Policjanci, strażacy i ratownicy wspólnie "kręcili" dla bezpieczeństwa

  • 25.06.2019, 10:06 (aktualizacja 25.06.2019, 12:14)
  • st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policjanci, strażacy i ratownicy wspólnie "kręcili" dla bezpieczeństwa KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

W Suchej na plaży Przystani Żeglarskiej "IZERY" nad Zbiornikiem Leśniańskim odbył się coroczny piknik „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Impreza została zorganizowana przez policjantów przy współpracy strażaków oraz ratowników wodnych. Na uczestników festynu czekało wiele ciekawych atrakcji.

Spotkania z dziećmi i ich opiekunami w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to impreza promująca właściwe zachowanie na akwenach, w tym propagująca zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

W tym roku została zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komisariatu Policji w Leśnej, strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu i ratowników z Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rozpoczęły się wakacje, a więc czas gdzie wielu z nas wyjeżdża w góry czy nad wodę. Czas lenistwa i odprężenia sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też policjanci podczas spotkania przekazali informacji na temat bezpiecznego zachowania się zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia oraz uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą omówili z dziećmi ratownicy Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Opowiadali o tym, jakie środki ostrożności należy zachować podczas kąpieli w akwenach wodnych. Pokazali jak prawidłowo dobrać i założyć kamizelkę asekuracyjna oraz ratunkową. Dużo pytań zadano na temat zdobycia karty pływackiej oraz egzaminu na ratownika WOPR.

Strażacy omówili zagrożenia związane z przebywaniem latem nad wodą wskazując, że w wodzie znajdować się mogą jamy i doły dlatego należy bezwzględnie pływać w miejscach wyznaczonych. Niezapomnianą atrakcją spotkania przeprowadzoną przez strażaków z Państwowej Komendy Straży Pożarnej z Lubania była możliwość pływania łodzią ratowniczą. Chętni mogli odcisnąć dłonie na pamiątkowych kartach a także wziąć udział w konkursach. Policjanci nagrodzili uczestników spotkania odblaskami.

st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Księginiarz
Księginiarz 25.06.2019, 23:14

Gdzie jest napisane: "jeziorem" i "złotnickim" w artykule?

Panie Janie, wytłumacz mi Pan gdzie "są" Izery,.. bom ciekaw w..
"..."
-niewiedzy.
Jan
Jan 25.06.2019, 12:08
Izery nie są nad jeziorem zlotnickim.
Ww
Ww 25.06.2019, 17:14
Janek czep sie pradu!!!

Pozostałe