Aktualizacja. Potrącenie w centrum Lubania. Konieczne objazdy

  • 26.06.2019, 11:43 (aktualizacja 26.06.2019, 13:58)
  • red.
Aktualizacja. Potrącenie w centrum Lubania. Konieczne objazdy

Podziel się:

Oceń:

O 11:08 w centrum Lubania doszło do potrącenia przechodzącej przez jezdnię pieszej. W związku z tym zablokowany został fragment ul. 7 Dywizji między Urzędem Miasta a Kinem Wawel.

Do potrącenia doszło, gdy kierowca osobowego VW skręcał z ul. Lwóweckiej w 7 Dywizji. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że potrącenie nie było poważne, jednak przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu potrąconej kobiety do lubańskiego szpitala na szczegółowe badania. Do czasu gdy lekarze określą czy obrażenia nie będą skutkować rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu fragment ul. 7 Dywizji, na którym doszło do zdarzenia, pozostanie wyłączony z ruchu.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawił się patrol Straży Miejskiej, JRG Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA

O godzinie 12.08 ruch został wznowiony.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kitaj
Kitaj 27.06.2019, 11:49
Aktualizacja trwa a nadal nie wiadomo jakie skutki i kto ponosi winę. Bo to, że było zielone dla pieszych nie znaczy, że pieszy może wtargnąć przed jadący samochód. Może jakiś wtajemniczony anonim rozwieje te wątpliwości.
Kierowca II
Kierowca II 27.06.2019, 13:11
Pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach,na skrzyżowaniu nie ma strzałek bezkolizyjnych.Światło zielone zapala się dla pieszych i kierowców praktycznie w tym samym momencie więc to kierowca powinien zachować szczególną ostrożność :)
Bedka
Bedka 27.06.2019, 19:30
Pieszego w ruchu też obowiązuje szczególna ostrożność...
Kierowca II
Kierowca II 28.06.2019, 10:29
Tak,ale jak pieszy wchodzi na pasy gdy jest dla niego zielone światło to samochód powinien ustąpić,a nie pieszy ma czekać aż samochody sobie przejadą.
Na każdym przejściu,pieszy ma pierwszeństwo przed samochodem.
Tylko sens w tym,że człowiek wchodząc na pasy przed samochodem go nie zatrzyma a wręcz poniesie tego niemiłe konsekwencje.
Lepiej ma za to kierowca bo nic się jemu nie stanie przy potrąceniu.
Widzę jaka jest kultura jazdy i dużo osób jadących nie przepuszcza pieszych,nawet jak pada deszcz.
Każdy przypadek jest inny,czasami pieszy zawini,czasami kierowca,więc nie ma na to reguły :)
Dzielnicowy
Dzielnicowy 30.06.2019, 09:58
A zauważasz jak to piesi - szczególnie na 3 Maja - wbiegają na przejście przy migającym zielonym albo już po zgaśnięciu przed włączeniem się czerwonego? Bieg już uskuteczniają od Baszty... Wszystkim jest spieszno...
Nie wolno w żadnym wypadku (nawet na zielonym) przebiegać (przejeżdżać rowerem) przez przejście.
Nikita
Nikita 27.06.2019, 10:20
Jak Straży Miejskiej zabraknie to się nawzajem porozjeżdzacie i pozabijacie .Nie szanujecie nikogo i niczego nawet siebie . Nalepiej wytykać i mieć ciagle pretensje .Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Szanujmy sie wzajemnie a życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Ludwik
Ludwik 26.06.2019, 17:43
Gdyby tak funkcjonowała sygnalizacja świetlna we Wrocławiu jak u nas to Wrocław stanąłby w 15 min.
