Co z kładką nad Młynówką?

  • 13.08.2019, 11:45
  • red.
Co z kładką nad Młynówką? eLubań.pl

Podziel się:

Oceń:

Gdy ostrzegaliśmy o dziurze w kładce łączącej ul. Wyspową z Robotniczą w Lubaniu nie spodziewaliśmy się, że zostanie ona natychmiast zamknięta.

Z końcem lipca ostrzegaliśmy mieszkańców korzystających z kładki nad Młynówką o dziurze, która pojawiła się w jej nawierzchni. Już na drugi dzień otrzymaliśmy informację, że przejście kładką zostało zamknięte. W ten sposób zamknięty został skrót, który dla mieszkańców wschodniej części miasta jest najkrótszą drogą do stacji kolejowej przy ul. Dworcowej.

- To jakaś farsa. Wychodzi na to, że w Lubaniu sposobem na walące się mostki i kładki jest ich zamykanie, albo likwidacja. Codziennie korzystam z tej kładki i jej zamknięcie skutkuje tym, że nadkładam sporo drogi. Aż boję się pomyśleć co się stanie jak remontu będzie wymagał most koło basenu. – mówił nam Pan Mateusz mieszkaniec ul. Różanej.

O los kładki łączącej ul. Wyspową z Robotniczą zapytaliśmy Marka Kardelę, radnego z tamtego okręgu.

- Mam zapewnienie Referatu Inwestycji i Modernizacji, że burmistrz zarezerwował środki na remont kładki i w tej chwili przygotowywany jest projekt potrzebny do wykonania remontu. Kładka ma być porządnie odnowiona i oddana do użytku jeszcze przed jesienią - usłyszeliśmy od radnego.

red.

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert Daszkiewicz
Robert Daszkiewicz 20.08.2019, 15:23
Dzisiaj sprawdziłem w UM: projekt remontu jest gotowy od roku i na jesień planowany jest remont z niewykorzystanej rezerwy na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego
Ja
Ja 16.08.2019, 18:30
Burmistrz zafunduje wam katapulte ,bedzie szybko i odlotowo ! Mosty to przezytek !
MrEconomist
MrEconomist 15.08.2019, 07:40
Zamiast się cieszyć, że będzie nowe przejście - narzekacie. Jeszcze kładka nie została odnowiona, a już pojawiają się głosy o dziurze - "śmiech na sali". Najbardziej zaciekli przeciwnicy burmistrza wykorzystają każdą okazję do marudzenia. Sorry lubańska pseudo opozycjo, ale kładka będzie nowa, a Wy nie mając się czego czepić szukacie dziury w całym.
Kol
Kol 15.08.2019, 12:35
Jedna została już naprawiona na zawsze na Kwise.Więc niedziwi nic
Iwanek
Iwanek 14.08.2019, 14:31
Przecież projekt jest i obowiązujące pozwolenie wodnoprawne jeszcze ważne też jest. To po co nowy projekt? Nie lepiej pieniądze wydać na kładkę?
Cc
Cc 14.08.2019, 13:52
Burmistrz nie mieszka w tym rejonie to nie jego problem. On pilnuje dwóch pajaców w centrum miasta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.08.2019, 09:25
Tam gdzie nie trzeba kladke stawiają a tam gdzie potrzeba kladke ,most rozbieraja .Niema co sie dziwic jak Lubaniem rządzi historyk i nauczyciel wf .przejście mostem jeleniogórskim bezpiecznie istny cód pozdrawiam włodarzy
MrEconomist
MrEconomist 15.08.2019, 07:44
Historyk nauczyciel nie pasuje. O biedactwo, niestety uczelnie wyższe nie kształcą na kierunku burmistrz.
gizmo
gizmo 15.08.2019, 09:57
MrEconomist to doskonale na tym przykładzie widać, że brak jest pomysłu na miasto bo właśnie brakuje wiedzy odpowiedniej obu panom na stołkach.
Wolary
Wolary 13.08.2019, 17:52
Burmistrz i gospodarz miasta hi hi też mi gospodarz metoda zamknąć i zaorać i niech zapomną. W końcu może w przyszłych wyborach w końcu miasto doczeka prawdziwego gospodarza a nie próżniaka
Kol.
Kol. 13.08.2019, 22:02
Prędzej most na Kwisie doczeka się rozbiórki zanim to miasto zareaguje
MB
MB 13.08.2019, 16:33
przed jesienią ??!!!! to nie można ,, zalać " dziurki ????
Cezary Cezary
Cezary Cezary 14.08.2019, 08:17
Zaleję przed jesienią (w trakcie deszczów), przez zimę wywali a na wiosnę będzie nowa dziurka.
U nas taka moda, nie zauważyłeś ? :D
Arkadiusz
Arkadiusz 13.08.2019, 15:33
Rozebrać. Arkadiusz.
Wojtek
Wojtek 13.08.2019, 12:54
Po co remontować? Przenieść kładkę z wodnego placu zabaw, która zresztą prowadzi do nikąd i po problemie.

Pozostałe