Rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym

  • 27.06.2019, 09:26
  • KGP
Rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Podziel się:

Oceń:

Od początku wakacji doszło do 55 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci odnotowali 8 tragicznych zdarzeń.

Coraz gęściej robi się na mapie Polski, na którą policjanci codziennie nanoszą miejsca, w których doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne …?

Mapa prezentująca wypadki ze skutkiem śmiertelnym w Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

  • respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych

​​​​​​​

KGP

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pytający
Pytający 27.06.2019, 19:34
Ja z innej beczki. Ponawiam pytanie czytelnika Leszka w sprawie fali kradzieży w Lubaniu :
Gdzie jest Rzecznik Policji? Może jakiś komentarz z wyjaśnieniami?
JuHas
JuHas 27.06.2019, 22:22
No ale ta beczka to nie tutaj
Kicia
Kicia 27.06.2019, 11:08
... i będzie rosła - nie można już liczyć ani na Opatrzność, ani na św. Krzysztofa ani na aniołów od stróżowania...
Cepcepacepem
Cepcepacepem 27.06.2019, 21:28
Ach czemu'ż Kiciu, ach czemu? Czyżby nie daj nomen omen boże ...upały na skuteczność świętych obcowania niszcząco wpływały?! A może Stwórca - który był przygotowany na używanie przez "obrazę podobieństwa swojego" co najwyżej tylko osiołków oklep, rydwanów, pełnokołowych arb i furmanek w swej wszechwiedzy nie przewidział, że lekkomyślnie dał człowiekowi dwa boskie atrybuty które w nieodpowiednich "rękach" staną się "obrazy podobieństwa bożego" zguby przyczyną: dał mu wolną wolę i rozum większy od swojego? Nie przewidział, że postęp techniczny i technologiczny spowoduje aż taki tłok pojazdów na drogach a upały - odparzenie i rozlasowanie szarej masy do chwały bożej przecież tylko powołanej, nie do rozwijania wiedzy i empirii-owej przeklętej/z Raju wyklętej "znajomości dobrego i złego" przez Szejtana ponoć człowiekowi zaoferowanej?! Czyż nie jest to, co się dzieje na drogach i nie tylko, oznaką zwycięstwa Szejtana nad Bogiem, którego stać było co najwyżej na wygnanie ciekawskiej pary-ukoronowania stworzenia swojego-powołanych do wiecznego życia dzieci bożych! z Raju, prosto w objęcia Kusiciela?! Nie zdał Ojciec egzaminu z ojcostwa swego, oj nie zdał, a mimo tego że sam dał plamę - przed dziećmi swemi miał czelność postawić zadania nie do zrealizowania... W nieudolności swojej wspartej podniebibną pychą potrafią oni - w imię Ojca! - kropić blaszaki które potem tłumnie biorą udział w wypadkach, jakby święcenie było tylko czczym, pustym gestem przekonanej o swej słuszności hochsztaplerii... A może... może rzeczywiście tak jest, wonczas "daremna jest wiara nasza..."!!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 27.06.2019, 22:39
Zachodzę w swoją heretycko-ateistyczna łepetę jakimi to argumentami trzeba ogłupić gawiedź aby oddała się bezkrytycznie wierze w jakieś urojone wszechmogące transcendencje?
Cepcepacepem
Cepcepacepem 30.06.2019, 23:48
