Zaproszenie. X Powiatowe Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP

  • 10.09.2019, 11:41 (aktualizacja 10.09.2019, 13:24)
  • eLuban pl
Zaproszenie. X Powiatowe Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP
Podziel się:
Oceń:
Co dwa lata strażacy OSP z terenu powiatu lubańskiego stają do rywalizacji, aby sprawdzić swoje przygotowanie kondycyjne i mobilność. Udział w zmaganiach przekłada się na na skuteczność prowadzenia działań ratowniczych w warunkach bojowych.

W najbliższa niedzielę (15.09) o 10. zapraszamy na boisko sportowe w Platerówce, gdzie odbędą się X Powiatowe Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP powiatu lubańskiego.

Po wypełnieniu ceremoniału pożarniczego związanego z rozpoczęciem zawodów druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubańskiego wystartują w dwóch głównych konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych potocznie zwanych „bojówką”. Zwycięska drużyna będzie reprezentować jednostki OSP z terenu powiatu podczas wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych.

Zapraszamy do śledzenia tej widowiskowej rywalizacji.

Wideo z rywalizacji podczas zawodów w 2015 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

eLuban pl

Zdjęcia (1)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość 1
Gość 1 2 dni temu, 10:02
Chyba trochę naginane są tutaj komentarze.
ja:)
ja:) 2 dni temu, 09:38
Ludzie zastanówcie się co WY piszecie??
Ta będę ludzie, którzy kochają to co robią. Oni na co dzień pomagają NAM WSZYSTKIM..
Jadą się dam dobrze bawić i integrować całymi rodzinami.
Trochę empatii, komu potrzebna ta fala hejtu.
osp od  środka
osp od środka 2 dni temu, 06:36
''Kom(m) ando „Zur Hilfe!/Na pomoc!” Nie ma co się łudzić pieniądze, które mogą trafić do wszystkich OSP trafią do Świeradowa , Leśnej i może jeszcze Siekierczyna. ( Jeśli nasz Prezes Zarządu oddziału Powiatowego OSP RP w Lubaniu startował z ramienia starosty w jesiennych wyborach do rady powiatu to musieli coś mu obiecać a poźniej dać )

Dlaczego Siekierczyn jest faworytem? Od paru lat widać , że są faworyzowani przez komendę. Większość sędziów w zawodach jest z Siekierczyna i nagminnie ciągną ich za uszy, żeby na wojewódzkie zawody pojechali własnie oni. Dzieje się tak od paru lat!!! Przypadek , że reszta jednostek tez to widzi.
!!!
!!! 2 dni temu, 11:24
Macie rację, a Psp Lubań na czele ze swoim szefem popiera to wszystko co robi Prezes Zarządu Powiatowego OSP
Strażak
Strażak 12.09.2019, 22:05
W naszym powiecie mamy 15 jednostek,można powiedzieć że około 10 jest na tyle dobrze wyposażonych i wyszkolonych że w każdej chwilii może podjąć działania. A mimo to wszytskie pieniądze idą na siekierczyn,leśną i świeradów. A w pozostałych strażach bieda. Szkoda że przewodnim celem nie jest ratowanie życia i mienia ludzkiego,jak widać liczą sie tylko znajomości,wygodne auta i kasa.Jak tak dalej pójdzie to większość sie poprostu rozsypie
Zzzzzz
Zzzzzz 12.09.2019, 21:20
Układ jest i to niezły między Siekierczynem a psp Lubań widać po awansach na stanowiskach ostatno. Awans dostał w PSP człowiek z Siekierczyna szkoda że nie patrzy się na doświadczenie tylko na to kto skąd jest
Wuuut
Wuuut 12.09.2019, 18:04
Jakie ustawione.. O czym wy mówicie? Pod nikogo nie jest ustawiamy regulamin...
Obywatel 112
Obywatel 112 2 dni temu, 13:47
Regulaminu to wcale nie ma na jakich zawodach biegają z linią polaczana wcześniej na podejście?, chyba tylko w czechach
Gość
Gość 12.09.2019, 11:18
Gdyby wszystkie jednostki OSP wiedzialy wcześniej do kogo trafia środki o Starosty to w zawodach walczyły by tylko Leśna i Świeradów .Niestety dla innych nie starczy
Platerówka
Platerówka 11.09.2019, 17:57
Myślę że wygrane jednostki można już wytypować w tej chwilii. Tu niestety nie chodzi o rywalizację sportową a o zgarnięcie nagród przez zaprzyjaźnione OSP
Ciekawy
Ciekawy 11.09.2019, 15:13
Ustawka jest napewno na Świeradów ,wiadomo dlaczego
Zawody
Zawody 11.09.2019, 10:25
Zawody ustawione wygra faworyt PSP Lubań czyli OSP Siekierczyn
Osp od środka
Osp od środka 11.09.2019, 08:04
Układy i jeszcze raz układy. Zawody z góry wiadomo, że wygra siekierczyn bo podnich ustawia się sędziów i regulamin. Ten regulamin zawodów to wielki żart, każdy powiat ma normalny regulamin tylko u nas jeskies głupie ubieranie się na czas! Skrucona na Maxa bojowka i sztafeta!!! Kpina!!! Zmuszanie jednostek do startu w zawodach!!! Serdecznie zapraszam na ten strażacki skecz.
Strazak honorowy
Strazak honorowy 11.09.2019, 00:44
Kiedys zawody strazackie przyciagaly tlumy ludzi.. A teraz??? Każdy ma je gdzies.. kiedys traktowane byly jako zabawa i rodzaj integracji a tak to Najpierw wycofali stare pompy, a teraz jakies dziwne zmiany przeprowadzania bojowki... Czy do pozaru masz juz wszystko przygotowane na podescie i praktycznie polaczone?? Do tych co ustalaja te smieszne regulaminy.. Sprawiliście ze co drugiej jednostce nie chce sie nawrt brac w tym udziału bo tp juz nie chodzi o dobra zabawe ale o czysta rywalizacje ktora do niczego nie prowadzi a jak dobrze wiadomo miejsca sa z gory ustawione..

Pozostałe