Następnym miejscem w którym w niedługim czasie dojdzie do tragedii ale oby nie to jest wyjazd z ulicy Słonecznej (przystanek busów) nie ma tam absolutnie żadnego oznakowania od czasu kiedy położono na ulicy 7-mej Dywizji nowy asfalt.Wprawdzie jest tam linia podwójna ciągła ale ona mało kogo interesuje i bardzo często kierowcy wyjeżdżają w lewo na wiadukt.Parokrotnie już byłem świadkiem ostrego hamowania pojazdu jadącego od centrum w kierunku Leśnej.Do tego jest tam ograniczona widoczność przez zakrzaczenia na samej krawędzi mostu.Zakrzaczenia te nie interesują żadnych służb.Do tego jeszcze piesi spacerujący pomiędzy stojącymi pojazdami na światłach na wiadukcie.Parokrotnie policja stawała na parkingu Aldika i wyłapywała bezmyślnych pieszych .Pisałem już o tym parokrotnie ale widać żaden z miejscowych decydentów tu nie zagląda,a mawiają że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Torroroso
Torroroso 26.06.2019, 15:35
Kto ustawia sygnalizacje są inne miejsca wyjazdu z zielonego na zielone z pieszymi , ja zaglądam kątem oka gdzie niema puls ludzika
wołciu
wołciu 26.06.2019, 15:32
Skręcających pojazdów z ul.Lwóweckiej na ul.7-mej Dywizji jest bardzo dużo i muszą one przepuścić pojazdy jadące ulicą Dąbrowskiego więc często tworzy się korek. Sam przejeżdżam tą drogą kilka razy dziennie z powodu pracy jaką wykonuję. Przyczyną częstych zatorów i wzmożonego ruchu w tym miejscu jest to jakiś "geniusz" z Urzędu Miejskiego kilkanaście lat wcześniej zrobił z ulicy Izerskiej ( łącznik między ul.Dworcową a ul. Kościuszki ok. 100 m ) drogę jednokierunkową i wszyscy, którzy jadą w kierunku Leśnej , Kościelnika , Księginek zamiast skrócić drogę i ominąć centrum zmuszeni są do jazdy obok Urzędu miejskiego tworząc sztuczny tłok na dwóch skrzyżowaniach z sygnalizatorami świetlnymi. Jeśli ktoś uważa, że ul. Izerska jest za wąska to wystarczyłoby wyciąć 4 niebezpieczne spróchniałe drzewa a ulica w tym miejscu będzie wystarczająca na ruch dwukierunkowy oraz parking wzdłuż znajdujących się tam pawilonów handlowych i restauracji. Panie Burmistrzu - sznur samochodów, warkot silników i częste wypadki rejestrowane przez monitoring Urzędu, oraz widziane z okna w Pana gabinecie nie świadczą o potędze miasta, ale o nieprzychylności miasta w stosunku do mieszkańców. Bardzo proszę o pochylenie się nad tym co opisałem za co z góry dziękuję.
Kierowca
Kierowca 27.06.2019, 08:16
Bardzo dobry pomysł aby ul.Izerska była dwukierunkowa. Wystarczy zakaz zatrzymywania i postoju na tej ulicy i będzie ok.
wołciu
wołciu 27.06.2019, 09:53
Ulica Mickiewicza przy Starostwie ma podobną szerokość a jednak jest ulicą dwukierunkową bez zakazu zatrzymywania i postoju. Jak pisałem wcześniej trzeba wyciąć stare spróchniałe cztery drzewa obok gs-u i drogę poszerzyć o pas zieleni między chodnikiem a ulicą.
Eska
Eska 30.06.2019, 10:00
.... i poszerzyć przejazd kolejowy... A to już jest ponad siły budżetu lubańskiego - miejskiego i powiatowego razem wziętych.
Luna
Luna 27.06.2019, 11:52
Do tego ktoś we władzach musi mieć to co powinien mieć. jak się nie ma pojęcia o ruchu drogowym to trudno od takiego/takich wymagać myślenia w kierunku jego usprawniania i bezpieczeństwa.
inny
inny 26.06.2019, 20:29
nie przychyli się nie ma praw jazdy
Denis
Denis 26.06.2019, 16:40
Nie przychyli się albowiem przywykł jedynie do przyklękania. Spełnia zatem tylko te zachcianki z tej pozycji
znawca
znawca 26.06.2019, 13:31
kolejna afera koperkowa
T.
T. 26.06.2019, 13:23
Mam wrażenie, że ta straż miejska chce za wszelką cenę udowodnić jaka to jest ważna w tym mieście, policja, straż, pogotowie wystarczy do takiego potrącenia, a później nabijają sobie staytystyki interwencji. Szkoda, że nie radzą sobie z wystawianiem mandatów dla parkujących na zakazie.
D.
D. 26.06.2019, 16:19
Przechodziłem obok i widziałem jak Straz Miejska przyjechała pierwsza i udzielała pomocy oraz zabezpieczyla drogę żeby takie pustaki jak ty bezpiecznie mogły przejechać. Nie wiesz nie komentuj.
N.
N. 26.06.2019, 15:49
Niektórzy ludzie to po prostu dekle którzy nie powinni mieć prawa wypowiadania się... 🙄 Z tego co się orientuję Straż Miejska była tam pierwsza i udzielala pomocy tej kobiecie. Jak wiadomo nie od dziś panuje znieczulica ludzka więc większość ludzi przechodzi patrzy co się dzieje a nawet nie zareaguje bo po co.... Ale wytykac innym jakieś działania to pierwszy w kolejce. Po ta są takie służby żeby działac.... Myślę że w takich sytuacjach liczy się czas a nie w głowie są statystyki. Więc pozdrawiam T. I życzę żeby ta osoba nigdy nie potrzebowała natychmiastowej pomocy. Ewentualnie jeśli tak żeby czekał na przybycie pogotowia lub policji a reszta niech przechodzi obojętnie....
T.
T. 26.06.2019, 18:03
I po co tyle jadu , podpisz się że pracujesz w straży miejskiej, zamiast mnożyć pseudonimy... Ja rozumiem, że jest to praca niełatwa i jednocześnie budząca ogromną frustrację ale wiesz jakbyś był trochę bardziej rozgarnięty, to pewnie znalazłbyś pracę, którą społeczeństwo szanuje a nie traktuje jak wrzód na zdrowym organizmie. Mam nadzieję, że prędzej czy później i na Was przyjdzie pora i straż miejska przestanie istnieć w tym mieście.
Despero
Despero 30.06.2019, 07:56
Mistrzu przedstaw się jak jesteś cwaniak lub napisz z imienia i z nazwiska na Fb na profilu strazy zamiast tutaj się ukrywac. Ja rozumiem że nie przyjęli cię do żadnych służb ale to nie powód żeby w komentarzach wylewac swój żal. Serio to tylko twoja wina ze jesteś nieudacznikiem.
Małgorzata
Małgorzata 26.06.2019, 23:36
Co tam Lubań.
Hm.. nawet w tak niedużej miejscowości jak Olszyna jest straż miejska.
Nie wiem po co bo nigdy ich na mieście nie widziałam ,a czasem by się przydali.
Np grupka panów drze mordy i rzuca nożem w drzewo , sika się pod krzakami , pije piwo pod sklepem ,śpi na ławce itp. Straż miejska ... Też chyba śpi za biukiem.
Tu inaczej rozwiązuje się problemy .
Np żeby nikt nie spał na przystankowej ławce ,lub nie spożywał tam piwa poprostu ławkę się demontuje! I po
Kaja
Kaja 26.06.2019, 19:39
Oooo widzę że chyba cię straż za coś karała dlatego taki płacz
Pieszy
Pieszy 26.06.2019, 12:45
To już nie pierwszy raz..kierowcy wjeżdżają na pasy gdy jest zielone dla pieszych z pełnym impetem! Już 2 razy o mało nie zostałam na nich potrącona..
Greg
Greg 26.06.2019, 15:01
To wynika z nie wiedzy, że zielone światło mają też piesi. Niektórzy nie patrzą na sygnalizator dla pieszych. Takie rozwiązania powinni zlikwidować. Kierowcy mają zielone to piesi czerwone. A nie kierowcy i piesi mają razem zielone. Głupie i niebezpieczne to jest.

Pozostałe