Możesz się zdziwić Herakliuszu ale...żadnymi argumentami ponieważ argumenty to elementy z dziedziny empirii a tej każda wiara nienawidzi jak Diabeł funkcjonujący w danej religii jako "ten Zły" święconej wody!! Wiara - choć różnie w różnych okresach z tym bywało, vide wiara Polan zaprowadzana tu "ogniem i mieczem" oraz kamieniem polnym wybijającym przednie zęby za jedzenie mięsa w piątek - nie opiera się na argumentach, chyba że, jak wspomniałem wyżej, z braku siły argumentów stosowane są argumenty siły!! Inne nie wchodzą w grę albowiem wiara - podobnie jak masło maślane na maśle - opiera się na głębokiej wierze ojców Kościoła którą oni oparli na wierze swoich excelentno-eminentnych poprzedników co jako żywo przypomina słynne już piętrowe wyjaśnienie na czym oparta jest plaska Ziemia kończące wywód na grzbiecie Żółwia pływającego w morzu... Jakże łatwo jest krzyknąć "wierzę że tak jest" ponieważ zbadanie "czy jest tak jak wierzę" wymaga ogromnych nakładów na rozwój nauk wyzwolonych spod cenzorskiego oka hienrarchów i przede wszystkim wyzutego z parafialnego strachu człowieczeństwa ludzi naukę uprawiających gdyż gruntownie wyzwolony człowiek to już nie jest posłuszny baranek-runne zwierzę i za kółko w nosie nie pozwoli się bydle komu prowadzać, strzyc, golić i p.......ć. Wiele z powyższych wynurzeń zawarłem w mającym już 19 lat wierszu który poniżej:
. „Ojczyzno moja„
12.05.2000r.
„Polsko! Ojczyzno moja! Oddałem Ci zdrowie
które jak bywa cenne ten tylko się dowie
kto je stracił. Dziś wartość twą pozwolę sobie
z nostalgią powspominać, gdyż tęsknię po tobie.
Na dziwny świat przyszedłem - do szkół posyłany
by zdobyć cenny zawód, potem na trzy zmiany
orałem w pocie czoła, aby po ćwierćwieczu
trawy, szczawiu skosztować alibo i mleczu!
Oddawszy Tobie zdrowie zażywam dziś renty
od której mógłby zemrzeć i turecki święty
który postu zwyczajny i do tego golec
ciepło miał przez rok cały, mógł sypiać w stodole.
Tęgo sobie pohulam za złotych czterysta
zjeżdżę obce krainy, opalę „na wyspach”
szampana spijać będę w cieniu pod palmami
i „ZUS” codziennie chwalić z jego marmurami!
Będę zanosić z rana i z wieczora modły
by kraj przestał rujnować perfidny a podły
klan, który nas zawierza opiece Dziewicy
chlubny, iż jest bastionem wartości prawicy!
Ustanowili prawa nabożni gęgacze
że śmieciem - prosty człowiek, skarbem - są bogacze!!
Których fortuny w ciągu jednej nocy wzrosły
- na nas kładą ciężary jak na juczne osły!!
Karmieni są korupcją aż po władzy szczyty
przyznają sobie stołki i wszelkie zaszczyty
nagradzają się wzajem orderów wstęgami
za eksmisje - i nasze straże pod mostami!!
Przejmują za „Bóg zapłać” fabryki, zakłady
a dzięki koalicji budują układy
których żadna nawała nie jest w stanie zburzyć
i gdzie można bezkarnie tłuc szmalec z nadużyć!!
Mogą we świecie służyć obłudy przykładem
- Sejm na „święte" pielgrzymki podróżuje stadem!!!!!!!!
W ustach - wiara, Ojczyzna, Bóg, Honor, Rodzina
- samotne matki z dziećmi szlag trafiać zaczyna!
Biurokraci szaleją z homologacjami
akcyzą, koncesjami i pozwoleniami .
Może ktoś się nad hydrą stugłową zlituje
kulką, pod czerepami mózg zhomologuje??!
Kto zniszczy szczwanym gnomom ich bytu bezczelność?
Zasieje w nich pełnego koryta niepewność?
Zdzierają skórę z człeka – kto ich odrze z futra?
Tak pewnym swej przyszłości zniszczy pewność jutra?
Nim się w Polsce spostrzegły naiwne barany
migiem na karuzeli doszło do podmiany.
W miejsce „czerwonych” - „czarny” .upsko swe posadził
„jak wsadzić łapy w majtki?” siadł w Sejmie i radził!!
Kto wyrwie im spod .upy poświęcone stołki
a w serca wyfasuje „osinowe kołki”?
Aby nigdy nie wstali krwiopijcy narodu
