Rusza IX edycja szkolenia Zielony Rower

  • 11.09.2019, 08:37 (aktualizacja 11.09.2019, 13:00)
  • red. /Muzyczne Radio
Rusza IX edycja szkolenia Zielony Rower Nadleśnictwo Świeradów

Podziel się:

Oceń:

"Zielony Rower" jest programem kierowanym do osób, które zajmują się edukacją leśną i przyrodniczą. Edukatorzy w ciągu kilku dni odwiedzą ponad 20 szkół w regionie.

Dziś rusza dziewiąta edycja Programu Edukacyjno - Warsztatowego "Zielony Rower". Tak jak w poprzednich latach do Zamku Czocha przyjechali czołowi edukatorzy leśni z całej Polski.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Do ponad dwudziestu szkół z terenu byłego województwa jeleniogórskiego leśnicy docierają na rowerach. Ich zadaniem jest edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia oraz zaznajomienie z pracą wykonywaną przez leśnika. Zajęcia prowadzone są nie tylko w sali lekcyjnej ale również poza murami szkoły. Wczoraj odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną edycję szkolenia. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 leśników i nauczycieli.

- Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, m.in. czego obecnie oczekuje społeczeństwo, jakie są trendy w postrzeganiu edukacji leśnej. Z pewnością było to konstruktywne spotkanie nie tylko dla nas leśników, ale także dla nauczycieli, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Przez kilka lat udało się poprzez zabawę wyedukować kilka tysięcy dzieci. Chcemy zainteresować się dzieci, otworzyć przed nimi świat leśny aby nie bały się do niego pójść - powiedział Muzycznemu Radiu Nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów Lubomir Leszczyński.

Wczoraj edukatorzy spotkali się na zamku dziś pracują już w terenie. Daniel Domalewski z Nadleśnictwa Siedlce wsiadł na rower i przyjechał do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

- Przybliżam uczniom pracę leśnika i to jak ta praca zmieniała się na przestrzeni ostatnich 50-60 lat. Zmieniły się zarówno nasze zajęcia jak i charakter pracy. Na początku każdych zajęć jest część wykładowa a później przechodzimy do zajęć interaktywnych, ja na przykład wykorzystuję dużo urządzeń i aplikacji mobilnych. Pokazuję z czego może korzystać leśnik czy przyrodnik aby ułatwić sobie pracę. - usłyszeliśmy od Daniela Domalewskiego.

Tegoroczna edycja "Zielonego Roweru" potrwa do 13 września.

red. /Muzyczne Radio

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe