Aktywnie, twórczo i bezpiecznie

  • 02.07.2019, 12:55
  • ŁCR
Aktywnie, twórczo i bezpiecznie ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Grant dla organizacji pozarządowych, ale też wszystkich mieszkańców. Jeszcze w tym roku teren przy dawnej SP2 nabierze nowego charakteru.

W wyniku reorganizacji sieci szkolnej związanej z wdrożeniem reformy edukacji w 2017 roku przeniesiono siedzibę Szkoły Podstawowej nr 2.  Obecnie budynek wraz z otoczeniem wykorzystują na swoje potrzeby organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie miasta. Obiekt usytuowany na ogrodzonym terenie wyposażonym w boisko asfaltowe, mini bieżnię, mały plac zabaw i teren zielony dobrze służy nowym użytkownikom. Jednak istotnym problemem jest brak urządzeń do rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz zabezpieczenia terenu przed dewastacją. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu jeszcze w tym roku sytuacja ulegnie poprawie.

W ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” Gmina Miejska Lubań uzyskała wsparcie finansowe na wzbogacenie infrastruktury otoczenia siedziby organizacji pozarządowych znajdującej się przy ul. Dolnej. Projekt przewiduje zakup, montaż i instalację drewnianej altany ze stołami, dwóch ławek parkowych, 2 urządzeń siłowni zewnętrznej, stołu do tenisa stołowego i zabezpieczonego miejsca na ognisko. Ponadto zaplanowano wyposażenie obiektu i otoczenia w kamerę obrotową monitoringu zewnętrznego skonfigurowanego z monitoringiem Straży Miejskiej w Lubaniu. Dzięki temu stowarzyszenia i funkcjonujące obok nich grupy nieformalne będą mogły zorganizować na wyższym poziomie szereg przedsięwzięć, w tym festyny, biwaki i inne spotkania dla swoich członków oraz społeczności miejskiej. Teren będzie dostępny również dla indywidualnych mieszkańców a monitoring zapewni bezpieczeństwo uczestników i zmniejszy możliwość zniszczenia urządzeń.  Miejsce to stanie się bezpiecznym terenem dla dzieci i mieszkańców tej części miasta, którzy w aktywny sposób chcą spędzać czas wolny. Koszt zaplanowanych działań to około 45 tys. złotych brutto (z dofinansowaniem w kwocie 20 tys. złotych, reszta wkład własny gminy). Uroczyste zakończenie projektu i otwarcie części rekreacyjnej wstępnie zaplanowano na wrzesień br.

ŁCR

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

luban-ak
luban-ak 03.07.2019, 07:44
"..... Lepiej kamery założyć tam gdzie to tzw piko..." Czyli gdzie ???
Lestat
Lestat 02.07.2019, 23:51
No jest się czym chwalić, brawo, brawo
Tomcio
Tomcio 02.07.2019, 18:42
A jak ciarałesy biwakują ipalą ogniska nad Kwisą też ich moniturojecie? Lepiej kamery założyć tam gdzie to tzw piko żeby nie było następnych tragedii jak na Zawidowskiej
Kj
Kj 02.07.2019, 22:10
Na stadionie Ludowa też, tam to się dzieje...
InCo
InCo 02.07.2019, 20:32
I co z tych kamer których nikt nie obsługuje lub obserwuje doraźnie.

Pozostałe