"Mineralogiczna dyskoteka"

  • 26.06.2019, 09:05
  • red.
"Mineralogiczna dyskoteka"

Podziel się:

Oceń:

To tytuł jednej z głównych wystawy tegorocznego Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Już za kilka dni na sześciu potężnych wystawach będzie można zobaczyć kilka tysięcy minerałów, w tym minerały o bardzo intensywnych barwach.

Kolory minerałów fascynowały ludzi od tysiącleci, a wiele z nich było i jest używanych jako barwniki. W dzisiejszych czasach minerały o intensywnych barwach są bardzo cenione jako okazy kolekcjonerskie. Na bardzo kolorowej wystawie prezentowanej w lubańskim ratuszu zobaczyć będzie można minerały o niezwykłych, bardzo intensywnych barwach i dowiedzieć się o ich genezie. - czytamy na stronach festiwalu.

W tym roku na gości odwiedzających SFM czekać będzie aż sześć wystaw tematycznych. Tematy 5 z nich już poznaliśmy:

Meteoryt Morasko z Polski
Minerały Sudetów Zachodnich
Agaty świata
Kalcyty z Grabiszyc
Mineralogiczna dyskoteka

nazwa szóstej wystawy wciąż pozostaje tajemnicą.

- W tej chwili z kolegą, który jest mistrzem w tej dziedzinie zajmujemy się budowaniem wystawy, której jeszcze nie ogłosiliśmy i będzie to niespodzianka. - usłyszeliśmy od Łukasza Tekieli, dyrektora Muzeum Regionalnego, jednego z organizatorów i pomysłodawców SFM w Lubaniu. - Będą to okazy z Polski i Dolnego Śląska, proszę mi wierzyć prawdziwe hity, szczególnie dla kolekcjonerów.

Czy tegoroczne wystawy dorównają tym które zachwycały gości w ubiegłym roku? Przypomnijmy ubiegłoroczny hit - wystawę „Latające klejnoty – minerały i owady", obejrzało 12 000 tysięcy gości. Jedynym sposobem, aby się o tym przekonać będzie odwiedzenie tegorocznego festiwalu, który rozpoczyna się już 4 lipca.

Więcej o wystawach i samym festiwalu przeczytacie na stronach Sudeckiego Festiwalu Minerałów.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubaniak
Lubaniak 26.06.2019, 10:23
Zapowiada się ciekawie. Brawo.

Pozostałe