by po nich nie zostały nawet ślady smrodu!!?
Komputery wytrzebić miały biurokratów
i wybitnie przyczynić w redukcji etatów.
Miliony pierdzistołków urzędy wyciera
każdemu świeci w mordę ........e k r a n k o m p u t e r a!!!!
Krajem rządzą kolesie o bezczelnych twarzach
do mistrzostwa już doszli we wszelkich potwarzach.
Gotowi gołą ręką przebrać .ówna beczkę
byle na przeciwnika chlapnęło troszeczkę!
(by pognębić czerwonych i skończyć z Lewicą
znalazł Maniak w Gliwicach ......„f a c e t a z g r u ź l i c ą”!)
Gdy już zasiądą w Sejmie – w mig tworzą koterie
by zaspokoić... kleru święte fanaberie!
Wynik przychodzi szybko – dzień w dzień jakaś granda
a w mediach miesza we łbach „czarna propaganda”!
„Pokorą” zarywają dno upokorzenia,
poddańczo kolankują z zerem obrzydzenia.
Różnych błaznów traktują z komiczną atencją
całują w brudne łapy - i zwą „Eminencją”!!
Wspólnie cisną ***stwo bez opamiętania
narzucając podwyżki nie do wytrzymania!!
Co dzień się zeszmacają przed sutanny kiecką
perfekt im to wychodzi – ćwiczyli z radziecką!
Swe czerwone legitki głęboko ukryli.
W miejsce onych – katechizm mocno osadzili!
Ciekawe, co w kieszeniach swych jutro osadzą
i na twarze przed jaką nową padną władzą?
Lizania .up wszelakich nie od dziś nawykli -
od „POP”-egzekutywy do „Rzym”-konwentykli!
(Patrzeć dnia gdy Kwaśniewski padnie na kolana
- wszak ma już w Watykanie kolejnego „pana”!!
Czy jest gdzieś we Wszechświecie granica spodlenia
dla Podlaka naprawdę nie do przekroczenia???)
Pielgrzymka się szykuje - wielka, narodowa!!
Kwaśniewski pójdzie, Kalisz....i prezydentowa!!
Błaźnią się - wiedzą!!: w Polsce przed tymi kariera
co klęcząc osiągają......c e n n ą w a r t o ś ć z e r a !!
Próżno się Kwachu zbłaźniasz – dla „nich” będziesz święty
Kiedy - jak Narutowicz - padniesz w drzwiach „Z a c h ę t y”!!)
Zżerają ich ambicje, wciąga wszechmoc władzy
oczerniają się wzajem przy pomocy sadzy,
pod kołdrę zaglądają, szperają po teczkach
wszystkiego radzi wiedzieć o swoich owieczkach!
W średniowiecznych kieszeniach dzwonią im komóry!!
Drą swoich średniowiecznych baranów ze skóry!!!
W im większym trzódka strachu, im mocniej się boi
tym łacniej głupców golić, trzepać, zdzierać, łoić!!!!
(Proponuję ci, trzódko, bardzo prosty „test”:
miliardy owiec mówi :” w i e r z ę że t a k j e s t" !
żadna w łeb się nie puknie: ”przecież jako zwierzę(!!)
mam umysł, rozum - zbadam!!! c z y j e s t t a k , j a k w i e r z ę??)
Podają do wierzenia durackie dogmaty
wytrzepane spod szaty świątobliwej szmaty
których ciemna parafia wciąż spragniona, chłonie
człapiąc w wędzidłach mitu jak robocze konie!
Wytrzebione z rozumu, brną w kieracie wiary
stęchłą paszą karmione, starą jak świat stary.
Zastraszane z ambony, że „nie złożą kości
w ziemi święconej otchłań” ( gdzie robak ze smakiem
wiernym i niewierzącym zagryza Polakiem!)
W twarz nam spluwa „Radyjo” i „czarne warchoły”
od żłobka przez przedszkole aż do wyższej szkoły!!
Wrastają „czarną pleśnią” by w najmniejszą szparkę
przeciekając podstępnie w polską gospodarkę!
Znany na frontach wojen, odważny ty Lachu
przed zgrają czarnych kłamców s.rasz dzisiaj ze strachu.
Pozwoliłeś na zamęt, by „Czarna Swawola”
tumaniła twe dzieci od żłobka, przedszkola!
Biją je, nauczając miłości, przyjaźni -
( czy raczej schizofrenii-rozdwojenia jaźni??)
Będzie im smyk posłuszną i ciemną owieczką
