×

Powiat z dotacją

  • 11.07.2019, 11:56 (aktualizacja 12.07.2019, 18:08)
  • Powiat Lubań
Powiat z dotacją
Podziel się:
Oceń:
Powiat Lubański podpisał umowę na dofinansowanie projektu na zakup samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku.

Nabycie fabrycznie nowego 9-osobowego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażonego w najazd oraz miejsce dla wózków inwalidzkich jest niezbędnym elementem umożliwiającym prowadzenie działań z zakresu rehabilitacji społecznej, zawodowej oraz leczniczo-ruchowej. Działania te są kluczowym elementem funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku, dlatego tak ważne jest posiadanie niezbędnego zaplecza w formie specjalistycznego samochodu służącego do transportu osób niepełnosprawnych. Zakup samochodu znacząco wpłynie na poprawę warunków dowozu osób niepełnosprawnych, zwiększając ich bezpieczeństwo. Ponadto dodatkową zaletą z posiadania samochodu będzie możliwość wyjazdów i uczestnictwa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku w różnego rodzaju zajęciach integracyjnych.

Całkowity planowany koszt zakupu samochodu wyniesie około 162.360zł (80.000 zł ze środków PFRON, 82.360 zł - środki własne).

Powiat Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Barbara
Barbara 11.07.2019, 15:47
Najlepszy jest BUS z winda na siłowniki ( nie podjazdowy). A tak nawiasem, to taki BUS niezbędny jest do przewozu osób z niepełnosprawnością w całym powiecie- nikt o tym nie pomyślał do tej pory. Niepełnosprawni z wiosek są wykluczeni pod względem komunikacji osobowej przez obecnych przewoźników( wysokie schody, brak dogodności dla wózków, osób o kulach, matek z dziećmi, osób starszych, wąskie wejścia do BUSów itp.). Jednak nie jesteśmy społeczeństwem innowacyjnym i nie myślimy o osobach potrzebujących. Sorry,taki mamy powiat.

Pozostałe