Wojewoda wygasił mandat radnego z Nowogrodźca

  • 12.09.2019, 10:31
  • Żródło: Bolec.info
Wojewoda wygasił mandat radnego z Nowogrodźca nowogrodziec.pl

Podziel się:

Oceń:

- Odwołam się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, nie zgadzam się z decyzją wojewody- mówi Krzysztof Durda

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że Zarządzeniem Zastępczym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wygasił mandat radnego Rady Miejskiej w Nowogrodźcu  Krzysztofa Durdy. Wojewoda powiadomił także o tym fakcie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Powodem było naruszenie art. 24f ustawy o samorządzie gminnym (prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem lokalu użytkowego stanowiącego własność Gminy Nowogrodziec).

Powyższe działania poprzedzone były postępowaniem toczącym się przed wojewodą. Mimo wezwania przez wojewodę dolnośląskiego pismem dnia 19 czerwca 2019 r. Rada Miejska w Nowogrodźcu nie podjęła uchwały w sprawie wygaszenia mandatu ww. radnemu. Z tego też względu wojewoda wydał dnia 10 września 2019 r zarządzenie zastępcze w przedmiotowej sprawie.

 Treść Zarządzenia zastępczego wojewody dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej.

- Jeszcze nie otrzymałem oficjalnego pisma Jeśli to się potwierdzi, to od decyzji wojewody przysługuje mi możliwość odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i mam zamiar z niej skorzystać - mówi Krzysztof Durda. - Od początku stoję na stanowisku, że mam prawo wynajmować od GCKiS pomieszczenie w Parzycach, bo wynająłem je na zasadach rynkowych, w drodze przetargu, jeszcze w 2017r. Ponadto włożyłem też sporo własnych środków, pracy i energii w poprawę stanu tego budynku, który gdyby nie ja, zapewne by niszczał. Decyzja wojewody karze mnie za moją przedsiębiorczość, z której dałem się poznać mieszkańcom Parzyc i którzy zdecydowali, że mam ich reprezentować w Radzie Miejskiej. Sądy wielokrotnie uchylały podobne zarządzenia wojewodów i myślę, że będzie tak również tym razem - dodaje.

Wcześniej wojewoda apelował do Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, aby ta wygasiła mandat radnego Krzysztofa Durdy. Rada Miejska w lipcu br. nie podzieliła stanowiska  wojewody w tej sprawie i nie podjęła takiej uchwały. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że radni klubu "Pokój i Dobro" popierający burmistrza Roberta Relicha wnioskowali do wojewody o wygaszenie mandatu radnemu Krzysztofowi Durdzie.

- Nie ma zgody na łamanie prawa, chronimy naszych uczciwych mieszkańców przed postawami radnych zaprzeczających głoszonym hasłom w wyborach - powiedział w rozmowie z Bolec.Info burmistrz Robert Relich.

Źródło: Bolec.info

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 13.09.2019, 08:55
Rada Gminy Lubań pracuje wzorowo to Wójt ma problemy i nieudacznictwa wójta nie da się niczym zakryć.
😂😂
😂😂 12.09.2019, 11:27
Jakby się przydało takie odwołanie całej rady gminy Lubań 😌😌😌😌 Panie wojewodo do dzieła.😂😂😂
77
77 12.09.2019, 18:23
Tylko jednego należy odwołać co nic nie robi tylko mataczy,kręci i kłamie na potęgę
zorientowany
zorientowany 13.09.2019, 07:43
Tam nie jeden mataczy, kręci i kłamie - to robi 8 wspaniałych kierowanych przez guru. Mam nadzieję, że będzie referendum o odwołanie RG i znowu nastanie spokój i będzie się coś robić dla mieszkańców gminy. Teraz wszystko się robi, żeby nic nie robić dla mieszkańców. Jednym celem 8 radnych jest aby nic nie robić tylko się zemścić za przegraną w wyborach guru.
Pl
Pl 13.09.2019, 12:20
Nieprzykryjesz nieudolności, oszczerstw, kłamstwa, krętactwa ,chaosu,braku podstawowej widzy,kultury imieniem ANETA!!!
Bleble
Bleble 13.09.2019, 05:20
Tak dokladnie zakaz wejscia do urzedu Pani Anety
Juzek
Juzek 13.09.2019, 14:13
Ona teraz robi bajzel w leśnej
Pl
Pl 13.09.2019, 15:31
Bajzlu kretacza nikt nie pobije
77
77 13.09.2019, 09:31
Opinię negatywną otrzymał ten co kłamie bezczelnie na sesji i komisjach

Pozostałe