na plecach z pełną wiedzy, wyświęconą teczką!
(By na starość być tępym, upartym baranem
trykającym pod księżym, cmentarnym parkanem!)
Tak się moja Ojczyzno staczasz bezpowrotnie
pozwalasz, by rządziły tobą „czarne sotnie”.
Gdy coraz słabszą jesteś – one rosną w siłę
I kopią dla cię „czarną bezdenną mogiłę"!!
Nie masz dziś na policję, zdrowie i obronność!
Im słabszą jesteś – większą wykazujesz skłonność
by ciało twe szarpali jako sukna postaw
szalbierze, uzbrojeni w stek zbójnickich ustaw!!
Kler wciąż dostaje ulgi, kolejne zwolnienia
garnie, co jeszcze w kraju jest do zagrabienia.
Kwachu – na rekolekcjach, Labuda - już klęczy!
Majątek rozprzedany, naród w biedzie jęczy!!
Szydzą z twojej słabości i w twarz ci spluwają
utyli na przemycie – auta sprowadzają
zbrojni w rewindykacje i wszelkie zwolnienia
podnoszą łby drapieżne, żądni wyświęcenia!!
Kreują się na zbawców i obrońców ludu
i sprawców kolejnego nad ich głową cudu.
Zaiste – cud to wielki!: siłą głupich wołów
nic się tu nie buduje – prócz setek kościołów!!!
Dodatków do plebanii, które swą wielkością
łaskoczą w stopy bozię – i są dla nich ością!!
Tysiące głodnych dzieci zaczynają lekcje
i potem karnie kroczą , by na rekolekcje
zdążyć i się nie spóźnić bowiem pleban w złości
wytargać może uszy, porachować kości!!
Polsko! Ojczyzno moja! Z łobuzkowym rządem
i w pełni samorządnym krajowym nierządem
ślizgasz się po o.sranej ślizgawce Prawicy
prosto w mocne objęcia stęsknionej lewicy!
Obiecują doglądać w twym ogrodzie grządek
gdzie pragną zaprowadzić swój „lewy” porządek.
Taczasz się jak pijana, od burty do burty
a wokół chlupią brudne, polityczne nurty!
Z kadencji na kadencję – wciąż te same twarze!!
Tymczasem w gminach ***, rządzą komisarze.
Buzek - w kompromitacji, wokół wściekła zgraja
gotowa mu (gdyby miał!) pourywać jaja!
Co cztery lata w Sejmie wciąż te same mordy
nie w interesie „l u d u ” ! - w interesie „h o r d y” !!
Słychać z jego mównicy wciąż tych samych głupców
ustawami - zwiększają armię gołodupców!!
Czy warto na trzy zmiany zdrowie swoje zdzierać?
Warto na frontach wojen za ciebie umierać?
Po to tylko, by z ambon kuriewne warchoły
krzyczały: „białe, białe!” – pchając nas do ”smoły”??
Czy warto się poświęcać, trwonić i narażać
nie mając wpływu na to, co się będzie zdarzać?
Jakie z twojego ciała żreć będą potrawy
a na tysiącach mogił wydepczą nam trawy??!!
Czy warto się poświęcać, by kolejne kliki
wbijały w twoje ciało graniczne paliki??
Rozrywana jak zdobycz po każdych wyborach
przepadasz w „czarnej dziurze”: w „diecezjalnych worach”!
Posłuszni katabasom – nie szczędzą funduszy
do budowy kościołów! Wiedzą! - nikt nie ruszy!
Matka z dziećmi na bruku ani ty, sieroto
pieniędzy budżetowych pchniętych w „czarne błoto”!
Desperaci przez okna biegną wyskakiwać
gdy co dzień w przekaziorach muszą wysłuchiwać
czym „Sweter” się wygłupi , co Tumaniuś „powie”?
- czy po to, moja Polsko, oddałem ci zdrowie ???!
- -
SWETER – J.anusz Pałubicki, służby specjane
Tumaniuś – Marian Krzaklesku, przew. AWS
MarekW
MarekW 01.07.2019, 18:53
Panie eLuban-Moderator!
Trzeba by chyba ograniczyć pojemność komentaży bo jak się trafi jeszcze jedna taka miernota-wierszokluta to nam forum zapcha na ament. na dodatek wpiepsza te bzduty nie w temacie.
Cepcepacepem
Cepcepacepem 01.07.2019, 21:38
Błysnąłeś!! Błyszcz nadal, może kiedyś świeczkę przebłyszczysz?

Pozostałe