Poradnictwo polsko-czesko-niemieckie

  • 10.09.2019, 17:24
  • Powiat Lubań
Poradnictwo polsko-czesko-niemieckie pxhere.com

Podziel się:

Oceń:

Pracowałeś w Niemczech albo w Czechach? Chcesz zapytać o emeryturę albo inne świadczenia? Może prowadzisz lub planujesz prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech lub w Czechach? Gdzie powinieneś opłacać składki? W Polsce czy za granicą? Jakie przysługują Ci prawa i świadczenia? O jakich obowiązkach musisz pamiętać?

Zapraszamy na Poradnictwo polsko-czesko-niemieckie 11 września 2019 r. od godz. 9.00 w Łużyckim Centrum Rozwoju, Rynek-Sukiennice 38, Lubań.

BEZPŁATNYCH porad od g. 09.30 będą udzielać przedstawiciele instytucji zabezpieczenia społecznego z Czech (zapewniamy tłumacza) oraz eksperci z ZUS - także w zakresie świadczeń (w tym rent i emerytur) dla osób pracujących w Czechach i w Niemczech. Ponadto porad udzielą specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bezpłatny panel wykładowy dla płatników od 9.00 do 12.00  (sala konf. Łużyckie Centrum Rozwoju)

Bezpłatne doradztwo dla zainteresowanych od  09.30 do 14.00  (patio, Łużyckie Centrum Rozwoju).

Przyjdź, posłuchaj, zapytaj ekspertów.

Powiat Lubań

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 11.09.2019, 12:00
Fajnie, że jest coś takiego, bo w naszym regionie sporo osób pracuje zagranicą, ale byłoby super gdyby informacja o czymś takim ukazała się na stronie z wiadomościami lokalnymi nie dzień przed wydarzeniem a kilkanaście dni wcześniej. Jakby nie patrzeć dotyczy to osób pracujących i nie zawsze da się tak szybko zorganizować wolne, aby wziąźć w ty udział. Jeśli sami tak późno otrzymaliście informację od organizatora, poproście, aby następnym razem odpowiednio wcześniej informował was o takim wydarzeniu. Dużo więcej osób codzień zerka na wiadomości lokalne, niż pilnuje strony zus kiedy to zwyczajowo raz w roku organizowane jest takie spotkanie informacyjne. No chyba, że już w założeniu organizator chce jak najmniejszym wysiłkiem dostać kasę za organizację takiego wydarzenia.

Pozostałe