Pożar lasu i dwa wypadki

  • 29.06.2019, 10:38 (aktualizacja 29.06.2019, 11:14)
  • red./OSP Czerwona WOda
Pożar lasu i dwa wypadki OSP Czerwona Woda

Podziel się:

Oceń:

To była pracowita sobota dla strażaków z Czerwonej Wody. Wczoraj niemal w jednym czasie ratownicy zostali zadysponowani do pożaru lasu i dwóch wypadków na DW 296.

O godzinie 15.33 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w naszej miejscowości. Na miejscu okazało się, że pożar ponownie rozgorzał w tym samym miejscu, w którym gasiliśmy go kilka dni wcześniej. Na miejscu pracowaliśmy z PSP Zgorzelec, OSP Węgliniec, OSP Stary Węgliniec. - czytamy na facebookowym fanpageu druhów z Czerwonej Wody. - Gdy nasz pierwszy zastęp gasił pożar w lesie, drugi został zadysponowany do wypadku na drodze wojewódzkiej 296, między Czerwoną Wodą a Węglińcem. Doszło tam do potrącenia rowerzysty. - piszą strażacy.

Na miejsce zadysponowano PSP Zgorzelec, OSP Węgliniec i ZRM ze Zgorzelca. W chwili gdy ratownicy udzielali pomocy poszkodowanemu rowerzyście, kilometr bliżej Czerwonej Wody doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, w którym poszkodowana została kobieta.

Obrażenia rowerzysty były na tyle poważne, że zespół ratownictwa medycznego zdecydował o wezwaniu na miejsce śmigłowca LPR, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

Poszkodowaną w drugim zdarzeniu drogowym kobietę przetransportowano do szpitala karetką ZRM.

red./OSP Czerwona WOda

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe