Wyniki rekrutacji w lubańskich szkołach średnich

  • 17.07.2019, 11:52 (aktualizacja 17.07.2019, 12:25)
  • red.
Wyniki rekrutacji w lubańskich szkołach średnich

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich poznali uczniowie lubańskich szkół. Podobnie jak w tysiącach małych miast i tu do wymarzonej szkoły dostała się zdecydowana większość uczniów. Niestety znaleźli się i tacy, dla których nie starczyło miejsc w szkole pierwszego wyboru.

Wczoraj zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich w powiecie lubańskim. Wydział edukacji w Starostwie Powiatowym zdradza, że z różnych przyczyn do szkół pierwszego wyboru nie zostało przyjętych 64 uczniów. W gronie tym są zarówno uczniowie, którzy złożyli dokumenty do klas, które nie zostały utworzone jak i ci, którzy chcą podjąć naukę poza granicami naszego powiatu i system ich po prostu nie widzi.

Nie oznacza to jednak, że w szkołach średnich zabrakło miejsc. Na absolwentów gimnazjów i podstawówek wciąż czeka 98 wolnych miejsc. 57 miejsc dla uczniów po szkole podstawowej i 41 po gimnazjum.

Do wczoraj w trzech lubańskich szkołach średnich utworzono 26 klas pierwszych, jest to o 11 oddziałów więcej niż w roku ubiegłym. Dla uczniów po szkole podstawowej przygotowano 14 oddziałów, uczyć będzie się w nich 365 osób i 12 klas dla gimnazjalistów, do których uczęszczać będzie 332 uczniów.

O przyjęciu do wymarzonej szkoły decydowała ilość zdobytych punktów oraz liczba zaplanowanych miejsc w tworzonych klasach pierwszych. Tylko w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu z powodu zbyt małej ilości punktów do szkoły nie dostało się 25 uczniów. Podobne sytuacje zdarzały się we wszystkich lubańskich szkołach. Na uczniów z najniższą ilością punktów czekają więc szkoły branżowe.

Minimalna ilość punktów z jaką przyjmowano do poszczególnych klas:
liceum – 90 punktów
technikum – 60 punktów
szkoła branżowa – 40 punktów.

Szkołą, która utworzyła najwięcej oddziałów jest ZSP im. A. Mickiewicza. Powstało tam 5 klas pierwszych dla uczniów po gimnazjum i 7 dla uczniów po szkole podstawowej.

W ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej utworzono 11 oddziałów - 6 dla uczniów kończących gimnazjum i 5 po szkole podstawowej.

Trzy klasy pierwsze powstały w ZSP im. Stefana Drzewieckiego - dwie dla dzieci po podstawówce i jedna dla gimnazjalistów.

Należy brać również pod uwagę fakt, że ostateczne wyniki rekrutacji poznamy dopiero 26 lipca, do tego czasu swoje miejsce w szkołach znaleźć mają wszyscy uczniowie, którzy wczoraj nie dostali się do szkół pierwszego wyboru.

red.

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Walery
Walery 23.07.2019, 22:16
Pisiorstwo narobiło gów.a w szkołach i tylko my rodzice tegorocznych basolwentów usiłujących sie dostać do szkół poza stolica powiatu lubańskiego wiemy jakie bagno zafundowali nam złodzieje z PISu
Ambroży
Ambroży 21.07.2019, 09:34
Czas rekrutacji minął. Efekty?
Niestety z winy polityków i ich beznadziejnej głupoty w tym roku młodzi ludzie mają s***one wakacje. Takiej sytuacji nawet nie stworzyła zadyma wokół strajku nauczycieli, bo przecież PiS-owski nierząd stanął na wysokości zadania. Chyba wszyscy pamiętają jaki był jazgot, że nauczyciele postępują niegodziwie. I co teraz mądrale i mądralki? Z tego fo również? Dziś cicho siedzicie? Kto tu ma uczniów wew d-u-p-i-e? Kto uciekł jak szczur z tonącego okrętu po wyższe apanaże olewając robotę na miejscu?
PiS jest bez winy, a jak powtarzała niczym mantrę była minister zębata Zalewska, dziś już w PE "reforma" (*** wie komu potrzebną, bo na pewno nie szkole i uczniom) nie będzie żadnego problemu z rekrutacją gdyż "reforma" jest bardzo dobrze przygotowana.
Obecny minister edukacji zrzuca całą winę na samorządy. Bo ci rzekomo nie potrafili się przygotować do sytuacji. I żeby było ciekawiej Zalewska obwinia również prezydenta Warszawy Trzaskowskiego. Sam pam-buk chyba nie wie skąd taki pomysł.
Tylko pytanie jest proste. Skoro "reforma" została przygotowana bardzo dobrze i pani minister zapewniała, że nie będzie trudności z rekrutacją, to tak naprawdę do czego miały się przygotować samorządy? Przecież z bełkotu tej pustej baby wynikałoby, że będzie jak każdego roku.
Tak więc całe to p***one PiSowskie towarzycho może powinno udać się na leczenie a nie wciskać ludziom kit?Junkers
Junkers 23.07.2019, 15:31
Ambroży wypisuje KOMUNA-ŁY.
Luśka
Luśka 17.07.2019, 20:02
Czyli nie ma problemu. To co ten TVN i inne anty media knują jakieś czarne scenariusze. Minister od Oświaty jako wysokiej klasy fachowiec czuwa i zapewnia....
Małgorzata
Małgorzata 18.07.2019, 11:13
Jak to tvn hehe. Tam czesto bzdury mowia!
Kasia
Kasia 20.07.2019, 18:02
No właśnie co ta totalna opozycja wygaduje - nie ma problemu ze szkołami - każdy gdzieś miejsce znajdzie, jak nie w liceum bo ma 95 punktów - to w zawodówce gdzie wystarczy 40. Nie wszyscy ambitni muszą mieć maturę.
LO
LO 17.07.2019, 14:28
Uczniowie, którzy nie dostali się do publicznego liceum, mogą złożyć podania do ZAOCZNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Lubaniu, na ul.Leśnej 8 ( Zespół Szkół Społeczno-Medycznych w Lubaniu)
[?]
[?] 18.07.2019, 07:48
A czy nauka tam jest darmowa,czy trzeba bulić czesne?.

Pozostałe