×

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

  • 12.07.2019, 16:18 (aktualizacja 12.07.2019, 16:26)
  • Iwona Kowalska - Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS! pxhere.com
Podziel się:
Oceń:
Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których to Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony załącznik, który ma zawierać informacje o błędnie opłaconych składkach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym [email protected]

Iwona Kowalska - Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.07.2019, 22:04
Jak to jest, że w tym najbardziej chrześcijańskim kraju Europy, gdzie żyje naród przez Boga wybrany, gdzie króluje Jezus zwany Chrystusem wespół z królewną Niekopulaną Maryją, gdzie krajem rządzi premier ewangelizator i do "bulu" katolicki prezydent wespół z do "bulu" katolicką prawicą jest najwięcej przestępstw przeciwko mieniu (nie kradnij) i poza Irlandią - najwięcej księży pedofilów.(???)
Wołciu
Wołciu 13.07.2019, 08:36
Parada oszustów :
1.) ZUS pobiera ( wymusza ) każdego miesiąca obowiązkowy haracz zwany składką.
2.) Oszust podający się za innego oszusta działającego w majestacie prawa usiłuje dodatkowo oszukać ciągle oszukiwanych.
3.) Premier ewangelizator miłościwie opodatkowujący i do "bulu" katolicki prezydent z do "bulu" katolicką prawicą jedną ręką udzielają pomoc społeczną np.500+ a drugą odbierają dwa razy więcej w postaci podwyżek , opłat. To o nich mówi pismo :Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami
4.) Hierarchowie kościelni bezczelnie ukrywający pedofilie wśród księży oraz politycy "bulu" katolickiej prawicy oszukują twierdząc, że
Jezus zwany Chrystusem jest królem Polski, ale On siedzi po prawicy Ojca z tamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. To oni w owym dniu powiedzą : "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy Jezus oświadczy im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

Pozostałe