Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu

  • 01.07.2019, 14:53 (aktualizacja 01.07.2019, 15:27)
  • Powiat Lubań
Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Radni Powiatu Lubańskiego udzielili absolutorium zarządowi za 2018 rok. Pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisja Rewizyjna, doceniając realizowane w tym czasie działania.

Polepszenie infrastruktury powiatu, bezpieczeństwa mieszkańców oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych to te aspekty, które przyczyniły się do udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu.

Zanim jednak doszło do głosowania nad absolutorium, samorządowcy procedowali nad sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonaniem budżetu powiatu, informacją o stanie mienia Powiatu Lubańskiego za 2018 rok. Należy zwrócić uwagę, że budżet został zrealizowany prawie w 100%. Starosta Lubański Walery Czarnecki podziękował w imieniu własnym i całego Zarządu.

Równie istotnym punktem obrad była debata nad Raportem o stanie Powiatu Lubańskiego. Dokument ten obejmował podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Powiatu Lubańskiego. Po zakończeniu debaty rajcowie udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu Lubańskiego.

 

Powiat Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Victor
Victor 01.07.2019, 15:42
No to Waleryjan odsapnął ... a nie spał po nocach w obawie czy aby załapie następną kadencję. Jak widać radni od lat nie zawodzą - po co te obawy...?

Pozostałe