógł podwyższyć Jakub Gilewski, ale piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi punkt przyjezdnym mogli uratować Michał Bigos oraz Adrian Marzec, ale zabrakło im precyzji.

- Gratuluję swojej drużynie zwycięstwa. Pogoń to bardzo solidna drużyna i nikomu łatwo punktów nie oddaje. Oczywiście całą drugą połowę graliśmy w przewadze, ale to również trzeba umieć wykorzystać, co też zrobiliśmy - skomentował Rafał Wichowski, trener Łużyc.

Łużyce Lubań - Pogoń Świerzawa 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 W. Chlebosz (21), 1:1 Macioszczyk (22), 2:1 Sitek (59). Czerwona kartka: Kłobucki (Pogoń, 45+1 - akcja ratunkowa). Żółte kartki: Sudnik oraz W. Chlebosz, Hyndle, Marzec, Kurek, Celencewicz. Sędziował: Igor Jaśkiewicz.

Łużyce: Trzajna - Sudnik (88 Wichowski), Czuchryta, Rogalski, Kocuła, Gilewski, Bojdziński, Fereniec (70 Starczewski), Rymer, Macioszczyk, Sitek.

Pogoń: Kłobucki - Madejczyk (80 E. Chlebosz), W. Chlebosz, Szargała, Łaba (45+1 Romejko), Kurek, Cichoń, Celencewicz, Hybdle, Marzec, Bigos.

15. Nysa Zgorzelec    9    4    11:17

W 12. kolejce (26-27 października) grają: g. 14: Leśnik - Piast, Łużyce - Leśna, g. 15: BKS - Nysa, Woskar - Warta Bolesławiecka, niedziela, g. 14: Pogoń - Victoria, Mirsk - Olimpia, Hutnik - Pogoń. Pauza: Lechia.